36tt a zvýšené pohyby plodu

babyttcirl
12. jan 2021

Tehulky,

Este jedna otázka. Posledne 3 dni ma maly kope cely den v podstate. Velmi je aktívny cez den az do večera. Myslela som si ze pohyby by sa mali spomaliť a nie zintenzívniť a ovela viac?

Ako ste to mali vy? Je to normalne??

Dakukeem.

tamvtme
12. jan 2021

Nasa bola mega akcna cele tehu a ku koncu sa to nijak neukludnilo...mozno sa len inak otocil? Ak mas z toho blby pocit, ze by mohol byt nespokojny a preto ten zvyseny pohyb, radsej sa chod sa skontrolovat

babyttcirl
autor
12. jan 2021

@tamvtme zajtra mam poradnu u porodnicky. Takze vsetko pojdem prekontrolovat. Lebo citala som aj o tomto- ze aj veľa pohybov nie je nic moc..

pukanec123
12. jan 2021

@babyttcirl a nemá to len take “obdobie”? Lebo napr môj to má na obdobia, odkedy cítim pohyby, že niektoré dni sa len tak prevalí lenivo a potom napr 3 dni je akčný, potom zasa pár dni odpočíva a takto dokolecka...možno sa naozaj len otočil “smerom von”. Ale ak vidíš rozdiel oproti tomu ako to bolo pred tým tak by som išla k doktorovi ak si si neni istá.

babyttcirl
autor
12. jan 2021

@pukanec123 maval aj obdobia ako vravíš. Ale teraz si drzi mega akčné obdobie- furt sa točí vrti a co ja viem co este.. zajtra to poviem porodnicke

babyttcirl
autor
12. jan 2021

@pukanec123 a je pravda ze dnes rano som sa zobudila a bol navaleny kompletne napravo, kým doteraz bol na ľavo. Akoze mala sol brucho ako Kriváň.. to som este nevidela 🙄

nikpa
12. jan 2021

@babyttcirl žiadne náhle a intenzívne zmeny v pohyboch, ci uz sú aktívnejšie alebo naopak kludnejsie by sa nemali podceňovať. Maly môže mat omotanu šnúru okolo krku alebo hocičo iné. 3 dni čakať je dosť, no ked máš zajtra poradňu tak už uvidíš.

anjelicek26
12. jan 2021

Ak mas vela plodovej vody, tak si moze robit este kadeco... na druhej strane syn si takto spravil pravy uzol a otocil si snuru okolo krku a bolo to fest natesno, sotva ho rozdychali, narodil sa komplet modry. Nech ti pozrie prietoky pupocnika, ze kde tu snuru ma.

alikal
13. jan 2021

moja takto vyvadzala cele tehu az do porodu, na pasoch mi doktorka hovorila ze za 30 rokov svojej praxe este nevidela dieta sa hentak hybat v 9.mesiaci, prevalovala sa tam ozaj jak votrelec, a bolo to ok. ale ked ides na poradnu tak sa urcite opytaj pre klud duse

tamvtme
13. jan 2021

@alikal hehe u mna to iste, este aj sestricku volala ze nech sa pride pozriet akeho mam votrelca, ze to este nevidela 😀🤣

anjelicek26
13. jan 2021

@alikal nas syn sa takto mykal, lebo sa v bruchu skrtil... mal pravy uzol, ktory si pravidelne zatahoval pri pohybe, takze sa nam narodilo vystresovane, vyskriekane dieta, s ktorym sme behali skoro rok k osteopatovi (ponapravat blokady s tej snury okolo krku) a o inom ani nehovorim. Radsej proste taketo veci skontrolovat.

tamvtme
13. jan 2021

@anjelicek26 tohoto som sa strasne bala,lebo nasa sa vekmi mrvila a stale sa tocila, raz mala chrbatik vrpavo a raz vlavo, parkrat sa mi otocila aj hlavkou hore ked uz bola vacsia...bala som sa, ze si urobi uzol, bol to pre mna strasny strasiak...nakoniec bola omotana snurou tak, ze ju ani nepustila do porodnych ciest zostupit (lekar to prirovnal k psovi na voditku, ze to proste neslo) a musel byt cisarak, ale priskrtena nastastie nebola

babyttcirl
autor
13. jan 2021

@anjelicek26 no a ako sa to kontroluje? Usg vyšetrením na prietoky? Ci tie pasy? Ci co?

anjelicek26
13. jan 2021

@babyttcirl prietoky vidi na ultrazvuku pulzovat krv pupocnikom, vtedy ma sancu vidiet uzol a aj ci je okolo krku snura polozena. Ked je, mal by byt cisarsky a pripadne si ho mozes vyziadat aj dva tyzdne uz pred terminom.
@tamvtme ano toto sme mali, 18h kontrakcii a chudak sa skrtil, reagovali, az ked mu vypadlo srdce a tlacili sme proti len na 6cm otvorenemu krcku s dvoma sestrickami na bruchu, proste panika, lebo sal na cisarsky nebol volny (mala porodnica). Ostatne deti sa narodili za 2,5-4h a toto nas vytrapilo...

babyttcirl
autor
14. jan 2021

@anjelicek26 bola som na prietokoch a na monitor e, vsetko je uplne v norme, takze neviem co to bolo. Ani pupocnik nemal okolo krku ani nic. Tak bláznivé pocasie alebo co..

babyttcirl
autor
14. jan 2021

@tamvtme bola som sa skontrolovať vcera. Monitor aj ultrazvuk (prietoky) vsetko je ako ma byt- v norme. Takze som cela happy! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre