V 15/3dni a plod zmizol

leila1989
17. jan 2019

Ahojte kto by mi vedel poradit,hladam kade tade po mete ale marne tak som sa rozhodla ze to tu napisem.
Byvam v Anglicku otehotnela som v septembri 2018 všetko bolo ok ož do minuleho tyždna začala som špinit
Hnedu krv tak som zašla na pohovost gde som cakal marne 6 hodin v čakarni poslali ma domou
Krvacanie bolo stale vätšie o 2 dni to uz bolo riadne krvacanie tak som zašla zas na pohotovosť gde som zas cakala 7od 12 tej v noci do rano 10 hod neurobily mi ani len ultrazvuk vobec ziadna injekcia žiadna infuzia nic tak isto ma poslaly domou stim na na druhy den som sa mala dostavit na ultrazvuk v ten den ako ma zas poslali domou som mala bolesty v podbrušku a silne krvacanie tak ze na druhy den rano som pošla na ten ultrazvuk cela vystresovana ze co ako a nakonie skvela sprava ze vraj maternica je prazdna vydia tam len cistu ale plod v 15 tam neni pitali sa ma ci to zomna nahodou doma nevipadlo,nemam šajnu co sa stalo myslim si že ak by to vypadlo tak by som to asi citila mam take stresy do rana som hore neviem spat niekedy mam pocit ze citim pohyby neviem kedy sa to mohlo stat ked som nic necytila ma stim niekto skusenosty prosim ja uz fakt neviem co si mam mysliet jsjdjuwisjsjdjdjmdnsjsosmnsksjsjsjdmdnsksmskd

pininka
17. jan 2019

Baby opatrne, ja mám za sebou tiez tri tehotenstva a kým prvé som začala cítiť okolo 18tr druhé už v 15tt a tretie ešte skôr. Myslím že žena ktorá už tehotná bola vie čo má cítiť a závisí to aj od toho kde sa nachádza maternica a placenta. Moja babka mala 5 detí a tiež mi potvrdila že ich cítila veci skoro.

alchemilkazltozelena
17. jan 2019

@leila1989 nemozem ani docitat kvoli pravopisu, obdivujem vsetkych ktori to docitali

beky1813
17. jan 2019

@leila1989 preco zaokruhlujes tyzdne v tehotenstve?

beky1813
17. jan 2019

@alchemilkazltozelena uz sme vycvicene

alchemilkazltozelena
17. jan 2019

@beky1813 mna bolia oci z toho 😭

kathhii
17. jan 2019

ja som cítila pohyby v 16.týždni ako prvorodićka

iwesska
17. jan 2019

@soldi Vsak ale HCG s pribudajucimi tyzdnami klesa,nie? Je zname,ze ani test nemusi uz vyjst v tomto stadiu pozitivny.

leila1989
autor
17. jan 2019

@kathhii to ty verim a toto bolo moje 5 te tak ze viem očom pisem

19nikuska95
17. jan 2019

Prepáč ale to aj ozaj tvrdíš že to malilinke mimi v 5tt o veľkosti cca 2mm ci cítila ako sa hýbe??? Čítala som to ďalej že je to tvoje 5te ale aj tak to asi trosku preháňas že v 5tt si ho citila....

soldi
17. jan 2019

@iwesska ano, klesa, ale nie az tak. podla info na tejto stranke je minimum 9000 jednotiek medzi 13-16tt

https://www.pregnancybirthbaby.org.au/hcg-levels

a to s tymi pohybmi je tiez blbost. ja som sice teraz citila uz okolo 13-14tt, ale urcite nie tak, ze by som si dovolila to bohorovne prehlasovat za pohyby. skor to bol len sem tam nejaky stuch, co mohlo byt kludne aj hocico ine, az okolo 16tt to zacalo byt vyrazne a pravidelne

leila1989
autor
17. jan 2019

@pininka dakujem ze si ma pochopila

leila1989
autor
17. jan 2019

@19nikuska95 tak si to precitaj este raz ja som bola v 15tt

river_song
17. jan 2019

A tehotenstvo si mala potvrdene lekarom? Bral ti krv, popripade robil utz a povedal ti ze ano, je to tehotenstvo...? Myslím predtým niekedy.. nie teraz co ta poslali domov..

19nikuska95
17. jan 2019

@leila1989 čítala som to cele ale odvíjala som sa od komentáru ktorý si ty pridala..... Tak prepáč, reagovala som tým pádom zjavne na preklep.... Zdalo sa mi veľmi cudne že by si pociťovala pohyby v 5tt

leila1989
autor
17. jan 2019

Nevadi stáva sa preto som ty pisala aby si to prečitala este raz

leila1989
autor
17. jan 2019

@river_song ano všetko bolo pozitivne

river_song
18. jan 2019

Aj ten utz ti robil? V ktorom týždni?

leila1989
autor
18. jan 2019

@river_song v 15tt

river_song
18. jan 2019

Ano, v 15tt ti robili utz a nič tam nevideli.. ja sa ale pytam na utz krorym ti potvrdili tehotenstvo v maternici, srdiečko bijúce, atd... cca okolo 5-6 tt..Take niečo ti snáď robili, nie? Ked vravíš ze si mala tehotenstvo potvrdené lekárom

ikonica
18. jan 2019

@river_song ona je v UK. Tam prve sono robia az v 12tt

leila1989
autor
18. jan 2019

@river_song nerobily mi lebo ja som zistila ze som tehotna okolo 11tt a poslali ma najprv na privatnu cliniku na konzultaciu a na tuto konzultaciu som cakala 2 tyzdne a potom somsa este asi 2 tyzdne nevedela dostat k obvodnemu lekarovy nakolko bol stale plni stav lebo tu v uk sa musis najpv objednat u obvodneho a tak ta oni posielaju dalej k midwife,takze ked som zacala krvacat bola som 15 tt ked som zasla na pohotovost tak s krvy zistily a potrvdily tehotenstvo a este pocuvali aj srdiecko este vtedy bylo

river_song
19. jan 2019

@ikonica ja skor narazam na to ze niekde sa asi stala chyba. Mala bud zle určený tyzden alebo niečo podobné, lebo dieta sa v 16 tt len tak nestratí, ani "nevipadne" ....
@leila1989 ja tiež myslim ze si potratila a asi ovela skôr, niekde na zaciatku a spustilo sa to az teraz.. tie "pohyby" boli mozno pohyby criev, každopadne nieje možné ze jeden deň pohyby citis a druhy den tam dieta co na v tom tyzdni cca 10-11 cm nieje..

meredith83
19. jan 2019

Ahoj no ja som mala podobne ale tu v Irsku sa zachovali ako mali. Ja som zacala spinit na hnedo a mala som silne krce bohuzial to bol zamlcany potrat s tym ze sa plod zmensoval. Moje HCG bolo strasne vysoke az do kyretu. Je mozne ze si mala zamlcany potrat a tvoj plod sa doslova vstrebal takze tam uz nic nie je. Je mi to luto. . V kazdom pripade ani pri 10 tehotenstve citit pohyby babatka v 5tt je nemozne kedze ma lez zopar milimetrov. Vacsinou zeny hlasia pohyby od 12tt ked uz boli tehotne.. Ja by som v buducnost odporucila ist za sukromnym gynekologom. Nesetrit na tom a zaplatit za alternativne scany. Tu v Irsku ti urobia scan pred 12tt a potom vacsinou robia aj 20tt velky scan na anomalie. ide to kolko mas rokov a ake si mala predtym tehotenstva. Ja sa ale na verejny system nespolieham a chodim aj k privatnemu gyn ktory je Poliak.

leila1989
autor
19. jan 2019

@meredith83 ahoj ale ja som bola v 15/3tt nie v piatom tyzdni

leila1989
autor
19. jan 2019

@meredith83 ja som na sukromneho prisla ale uz neskoro a toto bolo 5 te tehotenstvo bola som v 15/3tt takze som si ista co som citila som rada ze aspon irsku sa staraju o pacientou

meredith83
19. jan 2019

@leila1989 Ja ta chapem ,ale ide o to kedy si zacala spinit/krvacat. Ja som tak v 12tt nemala uz nic.Je mozne ze si bohuzial spontalne potratila. Hlavne ked si krvacala. Nenasli ti vobec nic z tehotenstva? 3000 hcg je na zaciatky tehotenstva alebo po potrate ked uz velmi silno klesa:( Este spinis alebo krvacas? Je dobre ze ides na SK nech ta pozru aby tam pre istotu nic nezostalo.

leila1989
autor
19. jan 2019

@meredith83 ja som začala krvacat v 15-3tt hej este krvacam tak uvydi sa zajtra rano som na sk v pondelok idem ku gynde

meredith83
19. jan 2019

@leila1989 Je mozne ze sa stale cistis. Ono je dobre to vsetko pozriet vela stastia prajem.

martinajurkechova
19. jan 2019

@leila1989 Hlavne sa upokoj. Ja som tiež v dvanástom týždni začala celkom dosť krvácať a nakoniec to bola krvná zrazenina v maternici. Polezala som si na gynde a teraz mám štvorročného chlapčeka 🙂. Uvidíš čo ti povedia na Slovensku. Myslím, že v pätnástom týždni je úplne normálne cítiť bábätko. Ak ho cítiš, tak je nádej, že je v poriadku.

deti95060810
23. jan 2019

zdravotníctvo ako v stredoveku...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre