Bolesti končatín až mi je do plaču

sandra49
3. jún 2019

Poraďte ci s tým. Ako sa oteplilo hrozne ma bolia ruky aj nohy. Je 00:48 a ja tu píšem príspevok lebo mi až slzy tecu od zúfalstva🙁 magnezium beriem. Taka divná bolesť ze nedokážem mať dlho na jedno mieste nohu, zachvíľku musím pohnúť, ide mi tam ako keby kŕč ale není to typický kŕč. Ah a neviem co nato, mam ich už aj vyložene. Mate niekto skúsenosť? Ďakujem

ecoli
3. jún 2019

@sandra49 ja som také niečo mala nie len v tehotenstve, ale aj mimo neho... Nie je to až také bolestivé ako popisuješ, ale je to len nepríjemné... Mávam to Iba večer a niekde som na to počula výraz,, nervózne nohy" mne pomôže keď som naboso - vtedy neznesiem ponožky a tiež vyložim nohy... A už len počkam kým to prejde...

prevenar
3. jún 2019

@sandra49 tazko povedat, moze to byt zapricinene roznymi pricinami. zbehni na neurologiu ? moze to byt aj problem so zlym krvnym obehom . skusil by som kryokomoru / saunu / intenzivny beh . skus .. uvidis .

sandra49
autor
3. jún 2019

@prevenar ale ja som tehotná tak moc z toho nemôžem co píšeš 😂

prevenar
3. jún 2019

@sandra49 jaj tak ... hmm .. tak podla mna by si mohla vliezt aspon nohami do jazera na nejakych 10 min. to by snad mohlo byt ok . a urobit par cykov - voda / ohriatie sa vonku. radsej sa spytaj lekara .

sandra49
autor
3. jún 2019

@prevenar myslím ze to by mohlo byt okej. Lenže ja by som také ľadové jazero prijala najradšej hneď teraz v noci.. Lebo cez deň keď som v pohybe nebolievaju ma.

prevenar
3. jún 2019

@sandra49 tak ..stale mas doma studenu / teplu vodu , nie ? 🙂 lepsie ako nic .

vivien16
4. jún 2019

@sandra49 mne pomáhalo masírovanie a hlavne cez deň vyložiť nohy na stôl a oddychuj. Skus aj nejaký chladivy gel

sandra49
autor
4. jún 2019

@vivien16 ten gél skúsim, ďakujem. lebo ostatne nepomáha 🙁

rebellefleur
4. jún 2019

@sandra49 - ak máš pocit, že musíš stále s nohami niečo robiť, vola sa to syndróm nepokojnych nôh.. Mávam to dosť často a pomáha na to železo.. Skus si ísť kúpiť, malo by to pomôcť

maminuska
4. jún 2019

@sandra49 podľa mňa to čo máš je syndrom nepokojných nôh mala som to vždy počas tehotenstva , je to veľmi nepríjemné a človek často nemôže spať. Zosilňuje sa to ak máš nedostatok železa. Po pôrode to odoznie zvyčajne.

janka474
4. jún 2019

@sandra49 skus Sedativ PC.. Bez srandy... Mala som to isté a pomohlo.. 🙂

erickatt
4. jún 2019

@sandra49 to mam aj ja. Najradšej by som si ich odrezala. Zdedila som aj kŕčové žily aj toto. A tehu nie som

malicka_mysicka
4. jún 2019

Ahoj, skus kompresne podkolienky, ja som to tiež mala, hovorila som tomu ze ma nohy ominaju a chodila som bosá a natierala som chladivými mastami. Nepomohlo, Pomohli až kompresne podkolienky, nosila som celý tretí trimester.

jolanamacku
4. jún 2019

@sandra49 ahoj...mne pomaha pred spanim chvilu striedat teplu a studenu sprchu na nohy , tam kde najviac bolievaju a vzdy zakoncit studenou.

drop755
16. jún 2019

mam to iste, neviem spavat,bolia ma ruky aj nohy, v noci zo zufalstva si do noh vtieram vselijake masticky, davam si sprchu, mocim v studenej vode, pytam od priatela masaz,nic mi nepomoze, tesim sa na porod

mmoni89
16. jún 2019

@sandra49 ano mam .Vecer uz mi je do placu ako ma nohy bolia.Uz len cakam na porod.Krce tieez skoro kazdu noc.Nuz len vydrzat

candii
16. jún 2019

Syndróm nepokojných nôh? Hovorí sa že vtedy chýba železo. Aj ja som to mala v tehotenstve ale nie až také brutálne ale nepríjemné to bolo

klara221218
21. jún 2019

@sandra ja to mavam kazdy den vecinov hlavne ked idem spat abo uz su verne hodiny a niekedy to je taky az neprijemny jakeby svrbivy pocit v kostiach a neviem co to je a nic mi nato nezabera niekedy az placem ked to boli abo beham po bite nervozna jak ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre