Užívanie tehu vitamínov v 2. trimestri

vilma20
8. júl 2014

beriete stale femibion alebo ine tehu vitaminy? ja som uz prestala, ale dok.mi vravela ze brat dalej...ale pocula som aj opacne nazory....vy beriete? do kedy? som 23T

sorciera24
8. júl 2014

ziadne tehu vitaminy neberiem, ani som pri prvom nebrala (neratam kys. listovu v prvom trim.)...ak mas vyvazenu stravu, umele vitaminy ti netreba.....potom sa vraj rodia velke deti nadopovane vitaminmi..... jedine, co si dam tak raz za tyden je vit. B, lebo mavam krce do noh a to pomaha

culia1
8. júl 2014

ja som brala ale nie kazdy den, tak kazdy druhy, treti den som si dala. Zastavam nazor ze nase mami mali pestru stravy (snazila som sa tiez) my sme vsetci v poriadku. a taktiez sa mi narodili dve krasne zdrave deticky s touto strategou.

jul11
8. júl 2014

@vilma20 suhlasim s @sorciera24 ked mas vyvazenus travu,tak netreba. telo i tak vie spracovat iba minimum umelych vitaminov. ja som brala v prvom timestri,lebo som nic nejedla a blula,ze aspon daco,potom som prestala.neviem aka mala by bola velka,i tak mala 4kg 🙂

mimi321
8. júl 2014

Ja neviem co je na tom pravdy ze sa rodia velke deti, ale pri malom som jedla najprv maternu potom femibion kazdy den a mal 3480/52 takze ziadny obor... Sestra tiez jedla a maly tiez nebol velky... takze je to velmi individualne... a poznam aj baby co tiez jedli vitaminy a mali male deticky, okolo 3 kilove... A zas kamoska co nejedla nic mala stvorkilove babuliatko... Myslim ze to az tak nevplyva na velkost toho plodu teda aspon podla toho co vidim vo svojom okoli.

mimififi
8. júl 2014

Ja som brala kazdy den celych 9 mesiacov kyselinu listovu a k tomu magnezium na krce v nohach a na udrzanie plodu,lebo v 6 mesiaci som sa otvarala,tak som aj v nemocnici ostala 3 dni na infuziach magneziovych,a vysledky boli potom ok,a po porode na druhy den mi tam brali krv a vysledky boli ok,mi povedali,ze mam krv ako keby som ani nerodila.Takze ja som radsej za vitaminy a mineraly pocas tehu,lebo babo ti odobera vela z tela vsetkeho.

moni244
8. júl 2014

ja som žiadne umelé vitamíny nebrala, ja to neuznávam, radšej vyvážená strava a telo si vypýta, čo mu chýba

pribinak
8. júl 2014

Umele vitaminy teraz ked ke kopa domaceho ovocia a zeleniny? Pan doktor ma zrejme proviziu s predaja a predpisu, nebrala som nic a krpec aj ja sme boli uplne ok

vilma20
autor
8. júl 2014

dakujem za prispevky, ja som tiez toho nazoru ze naco umele vitaminy, ked jem teraz denne ovocie a zeleninu....cez 4 mesiace som brala femibion, myslim zeby to malo stacit....ale ostala som zarazena, lebo predtym mi bolo povedane ze zaklad je prve mesiace...sice teraz mi vysla chudokrvnost, tak neviem ci to moze nejako suvisiet?

seahorse27
8. júl 2014

Moj doktor vobec vitaminy neriesi, nechava to uplne na slobodnom rozhodnuti zien. S tymi velkymi detmi je to podla mna blud. Ja som v prvom tehu brala cely cas Calibrum baby plan a od 2. trimestra Calibrum mami, plus k tomu omega 3 mastne kyseliny a magnezium proti krcom v nohach a dcerka sa narodila s vahou 3030g a dlha 50cm. Teraz beriem Femibion, obces striedam s Ladeevita, ale ostanem uz asi len pri Femibione. Tieto pripravky obsahuju aj omega 3 mastne kyseliny, ktore mi ani ovocie zo zahrady nezaruci. Tiez znova beriem aj magnezium.

dobromila1111
8. júl 2014

ja som brala len kys.listovu do 8.mesiaca,tehu vitaminy som grcala,tak ee,nebrala🙂

nice202
8. júl 2014

s velkymi detmi nie je blud! Prve tehotenstvo som cele uzivala tehotenske vitaminy...Dcera sa narodila s vahou skoro 5 kil! Tentoraz, pri druhom tehotenstve, som si povedala, ze ziadne vitaminy umelo uzivat nebudem a nechcem. Radsej sa stravujem zdravo. Uz teraz je druha este nenarodena dcera, pomaly o polovicu mensia. Nevyzera to, ze by mala byt extremne velka, ako prva. /prva bola uplne zdrava. nemala som ziadnu cukrovku a ani jej nic nebolo, zial musela byt naplanovana sekcia a tam sa aj vyjadrili, ze je to urcite z tych vitaminov/ Aj preto si teraz davam pozor na to, co zjem, pretoze chcem ist prirodzene, cize u mna ziadne vitaminy!

mammaroma
8. júl 2014

Je to individuálne, ja som vitamíny brala celé tehotenstvo a maličká mala 3260g a 50 cm, narodila sa 5 dní po termíne. Počas prvého trimestra som to považovala za dôležité, keďže mi príliž nechutilo jesť a ťažko by som mala vyváženú stravu, nakoniec som pokračovala v užívaní aj naďalej. Na jednej strane máme dostatok ovocia a zeleniny, ale či v dnešnej dobe pri spôsobe pestovania má rovnakú hodnotu ako kedysi... Ale v každom prípade aspoň kyselinu listovú brať treba.

mimibb
8. júl 2014

Ja osobne si myslim, ze vo velkosti dietata hra velku rolu genetika... v prvom tehotenstve som uzivala aj vitaminy a dcerka mala 3500g ked sa narodila..teraz uzivam tiez a vyzera to tak ze mladsia bude cca rovnako vahovo ako prva...neodvazim sa povedat aka by bola vaha bez uzivania vitaminov nakolko som ja sama bola hypotroficky plod...a mojej mame museli davat 2 mesiace pred mojim narodenim infuzie s vyzivou aby ma dostali aspon na vahu 2800g.....

laylag
24. nov 2014

Ja som brala cele tehu kyselinu listovu. Prvy a druhy trimester aj b12,no to kvoli krvi a predpisala mi to hematologicka.druhy trimester este zelezo.pokial mas krvny obraz vporiadku, netreba sa dopovat.

maca283
27. nov 2014

Ja som pocas tehotenstva uzivala narosan cucoriedkovy zelezo becka basico co su mineraly a vlete fortiven lebo mi zacali puchnut nohy Všetko bolo od firmy just Su to prirodne produkty

lulua777
6. dec 2014

no ja som brala v prvom trimestri teraz uz nie radsej si dam cerstve ovocie a zeleninku nez nejake tabletko vitaminy 😀

dejna20
6. dec 2014

Ja som brala v prvom trimestri kys listovu inak nic, moj doki vravel, ze netreba pokial mam zdravu rozmanitu stravu. A maly je ok a vazil 4,2kg pri narodeni, keby mal byt po vitaminoch vacsi tak mam ruky az po zem 😀

zuzka2388
11. dec 2014

Ja beriem akurat magnezium lebo mavam krce v nohach inak nic tiez som toho nazoru ze treba dobre jest a ziadne umeliny netreba

alyze
11. dec 2014

Ja som minule tehotenstvo brala prenatal jemieson cele tehu a maka vazila 2900 gramou 🙂

andromedka84
6. jan 2015

Ja beriem Ladee Vita a magnosolv,no nie pravidelne lebo často zabudnem 😉

dasenka352014
12. jan 2015

ja beriem aj femibion,ale aj sa zdravo stravujem...vela ovocia, zeleniny, rybky, mliecne vyrobky....nemam ziadne chute, nic kysle ani sladke....proste jem to co aj pred tehu...manzel hovori ze mam asi vsetkeho dostatok, ze mi nic nechyba v strave 🙂 v stredu idem na kontrolu ku gynekologovi a chcem sa ho opytat dokedy to mam brat...on zas ked som otehotnela, sam mi kazal kupit si vitaminy..... moja svora nikdy nijake vitaminy nebrala a vsetky deti sa jej narodili velke.....

michaela1711
24. jan 2015

ja tiež beriem teraz femibion ale rozmýšlam že to trošku obmedzím aj ked mi to doktorka kázala ale pri prvom tehu som žiadné vitamíny neužívala a syn je zdraví.

kvetinkova9
26. jan 2015

Ahojte dievčatá, mám v bazáriku na predaj Femibion 2, dve balenia, ak by mal niekto záujem. 🙂

ivky
28. feb 2015

Ahojte, tazko povedat kolko vitaminov zjeme ked ovocie a zelenina su dnes casto rozne modifikovane.....kazdopadne ja by som sa riadila vysledkami krvi, ak tie su ok tak nic nechyba a ziadne preparaty netreba.

lucpp
4. mar 2015

ahojte dievcata ..do kedy sa berie kyselina listova?a ties beriem aj vitamin E... ale snazim sa papat aj ovocie mliecne vyrobky zeleninku a tak .. lekar mi povedal ze si mozem kupit nejake tehotenske vitaminy lebo sa mi spravili cervene flaky v okoli kutikou ust to som doteraz nikdy nemala a ani detsky krem nivea sos nezabera co doteraz ked som mala nejaky flek na tvari zabralo to

mija777
7. mar 2015

@lucpp Ahoj, tak ja som mala tzv. kútiky od úplného začiatku tehotenstva a zbavila som sa ich iba pred nedávnom (cca 2-3 týždne dozadu). A to som v 1.trimestri užívala Femibion 800, jedla som zeleninu, ovocie... Ono to zrejme muselo odznieť samo, keď sa ustálili hormóny. Teraz umelé vitamíny nejem, radšej si pochutím na zeleninových šalátoch a dám si nejaké ovocie.

lucpp
7. mar 2015

@mija777 vravela som svojmu gynekologovi aky mam problem tak ma poslal k zubarovi ze ci neje problem tam tak som zvedava .. dost mi to vadi vyzera to hrozne jak keby som daco mala

mija777
7. mar 2015

@lucpp To verím, ja som ich mala otrasné tiež.. ale nie iba fľaky, ale zapálené a bolestivé kútiky. Tak držím palce, nech to čo najskôr zmizne.

maca283
10. mar 2015

@lucpp Ti chýbaju becka odporučam narosan čučoriedkový doplniš bečka a aj železo co je v tehotenstve velmi doležite

dorotka66
11. mar 2015

ja beriem do konca tehu nosifol.....a prírodný vápnik.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre