Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dieťatko v 38. týždni je podľa sona menšie ako minulý týždeň

petras32
2. jan 2014

Ahojte maminky. Bola som na UZV a namerali mi menšie dieťatko ako minuly týžden. Už aj tak sme boli o 2 tt menší a teraz nám vyšlo ešte o další týžden menšie. Je to vôbec možné? Od doktorov som sa nič nedozvedela, klasika, všetci rozprávajú o hospitalizácie. Ale keď nad tým uvažujem, ako je to možné, že je ešte menšie ako minuly týžden? Máte s tým niekto skúsenosti? Ďakujem za odpoved.

macamac
2. jan 2014

@petras32 ja viem len toľko, že tieto merania sú nepresné 😉
a takisto - nie každý gynekológ vie správne pracovať s UVZ a vyhodnotiť to, čo vidí
ale to si nepriznajú 🙂
neboj sa, nestresuj 🙂
hlavne kľud a uvedom si, že to nijako neovplyvníš
treba len veriť, neboj, bude to dobré 😉 🙂

simca06022011
2. jan 2014

@petras32 nestresuj, ak je vsetko ostatne ok tak sa vobec nenechaj vytocit... my sme mali hlavku mensiu o vyse mesiaca podla uzasneho sona a kazdy lekar povedal nieco ine neskor v nemocnici a iba moj dr mal rozum mi povedat, ze co cakam? Ved bude to dlhonoha modelka. Nema kazde dieta tabulkove hodnoty a rozmery a lekary to podla sona tiez nevedia vzdy presne vymerat...

mokon
2. jan 2014

@petras32 kľud, my sme boli menší o 4 týždne a v pohode, 47 cm, 2900 g, úplne bez problémov, síce trošku menšia, kvôli zničenej placente, ale detský lekár pri prvej návšteve hovoril, že najlepšie sú detičky do 3000 g, držím palce.

sonka_d
2. jan 2014

Moj drobec meskal 2 tyzdne a ďalšie 2 sme odratavali, lebo som otehotnela mimo tabulkovych vypoctov. Nakoniec mi v 40tt zodpovedal 36tt..a narodil sa 2680g a 46cm, ale krasny, zdravy.. v 3 mesiaci sme vsetko dobehli a dnes je z neho velky chlap 😀 vraj deticky, ktore v brusku stradaju, potom vyborne prosperuju.. drzim palce!

adka31
2. jan 2014

naozaj sa netreba obávať, sono je nepresné, je to len približné meranie. keď sa mi pred 18 rokmi narodil syn /vtedy nemerali veľkosť ani hmotnosť/ mal pôrodnú váhu 2000g a 46 cm. bol donosený a zdravý. dnes je z neho chlap, ktorý posilňuje a behá za frajerkou. dcéru som prenášala a tiež to bol drobec, mala 2750g a 48 cm. patrí medzi vyššie dievčatá v triede. no a teraz, za 5 týždňov ma čaká tretí pôrod. som teda veeeeľmi zvedavá aké bude bábo veľké, pretože na sone dr. stále vidí, že je presne s týždňom v ktorom som a je úplne v norme. veľmi tomu neverím, vidím že mám malé bruško a podľa váhy mojich detí myslím, že 3kg mať nebude. ale hlavne, že bude zdravé 🙂 preto sa neobávaj, keď bude menšie, tieto deti veľmi rýchlo dobiehajú to, čo v brušku nestihli nabrať 🙂)) držím palce 🙂

anjelicek26
2. jan 2014

@petras32 merania su nepresne, ale treba sledovat, ci babatko este placenta vyzivuje a ci nemate uzol v pupocnej snure, to vyjde narovnako, dietatko by malo ist vtedy co najskor von.

katarina1984
3. jan 2014

nic si z toho nerob...nasa mala v den porodu rano na sone 3450 g a po narodeni 2830 g ,pekny rozdiel 😉

larnaca
3. jan 2014

@petras32 podľa mňa sa nestresuj, tie ich merania sú len orientačné, väčšinou je to aj tak inak pri pôrode. Ale ak by bola nutná hospitalizácia tak tým určite nič nepokazíš, práveže buď rada, že sa snažia nič nezanedbať. Ale ako aj baby písali, tie miery im nie vždy sedia. Držíme palce 🙂

tatis
3. jan 2014

Tiez si myslim, ze netreba robit paniku,mne uz v 36 tyzdni odhadovali, ze ma okolo 3500g a ked ho cisarom v 38. vybrali, mal 2410g a 49cm, oznaceny ako hypotrof - podvyziveny, hoci placenta na prietokoch vzdy fungovala na jednotku.....tak kym sa neindikujem iny zavazny problem, merania su len orientacne...🙂 netreba sa zbytocne bat a stresovat

Tu začni písať odpoveď...

Odošli