Váha v tehotenstve. 19tt a plus 10kg?

allwiny
6. jún 2019

Ahoj, viem že pre niektoré z vás to bude totálna blbosť čo riešim ale zaujíma ma koľko ste pribrali v tehotenstve? Ja som tehotná 1. krát, vždy som si udržiavala približne rovnaku postavu (mám 28 rokov) 170 cm. Otehotnela som pri váhe 62kg. Som v 19 tt a už som pribrala 10kg 🤦‍♀️ (Teraz vážim 72kg) Fakt si dávam pozor, našťastie nemám nejaké prehnane chute stravujem sa rovnako ako pred tým, časovo aj množstvom (max o 5-10% viac), pohybu mám dosť ale ta váha stále ide hore. Teda vedela som že môžem čakať nárast hmotnosti o cca 15 kg, ale v 19tt sa mi zdá 10 kg navyše strašne veľa. Ako ste na tom boli/ste vy? Jasne že je priorita zdravie dieťaťa ale všetky chceme vyzerať pekne a predstava že by som mala pribrať 30 kg ma desí

elementissa
8. jún 2019

@ivankatal hej, tiež som oponoval tym, že však sa píše, že zdravé je max 12 kíl a vravela mi, že no teória je pekná vec, ale v praxi to pozoruje inak 🤣 ja som dúfala, že tiež priberiem max 8...ale keďže už teraz mam +5, tak už si až tak neverím... A pevne verím, že zo mňa nebude vorvan

ivankatal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
evinkakub
10. jún 2019

@ivankatal nemas tak docela pravdu.. moja mama cely zivot mala vahu 52 kg a v prvom tehotenstve pribrala 30 kil a v druhom 32 kil... inak ale do pol roka po porode mala 47kg... takze ono to tak naozaj je, ci chudsia zena, tym viac na vahe... ale potom nemaju problem to zhodit.... tak by som sa aj na tvojom mieste @elementissa nestresovala...

ivankatal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simona92101
16. jún 2019

Ja som do 5 mesiaca nepribrala nic,stitna zlaza a celodenne nevolnosti urobili svoje,za cele tehotenstvo som pribrala 8 kg,malá vazila 3.5 kg.z porodnice som odchadzala s povodnou vahou.vela som sa hybala,denne prechadzky so psom mi velmi pomohli,cele tehu som zila na polievkach,jogurtoch a kilach ovocia,neskutocne mi chutili pomarance,jablka.pecivo mi prestalo chutit,a tymi nevolnostami sa mi tak zmensil zaludok ze som dokazala zjest len mini porcie..vsetko to je individualne,zalezi na kazdej zene...

vilma7
16. jún 2019

Ca. 10 kg v obidvoch tehotenstvach, pri výške 168 cm 68kg na ktorých som začínala.

bori7293
16. jún 2019

Ja mám teraz druhé tehu,o necelý mesiac rodím a mám + 7,5kg. Stravujem sa uplne normalne ako pred tehotenstvom iba mi viac chutí ovocie a menej varené jedlá

mogaa
16. jún 2019

Je to vždy individuálne....u niekoho je normálne ak priberie za celé tehu 10kg u iného zase 25kg.....veľa záleží ako organizmus zadržiava vodu.....ak má preddispozíciu viac zadržiavať tak viac aj priberieš na váhe.....neznamená to že tá váha ti ostane aj po pôrode(niečo váži dieťa, niečo placenta a u toho kto je zaliaty môže byť voda aj 10kg )

diana20
16. jún 2019

Ja som v prvom pribrala 13kg, super.. pri druhom som myslela tak isto, ale nie.. 22 kg som pribrala z toho 7 posledný mesiac , od doktorky som s plačom odchádzala, že to.nie je možné za mesiac prihrať toľko.. a predsa.. bola som zavodnena a aj po prvom aj pi druhom som rýchlo schudla 😉 neboj sa

gloria31
16. jún 2019

Ja som tehotenstvo začínala ako vorvan. Moja váha je teraz 144kg. A som v 20tyz a pribrala som 2,3kg. To ja sa pri každej poradni bojím koľko som pribrala. Snažím sa relatívne zdravo jest ale niekedy ma prepadnú chute ako zmrzlina, jahody a nezdravé vecičky.

mirka1004
16. jún 2019

@allwiny pri prvom tehu som pribrala 11kg a pri druhom 9kg..moje baby sa narodili s vahou viac ako 3,3kg. Prve priberanie bolo u mna od 20tt, najviac od 30tt..Jedla som vsetko s mierou ako mi lekar povedal, to na co bola chut a rozumne. Moje zaciatocne vahy boli 63kg pri 170cm

allwiny
autor
17. jún 2019

No snáď to bude lepšie. Pomaly budem v 21.tt a váha sa našťastie nehýbe, stále tých 10 kg tak snáď sa to ustáli aspoň na pár týždňov. Malá je o týždeň väčšia. Debatila som sa s kamoškami a niektoré tiež pribrali viac v prvom trimestri a potom v poslednom , tak budem dúfať že to bude ok, našťastie stále niesom nejak vyslovene tučná, len proste tých 10kg ma šokovalo :D

simca06022011
17. jún 2019

@allwiny to je individualne, ja poznam zienky co dali aj 20kg a v pohode, ja som napr. schudla :D ak sa clovek neprejeda, tak podla mna toto tazko ovplyvni...

martina4521
3. aug 2019

@gloria31 ja som otehotnela pri rovnakej vahe. Cele tehotenstvo som zvladla s narastom 6kg. Rodila som planovaným cisarskym na Kramaroch a po porode, ked som prisla domov som mala dokonca o 10 kg menej ako pred otehotnenim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre