Cítili ste otočenie bábätka?

misulik.uk
12. sep 2012

ahoj dievcata 🙂 neviem ci tu uz je taka diskusia... ja len tak informativne sa chcem opytat, ze kedy sa vam otocilo babatko v brusku a ci ste to nejak pocitovali? ja som teraz v 34. tyzdni a moja babika je este stale s hlavickou nahor, lekar mi povedal, ze je este cas na otocenie, ale ze keby ostala tak ako je teraz, tak by som ako prvorodicka musela rodit cisarskym... dakujem vam za vsetky vase skusenosti

lionx
24. sep 2013

caute babenky,,,noo,,zial aj moj synator si nejako sedi na ulkach a nijako sa mu nechce,,som zacinam 35 tt,,dohovaram mu,,no nic,,len taha za snuru a jest pyta,,uplacam ho ako sa len da,,no zatial nic,,vraj ma nato este 2 tyzdne a potom sa uvidi,,tak snaaad sa stane zaazrak 😉

majca1581
24. sep 2013

@lionx ono sa moze otocit aj pred porodom ...aj ked uz aj teraz je dost velke ale aj mne lekar hovoril v takom tyzdni ako si ty ze este tomu dame cas ale male sa neotocilo a zajtra to zakoncime cisarskym rezom ...skusala som hocico a aj som sa prihovarala svietila baterkou aby islo za svetlom a taketo vveci az mam dojem ze som to prehnala a mala nechat same nech robi co chce ... zajtra to idem zakoncit cisarskym rezom :D ale na male sa uz tesim :D bude to planuch od malicka asi 😀 drzim ti palce nech sa male pregula :D

majca1581
24. sep 2013

@majca1581 ale ja som necitila ani lebo stale ma kopalo dole...moze sa aj v noci pretocit a ty to citi nemusis ale kde ta bude kopat to citis a vies ako je teda natocene aspon ja som cely cas vedela ze nie je

majca1581
24. sep 2013

ale ja som necitila ani lebo stale ma kopalo dole...moze sa aj v noci pretocit a ty to citi nemusis ale kde ta bude kopat to citis a vies ako je teda natocene aspon ja som cely cas vedela ze nie je
@lionx

lionx
24. sep 2013

@majca1581 ,,juu tak to ti silno drzim palceky,,nech vsetko dobre dopadne 🙂 ,,ja zajtra zacinam 35tt,,takze nadej je a ked nie,,nic sa nedeje aj tak sa uz velmi tesim na maleho,,uz sa s tym nejako zmierujem,,juu ale ty to budes mat zajtra uz za sebou parada,,,tak sa drz 😉 vea ststicka,,paaaaa

mahalo
23. nov 2014

presne ako pise strapco14 bolo to asi okolo 3 v noci..normalne by som spala, ale ja som nespala a zrazu sa mi sprabila ooobrovska mexicka vlna na bruchu..to sa neda ani opisat a hlavne pomylit s inym pohybom, lebo to bol naozaj masivny presun 🙂 jedna polka brucha maximalne vyduta a druha naopak maximalne splasnuta a trvalo to cca necelu minutu..som sa nevedela vinadivat a isla som po kameru, ale kym som ju priniesla a spustila akurat to skoncilo..dufam ze to pri druhom zazijem tiez, bol to zazitok 😵

flowwwly
2. apr 2016

@achesa aky ma vplyv vyska na porod..ja mam 158 cm :D

achesa
3. apr 2016

@flowwwly ja 152 cm 😀 Ono ide aj o to, akú máš telesnú konštrukciu. Ja mám 42 kíl. tehotenstvá obidve boli pre mňa strašná záťaž, brucho mi tvrdlo od 16 týždňa, a pri druhom som od 7 mesiaca navládala ani chodiť, lebo malý bol dosť nízko a tlačil mi na krčok tak, že každý krok bol neskutočné utrpenie, posledné tri mesiace som len preležala a vyslovene to pretrpela. Staršia bola otočená kp, čiže to som zvládala lepšie, lebo nebola tak nízko, no za to mi viacej brucho tvrdlo pri nej. Práve kvoli mojej postave sa nevedela už pretočiť dolu hlavičkou, malý to stihol ešte do 20 tt, kým mal ešte miesto. Oba pôrody som mala SC, lebo mám strašne úzku panvu a nevytlačila by som ich.
Ale ono je to strašne individuálne, mám kamošku, ktorá má len asi o 5 cm viac a obe tehotenstvá zvládala v pohodičke, Síce mala prvé dieťa kp a preto cisárskym, druhé ale rodila normálne.

flowwwly
3. apr 2016

@achesa no ja mam zase atopicky ekzem tiez som vacsinu pretrpela v hroze a tersz ked yz mozem lieky sa to akl tak da..maly sa asi tiez nema kde otocit lebo sa vrti a vrti...ale asi nebude nejaky velky nakolko aj ja som drobns a mama bola tiez a vytlacila nas lahko tak kto vie..panvu mam siroku ale neviem ci som na to dost silna a maly sa stihne otocit...si sratocna ze si to zvladla..klobuk dole moja a vela pohody a lasky s detmi

luna90
11. apr 2016

Moja malá sa otočila v 27 tyzdni a ja som to citila 😉

andrea1010
23. apr 2016

Ahoj,moj drobec sa otocil pred troma dnami,vcera mi to potvrdil ultrazvuk,citila som to velmi intenzivne,nakolko bol cely den ako utrhnuty,v kuse sa gulal,kopal,akoby si hladal a miesto a na druhy den klud a kopacky do rebier,hned mi bolo jasne,ze sa otocil ☺

zuzana781
12. máj 2016

no tak ja som mala včera pocit že sa krpec točí myslela som že skončím v nemocnici ani sadnúť ani lahnúť brucho napnuté.... a teraz cítim nohy pod rebrami tak sa asi otočil mamlas jeden.... dnes ešte kopká viacej ako inokedy ale lepšie ako včera.... 🙂

flowwwly
15. máj 2016

No my mame za sebou otocenie ktore robila pani doktorka..bolo to velmi profesionalne..boli pripraveni na sale keby nahodou ..doktorka nas vopred poucila..potom si sama zvazila ci to je mozne.. dvakrat sa pokusila a neslo..tretikrat sa jej to podarilo..maly siel teda prirodzenym porodom..prave mi cucka prsko... 🙂urcite by som isla opet..bolest sa dala zniest a celkovo bolo vsetko uplne bezproblemov 🙂

sadell
20. sep 2016

@flowwwly kde ti ho otacali? V ktorej nemocnici?

kaja15
6. dec 2016

@flowwwly aj mna by zaujimalo, ze kde ti otacali babo. Bolo to na Slovensku?

flowwwly
8. dec 2016

nie na sk neotacaju.. normalne bezproblemov otacaju v cesku a mne otacala slovenska doktirka v rakuskej nemocnici..ona pracovala v cechach a tam vraj otocila bez komplikacie okolo 2000 babetok za tu dobu co to robila... v rakusku tiez otacaju ale beru to dost vazne takze musi byt v pohotovosti hned operacka a cely den ta pocuvaju ci srdiecko pekne byje.. v cechach vraj otocili a hned pustili domov... strasne tym strasia ale ona je primarka a o vsetkom ma poucila... jasne ked sa to nerobi spravne tak sa moze co to pokazit..ale oni pekne pozerali pocuvali kazdy pohyb premysleli aby sa nahodou nevyskytli komplikacie..citila som sa bezpecne ...maleho pretocili do 5 minut...a vdaka tomu sme namiesto sekcie rodili pekne prirodzene bez chemie....nasho otacali uz dost neskoro lebo ona na nas nemala cas a ja som bola dost chora tusim v 36 a otyzden nato sa vypytal...bolo to super odporucam nevahat a ist do toho s odbornikom
samozrejme

flowwwly
8. dec 2016

*bije

kaja15
8. dec 2016

@flowwwly a ty zijes v zahranici? Ci si tam sla len na to otacanie? Vedela by si mi,prosim, dat kontakt na tu lekarku do IP?

flowwwly
12. dec 2016

uz zijeme v zahranici, vo viedni...neviem kontakt na nu, viem iba nemocnicu a meno pani doktorky a tusim je tam primarka na porodnickom,
doktorka sa vola Forgačova tusim Martina a nemocnica je krankenhaus Hietzing

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre