Čo spôsobuje predčasný pôrod?

3. aug 2021

Ahojte dievčatá. Čo spôsobuje predčasný pôrod?
Ako sa tomu dá vyhnúť? Alebo ako začína? Bojím sa toho🙄

annamaria_65
3. aug 2021

Nemyslí na to. Keď bude mať prísť bábätko tak sa samo vypýta. Myslím si,že to nijako neovplvnis. Nerob nič namáhavé. Neprehrievaj sa. A hlave na to naozaj nemyslí. Všetko bude v poriadku.

autor
3. aug 2021

@annamaria_65 no... nerobiť nič namáhavé 😒 a potom, že tehotné môžu hocičo, pretože to nie je choroba.. 🙄

veronika4495
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kittykat22
3. aug 2021

u mna bol spustac zapal obliciek. Ale nanasadili mi zinnat a zastavili kontrakcie. To ze rodim mi vobec nedoslo pretoze kontrakcie som mala cisto do chrbta kde su oblicky. Zostala som v soku ked mi lekarka povedala, ze ta bolest je zacinajuci porod 😅 a niesu to oblickove kamene ale kontakcie po 5 minutach

annamaria_65
3. aug 2021

Je to také paradoxné. Pre každú ženu je namáhavé niečo iné. Ale myslím si, že také bežné domáce práce úplne v pohodičke zvládneš a neporodis. Ako sama píšeš nieje to choroba. Videla som už aj tehotnú, ktorá kosila trávnik a povedala, že to je nič. Je to všetko podľa toho ako sa ty cítiš. Hlavné myslí pozitívne ,že porodis pekne v termíne.

mamamasama
3. aug 2021

mne hrozil predcasny porod kvoli tomu, ze sa mi skor otvaral krcok.Mala som lezat, ale nedokazala som, tak som viac menej fungovala normalne a potom som este 2 tyzdne prenasala 🤭

autor
3. aug 2021

@mamamasama ja by som aj ležala, ale nemôžem... stále mi len niekam treba chodiť, vybavovať veci a nedá sa😒

marrria1
3. aug 2021

Ja som predčasne porodila v 25tt, od 23tt mi začala odtekat plodova voda... Na dôvod sa neprišlo, nemala som infekciu, žiadnu námahu proste stalo sa.. Nikdy sa nedá predvídať co sa stane, mňa by toto nenapadlo ani v najhoršom sne.. Snaž sa ale nemyslieť na nič zlé, hlavne bud v kľude a verím ze budeš mat krásne tehotenstvo bez komplikácií. 😇

zanetakovacsova
3. aug 2021

Ja som nemala žiadne infekcie, nenamahala som sa, mala som dosť oddychu, snažila som sa byť zdravo, žiadny stres a aj tak som už dva mesiace na zadržiavani... To sa nedá ovplyvniť

pribinak
3. aug 2021

Vieš to je veľmi individuálne, niektoré ženy v 40tt maľujú byt a sťahujú nábytok a všetko je ok, iné od úplného začiatku riešia jeden problém za problémom a modlia sa za každý jeden deň tehotenstva, preletia polovicu tehotenstva v nemocnici

Najhoršie je byt asi neustále v strese, prehnane sa sledovať a nechať sa vystrašiť
Či skôr porodis alebo nie, nedokážeš úplne ovplyvniť, ak by sa to aj stalo, tak mame moderne inkubátory, skolenYch lekárov, špecializované pracoviska, kde týmto drobčekom dokazu pomôcť

marianna_peskova
4. aug 2021

Kamarátka musela o mesiac skôr rodiť cisárskym, lebo mala nedostatok plodovej vody. Nemohla tento fakt nijak ovplyvniť. Telo si s nami robí, čo chce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre