Som v 24. týždni a necítim pohyby

25. aug 2022

Ahojte, zajtra idem k lekárovi ale predsa sa dnes ešte opýtam sem. Som v 24tt a babo pravidelne večer kope o 106. Včera večer tiež malo párty v brušku a vtedy som mala s manželom sex. Netrvalo to dlho max 10min a bola to iba jedna poloha (misionár). No odvtedy do teraz som ešte necítila ani jeden pohyb. Bojím sa ze sa niečo stalo a mam až strach ísť zajtra na kontrolu, celú noc som nespala z divneho pocitu ze nič necítim. Sex mávame max 1x za týždeň. Prosím povedzte ze to je normálne a ze je len lenivé alebo čo. Ďakujem zo normálne skúsenosti, dnes Dr nerobí preto idem zajtra.

dzulli1980
25. aug 2022

Daj si kúsok čokolády.

nikol789
25. aug 2022

Skúsila si si dať niečo sladké? Mne to zvyklo pomôcť, raz som necitila pohyby ani po sladkom a utekala v noci do nemocnice a našťastie bolo všetko ok

autor
25. aug 2022

Práveže aj sladké som mala od rána aj vodu som pila, aj na chrbát ľahla lebo vtedy sa vždy vypuci a teraz nic

ildiko36
25. aug 2022

Od sexu nemoze byť zle babetku, to s tym nesuvisí, ine by bolo keby si krvacala.Ja som pri dcere cely cas tehotenstva mozno 2x citila aktivny pohyb.Pri chlapcov som mala ako futbalove ihrisko v bruchu

nikol789
25. aug 2022

Ja som začala cítiť pohyby od 22tt take fakt slabulinké a až okolo 30tt to boli riadne kopance.

hederamonstera
25. aug 2022

Je to normalne. U mna sa pravidelne striedalo akcno s tichom. A vravis, ze to citis vecer, tak uvidis vecer ;)

haley7897
25. aug 2022

Ak nezabralo sladké a máš zlý pocit zbehla by som aj na pohotovosť. Radšej byť za blbca ako niečo zanedbať. Moja staršia ma rovnako vystrašil a v rovnakom období ako si ty teraz. Dva dni ani kopanec, nakoniec tam len lenivo ležala a nič jej nebolo 😂
Ale lepšie už len pre tvoj pokoj je sa ísť uistiť

autor
25. aug 2022

Toto je moje tretie tehotenstvo, ale teraz už od 18tt aktívne cítim pohyby každý deň preto mi je to zvláštne. Aj muž sa bojí ze urobil niečo bábu 😏

drahomirrra
25. aug 2022

Misionár v 24 tt??? To sa nebojíš, že muž to bábo pripučil? Veď to už relatívne viditeľné brucho...

autor
25. aug 2022

@drahomirrra opačne, ja som bola hore a mam 55kg čiže moje bruško je úplne mini

rivini
25. aug 2022

Vypit asi liter studenej vody-pohyb criev babatko zobudi. Ak nepomoze, smer lekar…

derdia
25. aug 2022

Daj si cukrík

derdia
25. aug 2022

To je take trapne toto... Muz sa boji, ze urobil nieco babu... Pride mi to ako na zakladnej skole....

drahomirrra
25. aug 2022

Sla by som na pohotovosť,hned.

jordana111
25. aug 2022

@drahomirrra prečo by jej ho mal pripucit hádam jej nelahol na brucho to som ešte nepočula 🤦

lucinka5051
25. aug 2022

Ja by som pockala do vecera, ak sa nic nezmeni sla by som na pohotovost..spat aj tak nebudes lebo budes mat strach

autor
25. aug 2022

@derdia prečo na základnej škole? Je to jednej otvor z ktorého to dieťa vyjde 🤦‍♀️🤦‍♀️ kolko žien má zakázaný styk v tehotenstve.. Myslím ze nie preto ze by to bolo trápne

gab
25. aug 2022

zakazane z dôvodu zleho zdravotneho stavu matky alebo dietata, ktory by mohol nejakym spôsobom vyvolat predcasny pôrod, ale pokial je vsetko v poriadku, nemyslim si, zeby lekari zakazovali sex z dôvodu, aby sa dieta prestalo hybat. 🙉

liv1
25. aug 2022

Uz si bola u doktora? S tymto sa necaka doma do druheho dna. Ked nezaberie sladke ani voda ani nic podobne, tak smer doktor

liv1
25. aug 2022

A nie manzel mu isto neublizil, mozno babo zmenilo polohu a ty tie pohyby tak necitis. Ale k dr by som ja osobne po tam dlhom case urcite isla.

drahomirrra
25. aug 2022

@liv1 Pre toto som mala Angelsound, iba vdaka nemu som prezila tehotnost pri zdravom rozume. Ja by som sa pri takychto chvilach zblaznila.

zuzi0911
25. aug 2022

Určite pohotovost...to u je dlho cakat do rána....ak keď ja by som nečakala ani do večera...ak sa pravidelne hýbe a teraz nic treba hneď ísť

evinqua
25. aug 2022

Určite smer pohotovost ak si ešte nebola

majka2
25. aug 2022

Ak necítis pohyby utekaj na pohotovosť na čo čakáš preboha mne tak zomrelo dieťa. Radšej byť hysterická matka ako aby sa niečo stalo

hederamonstera
25. aug 2022

Jejda, nestraste ju tak🙄

domka222
25. aug 2022

No ako? Všetko v poriadku?

any_soj
25. aug 2022

@hederamonstera lepšie ako keď jej doktor povie, že prečo neprišla skôr. Mne to povedali traja, hoci som prišla len pár hodín po poslednom pohybe. Neprajem počuť nikomu v situácii, keď posledný pohyb bol naozaj posledný.

ildiko36
25. aug 2022

Ukludni sa babetku urcite nic nie je, pohlavny stik maju zakazane tie ktore maju zdrav problem alebo pri krvacani, ti nekrvacas...skoc na pohotovost ked si mysliš ze nieco neni v poriadku ale niekedy sj babetka su kludne

srferreira
25. aug 2022

Urcite chod. Nech ti vsetko dobre dopadne.

kulumulu123
25. aug 2022

Ja osobne som cele tehu necitila pohyby a to mam 165cm a 58kg porodila som prve dirta 56cma 4kg druhe 52cm a 3kg. Prve slabe pohyby prisli tak mesiac pred porodom iba take mrvenie ziadny kopanec... Ale ak sa babo pravidelne hybe tak utekaj na pohotovost. Drzim palce ✊✊✊✊

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre