Váha v tehotenstve. 19tt a plus 10kg?

allwiny
6. jún 2019

Ahoj, viem že pre niektoré z vás to bude totálna blbosť čo riešim ale zaujíma ma koľko ste pribrali v tehotenstve? Ja som tehotná 1. krát, vždy som si udržiavala približne rovnaku postavu (mám 28 rokov) 170 cm. Otehotnela som pri váhe 62kg. Som v 19 tt a už som pribrala 10kg 🤦‍♀️ (Teraz vážim 72kg) Fakt si dávam pozor, našťastie nemám nejaké prehnane chute stravujem sa rovnako ako pred tým, časovo aj množstvom (max o 5-10% viac), pohybu mám dosť ale ta váha stále ide hore. Teda vedela som že môžem čakať nárast hmotnosti o cca 15 kg, ale v 19tt sa mi zdá 10 kg navyše strašne veľa. Ako ste na tom boli/ste vy? Jasne že je priorita zdravie dieťaťa ale všetky chceme vyzerať pekne a predstava že by som mala pribrať 30 kg ma desí

angi07
6. jún 2019

@allwiny ahoj ja som pribrala na moju vysku 155 cm 25 kg 🙈🙊 mala som 50 a rodit som isla ako 75 kg velryba 😅 a po 8 mesiacoch som bola spat na vahe 50-52 kg . ak nemas zdravotne problemy -stitna zlaza a tak - tak klud.mozno mas vela vody .doki na to nic ?

pininka1
6. jún 2019

Pri prvom 18kg, pri druhom 12kg pri tretej ledva 8kg. Dve deti mali cez 4kg. Je to veľmi individuálne.

jarca1111
6. jún 2019

@allwiny ja som schudla najprv asi 6kg a potom asi od 4 mesiaca som ich postupne pribrala naspat.. nooo a potom posledne 2 mesiace 20kg 😀 a to som sa kontrolovala a mega.. no ja som sa proste naliala vodou.. ked som prisla z porodnice ostali mi len asi 3kg z toho

pininka1
6. jún 2019

@jarca1111 presne aj ja tak pri prvom, 18kg ale domov som išla s nejakými 6kg

jenny333
6. jún 2019

7 kil som pribrala

okydana
6. jún 2019

@allwiny pribrala som asi 40 kíl :D začínala som na 60 kg a skoncila tesne pred 100 🙂 prvých 10 kg bolo z toho že som okamžite prestala fajčiť...ostatné nabiehali neskutočne rýchlo, dokonca som bola sledovaná diabetologom pretože som mala tehu cukrovku...aj tak nepomohlo🙂 20 kíl zišlo dole hned..12 do roka a ešte ma 8 čaká 🙂

allwiny
autor
6. jún 2019

@angi07 nemám žiadne zdravotné problémy, dr povedala že rozdeľovať stravu viac krát za deň po menej ale vserko robím tak a napriek tomu priberám ide ma z toho poraziť :D manželovi to vôbec nevadí robil si zo mna srandu ale ja to ťažko znášam včera mi povedal bacuľka a ja som sa rozrevala ako malé decko 😂 tie hormóny to je teda niečo. No dúfam že sa to ustali a už moc nepriberiem. Viem že to pôjde dole ale aj tak......

rakahaka
6. jún 2019

1tehotenstvo +8kg a 6 z toho som nechala v porodnici.
Teraz som 20tyzden a mam zatial +2kg. Jem uplne rovnako, dieta je vacsie ako by malo byt. Je to uplne individualne ;)

allwiny
autor
6. jún 2019

@okydana fuuuuu :D toto snáď sa mne nestane :D ozaj ako sa prejavuje ta tehotenská cukrovka? Ešte som o tom nepočula

h_petra
6. jún 2019

@allwiny na tehotensku cukrovku Ta otestuju, neboj sa

deti95060810
6. jún 2019

1 tehu - pribrala som 18 kg
2 tehu - 11 kg
3 tehu - 13 kg
4tehu - 10 kg
začínala som na váhe 51 kg a po každom tehu som sa aj na tu vúhu vrátila...Mám výšku 167 cm...
mne vždy pomohlo kojenie, kojením sa chudne supéér.

ivankatal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
wena
6. jún 2019

Ja som v 32tt a pribrala som zatiaľ asi 3 kilá, každý mesiac sa aj meriam (boky, stehná atď.) a inde ako na bruchu som cm nepribrala vôbec. Ja si ale veľmi dávam pozor na stravu, jem asi najzdravšie ako som kedy jedla, jednak chcem dať bábu to najlepšie a nechcem ani veľa pribrať. Chodím na tehotenskú jogu a cvičenie vo vode. Podľa mňa 10 kg zatiaľ je fakt dosť, čo tak bežne jedávaš? Možno to nie je tvoj prípad, ale ja keď som videla čo sú v našej termínovej skupine baby schopné zjesť a to tvrdili, že sa stravujú zdravo tak som sa vôbec nedivila ako sa väčšina sťažuje, že priberá rýchlo.

1bambinko1
6. jún 2019

@allwiny neviem pokiaľ sa neprejedáš, hýbeš sa a nesedíš iba na zadku, tak by sa ti v pohode váha krátko po pôrode mala vrátiť raz dva 🙂

evkao
6. jún 2019

myslim, ze to je strasne individualne... ja som zacinala na vahe 62kg (167cm), rodit som sla ako 72kilova, a to som cele tehotenstvo len lezala (rizikove) a pchala do seba piate cez deviate (najviac mi chutila cokolada 😀 )
moja kamaratka sa zas stravuje naozaj zdravo, hybe sa neustale, a pribrala pocas tehotenstva skoro 20kg :-/

sadkoni
6. jún 2019

@allwiny jasné je to individuálne ako píšu baby a mala by sa ti raz dva vrátiť váha, na ktorej si začala,ale mala by si byť aktívna 🙂

evinkakub
7. jún 2019

@allwiny ahoj. Ja som zacala na 58, teraz mám o 10 viac. Zajtra zacinam 25tt. Ja som to pokaslala v 1.trimestri. tam som pribrala 6kg. Co je vela. Nevedela som sa zastaviť...

allwiny
autor
7. jún 2019

@wena no napríklad včera som ráno zjedla jednu kaiserku s nátierkou+ zelenina a trochu syra. Po raňajkách si dávam ešte jogurt s trochou cereálii a ovocia. Vstával o 6 ráno a nakoľko mame s manželom farmu tak letim von postarať sa o zvieratá. Doobedu chodím cca 2-3 hodiny a potom idem variť obed. Na obed som mala len krémovú mrkvovú polievku. Potom sme šli na túru, prešla som 16 km. Na večeru som mala 2ks sójových parkov so zeleninou a krajcom chleba. Medzi tým som nezjedla vôbec nič. Vážila som sa aj včera ráno aj dnes. Váha sa nepohla ani o gram dole, za bežných okolnosti po tolkom pohybe by som mala kilo dole. 🤷‍♀️ Skúsim ešte menej soliť, lebo to je pravda že solim dosť, možno fakt len zadržiavam vodu ale sa mi to nezdá že až tak 🤦‍♀️

allwiny
autor
7. jún 2019

@evinkakub to je ešte v pohode podľa mna na 25 tt. Ja som v prvom trim. Pribrala cca 4 kilá, nejedla som veľa ale pohybu som mala menej keďže som mala riadne nevoľnosti a nevládala som ani žiť :D som rada že sa energia vrátila

allwiny
autor
7. jún 2019

Ono je to asi fakt strašne individuálne ako tak čítam....som dúfala že budem v tomto po mame :D ta pribrala 9kg a rodiť išla s váhou 62kg pri oboch :D budem sa snažiť a dúfať že nebudem ako hroch pri pôrode :D

mogaa
7. jún 2019

@allwiny váhu vôbec nerieš.....niečo váži dieťa a veľa je voda...veľa žien v tehotenstve zadržiava vodu, potom sa môže stať že z pôrodnice odchádzaš aj o 10kg ľahšia - dieťa, placenta a ostatné voda🙂je to veľmi individuálne, veľa robia v tehu aj hormóny🙂🙂je to ako pred menzesom - tiež by sa nemalo vážiť lebo žena môže vážiť aj o 2-3kg viac ako po skončení menzesu

megyi1711
7. jún 2019

@allwiny
Cauky, ja mam rovnaku vysku aj vahu cca a pribrala som 18 kil za cele tehotenstvo,na zaciatku dost potom druhy trimester malo a potom ku koncu zase dost,ale som 5 mesiacov po porode a mam uz skoro povodnu vahu,este keby som nebola pazrava tak by som to dala dole uplne 🙈

allwiny
autor
7. jún 2019

@megyi1711 no tých 18 kg je ešte prijateľných....som si aj ja povedala že to je môj strop :D tak snáď to viac nebude

evinkakub
8. jún 2019

@allwiny ja mam strop 16 ale asi sa nedam do toho

klarissa25
8. jún 2019

Ja som pribrala 9 kg za cele tehotenstvo, nerozumiem ako moze niekto pribrat 20 kg a nebodaj aj viac....

lovely5
8. jún 2019

@allwiny ja to mam velmi podobne ako ty - 20 tt a plus 9kg zo 61. tiez sa stravujem este zdravsie ako pred tehotenstvom - aspon 7 porcii ovocia a zeleniny a ten zbytok ostatne, strazim si aj kcal aby som sa zmestila do 2200kcal ze den. doktor mi povedal ze to nie je take zle, vela vazi babo a vsetky veci okolo ale ze by som sa mala snazit to stopnut - ked si hladna dat si vela vody a daku uhorku alebo papriku. Tak to tak robim a priberanie sa mi trocha zastavilo. ale zasa doteraz mam nohy a ruky chude skoro ako predtym a nabrala som do bokov, brucho a prsia. A este mi odporucil jablkovy den - jeden den len jablka jest, ale to asi robit nebudem.

kiara3
8. jún 2019

@allwiny ahoj ja tvoje pocity plne chapem...pri prvom som priprala skoro 30kg a to som mala 55kg na 167cm ťažko to išlo dole az po 3r ked som išla do práce potom som schudla na 52kg po 6r mame druhe pribrala som 15kg a az po kojeni som zacala chudnut teraz mam 59kg ale necítim sa este tak ako na začiatku aj ked ludi stretavam a su prekvapený....Neboj nic po porode par kg ostane ale ked zacneš fungovat a dokojiš pojde to dole

slamka555
8. jún 2019

Ahojky 🙂 ja mam zasebou 2 porody a pri oboch som nabrala presne 21kil navyse 😌. A obidvakrat som sla z vahy 68 na 89 :/ 🙂 Ale nemam pocit ze by som sa nejak prejedala , dokonca som aj sladke dost obmedzila :/ asi vela vody. Hned v porodnici som nechala 9kil a potom kojenim nieco zislo.. a nahananim 2 deti.. som teraz na vahe 66 kil ani neviem ako ;) Ono to pojde neboj ;) Hlavne bud v pohodke nestresuj a budte zdravii ;)

elementissa
8. jún 2019

Ja dnes začínam 20.týžden a na poslednej poradni (v 18.tt) som mala +5kg. Tiež sa hanbím ako pes, ja si držím stále váhu pri 170 cm 53-55kg a teraz zrazu 60🙈🤷‍♀️😭 ešte stále zvraciam, ale už nie tak veľa (iba raz denne). Od 5 do 10 tt som schudla z 55 na 50- zliala som sa z vody neustálym zvracanim. V nemocnici som mala po týždni opäť 55. A potom, hoci som jedla malo, ale často a hlavne aj v noci musim jest, lebo ak nie, tak zvraciam, som pribrala 5 kíl. Najbližší piatok idem na poradňu, tak som zvedavá, aký bude prírastok 😑😑😑 ale určite dačo navyše... Pritom nohy a zadok v pohode - na bedrách mi už netrcia kosti, len keď ležím, takže tam som pribrala, ale celá masa je koncentrovana na bruchu a prsiach. Prsia sa mi zväčšili z neviditeľného A na "melóny" C a sú nesmierne ťažké, boli ma z nich chrbát, je to fakt o život. Takisto, v páse som mávala 56-57 cm a z boku keď ma niekto chytil, tak hrúbka 10- 12 cm v páse... Teraz keď bolo chladnejšie, som si ani kabát nezapla, vyzerám ako nacicany kliešť doslova. Niektoré dni mam aj zadrzanu vodu, vidím to na nohách. Ale väčšinou nie. Jem zdravo (žiadne údené, vyprážané, mäsité a neviem aké...) proste len zelenina a ovocie, trochu pečiva, polievky, privarky, strukoviny... Ale hold smola, očividne je mojím udelom stat sa velrybou a tiež sa obavam, že do konca tehotenstva priberiem 30 ci 40 kíl... Moja doktorka na to povedala len to, že chudé ženy to maju tak. Priberu hrozne veľa. Potom im to metabolizmus rýchlo spracuje,ale vravela mi, že pri takej úvodnej váhe a celkovej telesnej mase ako som mala ja, je bežné pribrať aj 30 kíl ani nevieš ako, že ona takých mamiciek už za tých 35 rokov videla kopec.... Takže len to vydržať a potom len cvičiť, cvičiť, cvičiť a zdravo jest a veľa sa hýbať, aby sme mali nazad svoje postavy. Moja mama napríklad pri každom tehotenstve pribrala len 8 kíl. Ale ona mala 165 cm a vždy tak 70-75 kg. Je to indi

ivankatal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre