Ako rozpoznám poslíčkov od kontrakcií?

11. nov 2023

Ahojte. Som v 38.tt. a toto ma dost zaujima. Vzdy som mavala silne menstruacne bolesti, pri ktorych som nebola schopna vstat z postele. Teraz som tehotna, brucho ma teda dlho nebolelo. No mozno posledne dni ma zacalo tak, ako na nejaky 3. den ms, ked som uz bola schopna ako tak fungovat aj bez liekov. Je to bolest podbruska, ktora ide do noh + slabo citim uz aj krize. No trva ta bolest aj 20min, potom prejde a casom opat. Viem, ze toto porod este nebude, no su to tie falosne? Pytam sa hlavne preto, nech viem, ci si to nejako znacit do appky, alebo cakat na poriadne supy.
Otazka je, ake to bolesti maju byt. Co sa rata ako kontrakcia a co nie. :D
Este doplnim, ze som otvorena na 2 prsty.
Dakujem

domka222
11. nov 2023

Ja som poslíčkov nikdy nemala. Ale teda spoznáš to určite. Mne sa začali hneď pravidelné kontrakcie,ktoré sa stupňovali bolesťou. Bolestivejšie boli ešte viac pri postavení sa z postele. Akonáhle som si dala teplejší kúpeľ,bolo jasné, že treba ísť do nemocnice,lebo som sa nevládala z vane už ani postaviť a teda čas medzi kontrakciami sa riadne skrátil.

dyzerka
11. nov 2023

ja som mala aj falošne kontrakcie a myslela som si, že take budú aj tie reálne už..tiež ma bolievalo brucho tak že dlhšie a prestalo potom že to nebolo v intervaloch, nakoniec mi praskla voda ako prvá a kontrakcie sa rozbehli až v pôrodnici ale bolo to úplne iné ako ti posličkovia určite by si to poznala a do apky to budes zatiaľ značiť zbytočne 🙂

bolarazjedna
11. nov 2023

Ja by som takéto neznacila... Ak máš bolesti, daj si teplú sprchu, po 30min sprche by sa mali uľaviť, pri poslickoch veľakrát pomôže aj zmena polohy (ak si kezaka, poprechádzať sa, či naopak, ak si niečo robila, ľahnúť si).
Pri pôrode budeš mat zo začiatku také menštruačné bolesti (aj ja som mala veľmi silné počas menzesu, mam endometriozu.... Ale pri pôrode to bolo iné, nie také bolestivé zo začiatku, ale aj neskor to inak bolelo), väčšinou trvajú do minúty, počas tej kontrakcie budeš pociťovať takú vlnu - postupne bude bolesť silnie, vyhrotí sa to a potom postupne budeš cítiť, ako ta bolesť odchádza.... A potom príde pauza, bez bolestí... A takto sa to bude opakovať každých 20....15...10..5..3minúty ....
Mne napr odtiekla plodová voda a potom som mala 2 kontrakcie s 20min rozostupom a potom hned nastúpili 5 až 3 minútové...
Niekedy sa stane, že sa otváraš bez takých pravidelných kontrakcie, napr kamoška išla na kontrolu, lebo ju celú noc nejako pobolievalii kríze, nič iné a bola už na 5prstov otvorená a za pár hodín potom aj porodila. Ale aj v takom prípade sprcha by mala uľaviť falošne bolesti.
Pri skutočných by sa po sprche mali bolesti spravidelnit a nabrať na sile.

autor
11. nov 2023

Toto je este slabunke, asi to suvisi s otvaranim, lebo sa pekne otvaram podla dr. No to slabe pobolievanie uz mavam castejsie a trva dlhsie. Uz by som najradsej aj porodila, velmi sa na to male tesim :D
A inak dufam, ze aj u mna to bude tak, ze najprv praskne voda a potom nastupia kontrakcie

domka222
11. nov 2023

To ja som bola zase rada,že mi nepraskla niekde nečakane 😀 ale pri oboch pôrodoch mi ju prepichli v nemocnici

bolarazjedna
11. nov 2023

Autorka, ja viem, že veľa žien už netrpezlivo čaká na pôrod v tomto týždni, ale naozaj to nechci nijako urýchliť, užívaj si každý jeden deň ešte 2v1....oddychuj, koľko sa dá, po pôrode to už bude skok do hlbokej vody, šestonedelie je veľmi-veľmi náročné obdobie psychicky aj fyzicky (isto sú výnimky, ale väčšinou je to tak).
Ešte si užiješ bábätko dostatočne, teraz si užívaj ešte ten kľud a oddychuj koľko sa len dá.

autor
11. nov 2023

@bolarazjedna ja viem, len keby som tak dokazala oddychovat. Vkuse musim nieco robit, strasne som nepokojna. Neviem, ci to ma nejaky suvis s bliziacim sa terminom, no najradsej som, ked mam celodenny program niekde mimo domu

autor
11. nov 2023

@bolarazjedna a urychlit sa to asi ani neda, bud je drobec pripraveny alebo nie. Este mozno dodam, ze psychicky narocne obdobie mam teraz, doteraz som bola ok, no teraz len placem. Asi sa tie hormony uz poriadne zbesneli. Mozno aj preto to uz chcem mat za sebou. Nastastie po porode budem mat pomoc, tak verim, ze to zvladneme po psych. stranke. Toho sa aj trochu bojim. No to uz je na inu temu 🙂
Teraz ma hlavne zaujimalo, ake su to bolesti, ci to teda budem vediet rozoznat, nech poton s blbostou neutekam do porodnice

veronikaszabova
11. nov 2023

Moja mama mi pri prvom tehotenstve povedala - ked pridu kontrakcie, ver ze si to s nicim inym nezmylis. A mala pravdu 😂😂😂

tamta
11. nov 2023

No ja sa napr bojim, ze ani nezistim, ze rodim 🤣 nakoľko som 40+4 a žiadne bolesti ani poslickov som doteraz nemala a nemam 😃 ja asi ani neporodim... 😃

maryetta
11. nov 2023

Poslickovia prejdu. Kontrakcie sa budu stupnovat.

jeanne14
11. nov 2023

Súhlasím s názorom vyššie že keď pridu tie pravé kontrakcie s nicim iným si to nezmýliš.

taziona
11. nov 2023

Prvy porod mi vyvolavali, nemala som ziadnych poslickov za cele tehotenstvo. Pri druhom tehotenstve som v 38tt od rana citila take stahy v bruchu. Zacala som si to zapisovat, vracali sa v 20 min intervaloch. Ale aj tak som si hovorila,ze to budu poslickovia,ze je este skoro. Potom o 12 som si dala sprchu,ze radsej budem pripravena ak by nieco. Este som si bola vybavit nejake zalezitosti v meste. Ale k veceru sa intervaly skracovali, boli kazdych 10 minut, tak sme isli do porodnice. Sestricky na mna divne pozerali, ze si asi vymyslam, aj napriek tomu,ze som bola uz druhorodicka. Ale ked ma dr pozrel, uz som bola na 5cm otvorena. Dali mi klystyr, potom mi praskla voda a do hodiny a pol od prichodu do nemocncie, bol maly na svete. Tot moja skusenost.

nyphadora
11. nov 2023

Kontrakcie su vtedy ked dychas do brucha a to pomaha zmierniť bolesť ( aspoň ja som to tak mala a teda boli nepravidelne ešte v nemocnici)

tehotna40
11. nov 2023

Mne dr radila tak, že keď si dáš teplu sprchu poslickovia prejdú, kontrakcie nie, a ver mi spoznáš to 😀

ivangeline
11. nov 2023

...tak ze neprestanu ;) Vobec to nemusi velmi boliet...nieco ako menstruacne bolesti.

viki_00
11. nov 2023

Ja končín 32 tt a tiež posledné dni mávam tie menštruačné bolesti neni sú také intenzívne a tiež nechodianv intervaloch… v stredu mám kontrolu tak som tiež zvedavá ze čo mi povie na krčok lebo mi extrémne tvrdne beusko

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre