Frekvencia pohybov v 32. týždni

anakristina
17. mar 2016

Baby pisem vam preto,lebo sa stresujem,ze citim malo pohybov za den.som v 32.tyzdni, mala je hlavickou dole. Su cele hodiny ze pohyby necitim. Ked lezim na lavom boku tak ich zopar citim. Tie bolestive kopnutia su menej caste. Malokedy su viditelne na bruchu. Doktorka povedala ze to len mozno nevnimam ale praveze sa sledujem stale.kazda hovori,ze v noci nespi tak kope babo a ja praveze malokedy nieco ucitim v noci a spim dalej.co sa da robit?ctg stroj ak si zaplatim? Ukaze ci je to v pohode?hlavicka je inak moc dole.dakujem ak si najdete cas napisat nieco z vasich skusenosti

gabriella93
17. mar 2016

@anakristina Ahoj ja tiež v poslednom čase necítim kopance žiadne len pretáčanie sa babatka.... no naše deti tiež majú dni kedy sa im moc nechce hýbať tak ako nám....aspoň tak mi to doktorka vysvetlovala... Mala by si mať aspoň 10 pohybov za deň vrátane pretáčania sa....

katuliena82
17. mar 2016

@anakristina ja mam babo, co celu noc v bruchu prespi a zobudi sa rano...potom ma cely den kope a vecer mu je najveselsie. Jasne, nevidime co sa v bruchu deje ale nie vsetky babatka su temperamentne, su aj kludne, ktore ti nejdu vykopnut branicu. Ak mas ale pocit ze sa malo hybe, kontaktuj lekarku nech skontroluje babo na usg.

seahorse27
17. mar 2016

Je to velmi individualne. Mam dve deti. Dcerku som citla velmi malo, tiez bola od zaciatku hlavickou dolu, pohla sa naozaj len par krat za den a velmi slabulinko. Skoro vôbec nekopala, citila som len take natiahnutie nozky, rucky, pripadne pretacanie z boka na bok. Aj ked som v poslednom mesiaci chodila na monitor, tak tam stale spala a vôbec sa nehybala. Narodila sa zdrava, uz ma 7 rokov 🙂 Syncek bol do 28.tt hlavickou hore, potom sa otocil, ale v obidvoch polohách kopal nenormalne casto, silno, bolestivo - ci uz do mechura alebo potom do rebier. Sestricka u gyn. hovorila od zaciatku, ze to bude chlapec, ze ti kopu silnejsie a mala pravdu 🙂 Ak vsak citis nejaku zmenu oproti minulym tyzdnom, tak radsej pre klud duse zajdi na sono.

anakristina
autor
17. mar 2016

@gabriella93 pise sa vsade ze za hodinu 10.za den tolko urcite mam ked ratam aj slabucke. Vies niektore hovoria ze stale sa hybe a az ich to niekedy uz otravuje a u mna take neni. Iba raz za cas.ale pretocim sa a spim

tana85
17. mar 2016

@anakristina na ctg ta v tomto tyzdni uz mozu dat, mala som rovnake pocity asi pred 2 tyzdnami a doktor zistil, ze pohyby sa zmiernili lebo sa otacala hlavou dolu...inak sa striedaju aktivne dni s dnami kedy sa fakt sustredim na pocitanie pohybov lebo mam pocit, ze tam ani nie je. ak mas ale obavy, chod za lekarom, vysvetli mu, ze sa bojis a chces si byt ista, nenechaj sa odbit.

anakristina
autor
17. mar 2016

@seahorse27 ked bola zadockom dole tak kopala do mechura bolestivo tak som bola zvyknuta.odkedy sa otocila tak je menej tych pohybov urcite.skor sa len tak vlni

seahorse27
17. mar 2016

@anakristina Tak to bude najskôr zmenou polohy...

anakristina
autor
17. mar 2016

@tana85 idem v stredu a urcite jej to poviem.rozmyslam ci to neni kvoli tvrdnutiam. Ze ju to stlaca alebo ze je prilis dole a neni jej dobre :( na sono mala tvaricku natlacenu na maternici,nedala sa preto odfotit.take mi to je divne.len nech je uz streda

bobket
17. mar 2016

môj prvý syn toľko nekopal, bolo to sem tam, ale cítila som ho. Teraz som 33tt s druhým synom a je neskutočne aktívny, ale stále! neviem či vôbec spí. Niekedy je to príjemné, že oňom viem inokedy je to bolestivé. Sú aj dni kedy nekope len sa prevaľuje. podľa mňa je to individuálne. Ak sa bojíš lebo si bábo dlho necítila tak choď ku Dr., nech si aj myslí, že si hysterka, veď a čo! nenechaj sa odradiť, držím palce!

anakristina
autor
17. mar 2016

@bobket dakujem.poviem jej urcite len neviem ako zisti ci je to pravda alebo moj subjektivny pocit

katuliena82
17. mar 2016

Mne sa prvy syn den pred porodom prestal uplne hybat...ja panika, v nemocnici uz bolo vidno kontrakcie, ale nic nebolelo. Doktor ma len upokojil, ze babo ma len kludny den. Poslal ma domov vyspat sa a fakt to bol zaciatok porodu. Druhe ma kopalo este aj na porodnej sale. Kazde babo je ine, tak ako teraz ked su moje deti odrastene, tak su kazdy iny 🙂 hlavne ze babo citis, aj ked je!ne. A vzdy mozes ist na kontrolu ;)

tana85
17. mar 2016

@anakristina mne dr povedal, ze 10 pohybov akychkolvek za 2 hodiny. babo vraj nespi dlhsie ako hodinu vkuse, tak ak je pohybov menej nech radsej pridem a skontrolujeme. to radsej ist skor ako byt do stredy vystresovana

anakristina
autor
17. mar 2016

@tana85 ved aj mne sa zda ze spi len hodinu. A hovorim ze v noci nic. Iba obcas nieco slabe

tana85
17. mar 2016

@anakristina hlavne nemysliet na nic zle

anakristina
autor
19. mar 2016

Zienky tak vcera som sa pri odbere krvi spytala na ctg a sestricka vravi ze babo je na to moc male v tomto tyzdni preto sa to nerobi. Ale srdiecko popocuvala a dala na reproduktor cez to tak som prvykrat mohla pocut. Este to spomeniem v stredu lekarke.podla sestry su len niektore babatka aktivnejsie a ine menej.

tana85
19. mar 2016

@anakristina zeby som mala vacsie dieta? prve ctg mi robili presne v 32tt, 30 minut, vysledky vedel zhodnotit a nevravel ze by bolo dieta na to male

anakristina
autor
19. mar 2016

@tana85 aj mne to

anakristina
autor
19. mar 2016

@tana85 aj mne to pride divne. Uvidime co na to doktorka v stredu.tebe to preco robili?

lavinis
19. mar 2016

@anakristina mne to robil maly cele tehotenstvo, par dni ako z divych vajec a par dni cele hodiny nic,,,nervy som chytala a v 34tt som kupila angelsound 😀

lavinis
19. mar 2016

@tana85 tak keby som toto ratala za dve hodiny, mozem sa na pohotovst prestahovat 🙂 to mna tak kopol za cely den

tana85
19. mar 2016

@lavinis tiez ma take dni, ale angelsound mam od 12tt a je to fakt pomoc, vzdy ma to ukludni. najlepsia vec co som kupila v tehu

anakristina
autor
19. mar 2016

@tana85 a to sa da ako pouzivat v tehu?

jurly
19. mar 2016

@anakristina klidek, pokial kazdy den citis aspon nieco je to OK. ak by si necitila nic, to je horsie. je to povahou babatka. moj prvy bol klidas a kopol par krat za to ten posledny ma kopal a kopal.

anakristina
autor
19. mar 2016

@tana85 aha uz som kukala. Neskodi to vobec?da sa sledovat aj viackrat za den

anakristina
autor
19. mar 2016

@jurly kazdy den citim.ja neviem preco som taka posrata.mozno tie tvrdnutia jej ublizuju :(

zunajda
19. mar 2016

@anakristina ahoj! Mne tvrdlo brucho od 4 mesiaca, dcéra je živá a zdravá .... má už pomaly sedem rokov, n...skús sa ukľudniť a myslieť pozitívne 😉

katuliena82
19. mar 2016

@anakristina brucho mi tvrdne od 16 tyzdna, niekedy je to velmi caste...aj po 15 min v trvani 3 hodky. A cim som bola menej tehotna, bolo to castejsie, lebo som sa bala predcasneho porodu. U mna je to o psychike. A o magnezku 🙂 veljych davkach. Babo to neublizuje, neboj 🙂

tana85
19. mar 2016

@anakristina angelsound? jedine v tehu kedze nim pocuvas srdiecko. ci to skodi - asi ako ultrazvuk, niekto je zasadne proti, ak sa to neprehana, tak neskodi. ale teraz si to uz nekupuj na tych par tyzdnov. rovnako ti urobi slizbu klasicky fonendoskop za 10 eur

jurly
20. mar 2016

@anakristina si prvorodicka.nevies do coho ides, takze sa prilis sledujes. je to pochopitelne. tvrdnutia bruska(je to trening maternice na porod) babatku nijako neskodia. ak si chces byt uplne ista, spytaj sa svojho gynekológa. mozno ti odporuci a predpise magnezium mne pri druhom tvrdlo velmi casto. navyse som mala aj krce v nohách. hlavne klud ani tieto stresy babatku neprospievaju.

anakristina
autor
22. mar 2016

@jurly prave pred 2tyzdnami mi naordinovala kludovy rezim tak sa stale sledujem.cely den kukam telku a citam....a to ma samozrejme nenaplna.iba to som myslela,ze v knizke som citala,ze na ctg sa sleduju kontrakcie a ze ako ich babo zvlada.tak som to spojila,ze tie moje stahy su nepravidelne kontrakcie a ci ich ona neciti.ale lezanie pomaha.posledne dni ziadne tvrdnutie.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre