Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Veľké bábätko v 13. týždni. Môže byť obézne?

gabi7287
9. jún 2015

Ahojte dievčatá, ženy, matky...

Mám veľké obavy, možno si to len namýšľam, ale...
Keď som v 13+1, a bábätko meria 7,39 cm a váži 70 g , nie je to veľa? Nemôže byť obézne? Mám z toho veľké obavy...
Ak máte s týmto nejaké skúsenosti, napíšte mi prosím... Ďakujem za každú odpoveď...Gabi

charlie1980
9. jún 2015

Och Boze, och Boze ! Musela som skontrolovat URL, ci som tu spravne.

velkacica
9. jún 2015

daj si miernu diétu 😀

sissy27
9. jún 2015

1. ak by to nebolo v poriadku, tak by ťa o tom lekár informoval
2. voľne dostupné info na nete hovoria, že
- Vaše bábätko má už okolo 7 až 8 centimetrov a váži 14 až 20 gramov
ale teda pokiaľ viem, tak hmotnosť sa až tak presne určiť nedá...
3. obezita sa u dieťaťa určite nediagnostikuje pred jeho narodením

sibalka21
9. jún 2015

Dúfam že si robíš srandu

tomiholjubavi
9. jún 2015

ze obezne 😀 😀 😀 keby napises - nie je plod neprimeranej velkosti? neni primale, privelke...ale obezne 😀 😀 😀 prepac, ze sa smejem. chapem tvoje obavy z toho, ze by mozno nieco nemuselo byt v poriadku, ale takto vyznela otazka celkom humorne 😀

miadi
9. jún 2015

ach prosim ta klud co budes robit ked ti v 36tt povedia ze male ma 3200g?budes mat nervy ze do porodu bude 5kilove 😀
tie merania nie su presne vahu dietatka zistis az po narodeni..
niektorym ludom by vobec tieto detajli nemali hovorit lebo maju paranoju zo vsetkeho a vsetko moc riesia
radsej si necitaj nic co ti napisu do tej knizky to aj tak nie su udaje pre teba ale pre Dr.ty z toho len budes mat vecne nervy ci je nieco moc ci je malo..
keby bol nejaky problem DR ti povie kym nepovie problem nehladaj lebo na 99%ziadny nemas hlavne klud!lebo si ten problem vyrobis stresom.

marcy77
9. jún 2015

No pekne. Tak to malé sa ešte ani nenarodilo a ty si myslíš, že už má držať diétu? Nechápem takéto choré nápady.

baska29
10. jún 2015

To preco sa donej hned navazate?cely prispevok je ok ,mozno nepouzila spravne slovo v otazke obezne,nie vsetky zeny ovaldaju hned tehotensky slovnik.
Gabi je to ok,nemusis mat obavy a lekar ta informuje postupne.

tamaruska
10. jún 2015

@gabi7287 a aj keby akoze bolo "obezne" co je na tom ? mala by si ho menej rada ? alebo co ? ... a nemaj obavy, je to v poriadku 🙂 😉 a tie merania su velmi nepresne mne 4 dni pred porodom povedali kolko asi vazi babo a o 4 dni sa mi narodilo o KILO vacsie.. ale neni obezna 😀 Len nestresuj,je to ok 🙂

ivetkab.
10. jún 2015

Mne to pripadá ako výrok pubertiaka ... a dátum registrácie v kombinácii blbej otázky tomu asi aj zodpovedá ... 🙂

zenulkaaa
10. jún 2015

preboha, ved to sa tak skoro nedá určit. A okrem toho tie váhy su len orientačné. Mne povedali týžden pred porodom, že malý ma 2800g a ked sa narodil mal 3500g. Takže by som sa na to vobec nespoliehala. A nerobla s z toho ťažku hlavu.

majulino
10. jún 2015

ako pisu baby merania su velmi nepresne a dr. je povinny ta informovat o problemoch. mne povedali o 5:10 ze mala vazi 3350g 5:55 sa narodila s vahou 4100g.

ivuska6
10. jún 2015

ja som mala tehot. cukrovku a ine mi nehovorili len babo bude velke , babo bude velke drzte dietu ine som nepocuvala maly sa narodil o mesiac skor a bala som sa ho dotknut chytit co bol taky malusinkavy nieje dobre brat vsetko doslova co povie lekar, dietu som aj tak nedrzala a to som pribrala len 6kg za cele tehu

jersey333
10. jún 2015

ja nechapem co sa tu polovica z vas do autorky navaza..ako keby ste vy pojedli vsetku mudrost sveta a obcas sa nespytali niejaku "kravinu" alebo otazku jasne nesformulovali ...
gabi7287 a nie nemusis sa bat babatko urcite nie je "obezne" a ak by aj plod bol trosku privelky na udajny tyzden tehotenstva v ktorom sa nachadzas moze to byt sposobene napr tym ze doktor nespravne urcil termin porodu resp ovulacia nastala omnoho skor/ preto je babatko rastom kusok popredu....tehotensku cukrovku by som vylucila kedze ta momentalne nema s plodom nic spolocne/ to sa odrazi na babatku az po narodeni 🙂 drzim palce a uzivaj si tehulkovanie

tiumen
10. jún 2015

Vidno že sa blíži čas prázdnin 😀

zuzka105
10. jún 2015

Je uplne primerane tyzdnu tehotenstva, hovorim teraz o cm.
Keby zaostava vo vyvoji bolo by to horsie.
🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli