Vitamíny v 2. trimestri. Aké ste papali?

dasenka29
9. jún 2008

prosim vas mozte mi niekto poradit ake vitaminy ste papali alebo papate v druhom trimestri??kupila som si Calibrum mami ale su velmi velke,nemozem to zjest,hned to ide spat 😒 ☹ neviem ci mam skusit ine,ktore su normalnej velkosti???dakujem

mywiel
9. jún 2008

Ja som uz v druhom nebrala ziadne, kyselina listova je dolezita v prvom a ak nemas krce v lytkach (magnezium) a nie si chudokrvna (zelezo) staci pestra strava netreba umele vitaminy. 😉

dasenka29
autor
9. jún 2008

mne je ale stale zle a tak pestra strava bohuzial nieje,nemozem polovicu veci ani citit,v mojom pripade mam aspon trochu dobry pocit ked mozem ten vitamin zjest,aby babetko malo vitaminy.

bianca
9. jún 2008

dasi ja beriem calibrum mami a mas prvdu si obrovske ale akosi som sa naucila ich prehltat

mywiel
9. jún 2008

Jaaj tak to je ina vec, ale neboj to prejde, tak si skus ten vitamin rozdelit na polky...? 😅 Normalne dietatu nic nechyba lebo si to berie z tvojho tela a pocula som ze z vitaminov sa rodia velke deti, neviem co je na tom pravdy. 😕

dasenka29
autor
9. jún 2008

ja si musim neake ine zohnat hento prehltnem a hned mi pride zle ☹ ☹

bianca
9. jún 2008

mywiel mas pravdu ale pre Cal mami to vraj neplati.

mywiel
9. jún 2008

Neviem nie som odbornik. Ak mam pravdu povedat moja mama je lekarnicka a povedala mi ze tieto umele vitaminy telo nevie tak vstrebat (vyuzit) ako zo vit. zo stravy. 😒 Dasa ak u dokiho na utz babo rastie v pohode nemusis sa bat ze mu bude daco chybat. 😉

dasenka29
autor
9. jún 2008

ano to som tiez pocula ale vraj len z materny.ja som ich skusala aj prepolit ale akoby moje telo tieto vitaminy vobec nechcelo,napina ma len ked si pomyslim ze ich musim ist zjest ☹
neviete aky je femibion alebo elastic Q???

dasenka29
autor
9. jún 2008

naposledy ked som bola na ultrazvuku bolo babenko malinke dost☹teraz idem po mesiaci v stredu tak uvidim ako narastlo.

mywiel
9. jún 2008

Kamosku tiez napinalo z toho ako teba tiez nemohla ziadne vitaminy jest a nakoniec mala babo 4200g a zdrave. 😉 Niekedy telo vie samo co je najlepsie. 😉 Inac ak beriete zelezo neberte ho spolu s magneziom naraz lebo sa nevstrebe a zapite ho pomarancovym dzusom, lebo zelezo aby sa vstrebalo potrebuje vitamin C zaroven. 😉

bianca
9. jún 2008

mywiel tiez pravda,lebo niektore sa rozpustau vo vode,ine v tuku ale nie kazdy ma pestru stravu.Ja som sa poriadne nenajedla do 5 mes a vitaminy boli zachrana

dasenka29
autor
9. jún 2008

pijem aspon tie napoje mami drink,to mi dost chuti a ma to neake vitaminy 😝

mywiel
9. jún 2008

Ved jasne, najlepsie sa poradit s dokim u kazdej je to individualne, ved nato tie utz kontroly su ci babo pekne pribera... 🙂

bianca
9. jún 2008

dasenka29 tak toto my vobec nechuti 😀 😀 😀 aj tam je kopa vitaminov.Inak v akom sin tt?

dasenka29
autor
9. jún 2008

bianca potom ti presli nevolnosti v 5mesiaci???mohla si normalne jest vitaminy ked ti bolo zle??v kolkom tyzdni si prvykrat citila pohyb???

dasenka29
autor
9. jún 2008

ja som v 15tt

mywiel
9. jún 2008

Ja v 18t. 🙂 😵

dasenka29
autor
9. jún 2008

mywiel ja mam asi divneho doktora,lebo on mi doteraz vobec nekazal jest ziadne vitaminy,ziadne zelezo ani nic,doteraz mi este anilen tlak neodmeral,ani ziadny odber nerobil,ked mu poviem ze je mi zle z vitaminov povie ze ich nemam brat.ale fakt si myslim ze ked nemozem nic papat tak aspon ten vitamin.a dalsia vec ja som bola aj u znameho doktora,som si to vybavila pretoze v 9tt malo to babetko ani nie 2cm,bola som v nemocnici na ULTRAZ.a tam povedali ze je malinke.ten druhy doktor povedal ze je mensie a povedal teda ze som asi v mensom tyzdni ale ved kramy nepustia predsa(myslim termin poslednych)takze som zmetena zo vsetkeho.a este zistil ze mam maternicu moc nizko,zakazal uplne sex(moj doktor stale ma nahovaral ze sex mozme mat ze to len pomoze)esteze sme dali na predtuchu a ziadny nemali,bola by som vraj potratila ☹ ☹ som z tych doktorov mimo☹

bianca
9. jún 2008

dasenka29 •mne nevolnosti este uplne asi nepresli.Stale sa to sem tam vrati.Inak pohyby slabucke asi okolo 19tt

dasenka29
autor
9. jún 2008

v 18tt ta uz koplo babetko??

mywiel
9. jún 2008

Dasi ak doktorovi nedoverujes tak ho zmen, ja som urobila to iste, lebo byt na pochybnostiach a obavach 9 mesiacov je dlha doba a velky stres, nestoji to za to.

mywiel
9. jún 2008

Ja som citila bubliny v 18t vedela som ze je to ono. 😵

bianca
9. jún 2008

dasi daj si mimi do pasu nech je to tu veselsie

dasenka29
autor
9. jún 2008

ked ja som z trencina a chcem ist rodit do topolcian a ten doktor co k nemu teraz chodim je skoro z topolcian,je to svokrin znamy a ma tam znamosti a vie vybavit porod a preto som tam ostala chodim k nemu uz dva roky,pomohol mi s cysami,je velmi dobry a mily,len na vela veci asi zabuda alebo neviem☹

mywiel
9. jún 2008

Tak si urob zoznam ked k nemu ides a spytaj sa ho co ta zaujima, niektori doktori su taki ze ked sa nespytas tak ti nepovedia, v kazdom pripade by si mala od neho odchadzat spokojna nie na pochybach. 🙂

dasenka29
autor
9. jún 2008

no ved prave.nevies mi povedat o tom femibione??

mywiel
9. jún 2008

Neviem to by som sa musela spytat mamy, ale ona zije na Slov. takze nie sme v kontakte kazdy den... 😕 A co chces presne vediet? Ved skus zavolat do lekarne oni ti povedia... 😉

dasenka29
autor
9. jún 2008

talety a tobolky???v baleni je oboje,naco??
myslela som hlavne ake su velke a su tam odfotene.

snehulienka
9. jún 2008

ja beriem od zaciatku centrum materna.
zevraj tento sa vstrebava a ostava v tele - je to ako liek, zatial co calibrum vycuras a je to vyzivovy doplnok.
pride mi zbytocne tlacit nieco do seba, ked to ma hned zo mna vyjst.
magistra ma ale v lekarni upozornila ze z materny maju deti velke hlavy co je problem pri porode. tak neviem co je na tom pravdy. ze v 2. trimestri mam jest len obden alebo kazdy 3. den nie kazdy den...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre