Týždne tehotenstva

svetlusb
2. feb 2016

Ahojte, rada by som sa informovala. Termín mám 14.07.2016, všade mi ukazuje a píše, aj som si to počítala, že som zajtra v 18-tom týždni tehotenstva. Doktorka mi ale vždy keď som tam dá dolu skoro dva týždne. Dnes mi napríklad povedala že 16-ty týždeň. Je to preto, že si lekári nechávajú nejakú rezervu? Alebo ako to vlastne je s tými týždňami? Ďakujem za každú odpoveď . 🙂

anakristina
2. feb 2016

@svetlusb ved aj tuto mas ze 17tt to je 16 plus nieco.doktorka hovori dobre.o nieco viac ako 16.tyzden

tana85
2. feb 2016

@svetlusb asi mysli, ukonceny. ty mozes byt v 17tt (napr. 16+3tt), ona moze povedat 16tt lebo ten 17tt este len prebieha a nie je ukonceny. termin ti povedali podla poslednej menstruacie alebo podla merania ultrazvukom? Ak podla menzesu, tak si to hod do tehotenskej kalkulacky a vies presne kolko si. A na dalsej poradni si to s lekarkou vyjasni ako to mysli, ci je babo nejak pozadu alebo preco hovori inak ako to mas vypocitane ty. Lebo mne na poradni vzdy povedia taky den, aky aj skutocne som...

svetlusb
autor
2. feb 2016

@tana85 doktorka mi to povedala podla poslednej menstruacie

slniecko35
2. feb 2016

@svetlusb najpresnejši termin sa da určit podla poslednej ovulacie, ale problem je, že väčšina žien nevie presne kedy ju mali ak si nerobili ovulačne testy. Nasledovná najpresnejšia metoda je prve meranie ultrazvukom okolo 8.tt. Napriklad ak prides k lekarovi s tym, ze podla poslednej menstruacie si 7 tyzdnov +4 dni a on ultrazvukom odmera embrio a povie ze si 8+1 znamena to, ze embrio je v skutočnosti o 5 dni vacsie teda si mala ovulaciu o nieco skor. Vacsinou vsak byva mensie, hlavne pri nepravidelnych cykloch. Pri neskorsich meraniech to uz ale neplati, lebo babetka rastu roznym rytmom.

baaambulkaa
2. feb 2016

@svetlusb doktorka dobre vraví, v 18tom asi nie si, lebo aj tu ti ukazuje 17tt...čo znamená 16 + nejaké dni...takže ukončený 16ty týždeň a prebiehajúci 17ty....

yasminka137
4. feb 2016

Ja som mala PM 5.10.2015 takze mam termin 12.7.2016, takze takisto je chaos v tt,nakolko som otehotnela na sto percent este pred menstruaciou,ale oni pocitaju podla PM...takze uz som 19tt,co potvrdzuje stale aj ultrazvuk take cca dva tyzdne viac 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre