Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Kalcifikácia placenty v 30 týždni

martinasenajova
24. máj 2012

Zdravím kamoši 🙂 Práve som sa domov vrátila z poradne. Som v 30+2 tt a ide o prvé tehotenstvo. Všetky pocity, dojmy, radosti, starosti sú pre mňa nové. Snažím sa získavať čo najviac informácií z kníh a netu. Avšak je ťažké identifikovať konkrétne javy pretože človek nevie ako sa vlastne majú prejavovať. Stáva sa mi že mi tvrdne bruško a mávala som občasné kontrakcie (po opise mi doktor povedal, že ide o kontr.) Celý priebeh bol úplne hladký, výsledky všetkých vyšetrení na jedničku. tlak a moč neustále v poriadku. Dnes sa to však na moje prekvapenie zvrtlo a doktor sa netváril tak nadšene ako naposledy. pri ultrazvuku mi povedal že na placente mám kalcifikáciu/kalcifikanty. A teda že mi rýchlejšie dozrieva. vraj to môže spôsobiť problémy s výživou dieťatka. Po príchode domov sa snažím nájsť nejaké info na nete ale mám pocit že je tu toho nejak málo. resp. si myslím, že užitočnejšie sú skúsenosti v praxi. Týmto vás teda prosím o debatu na túto tému. kto má k tomu čo dodať uvítam každé info, postreh, skúsenosť, vedomosti o príčinách a následkoch. Ďakujem , Maťka & baby

sisisi1236
17. jan 2018

zdravim, vidim ze uz je to starsi prispevok, ale mam ten isty problem ako ste mali vy a dokonca som v rovnakom tyzdni ako ste boli vy. Prosim Vas aky to malo dalej priebeh? Ako ste sama napisala, na nete je toho naozaj malo na tuto temu, tak budem rada akymkolvek informaciam, dakujem 🙂

Tu začni písať odpoveď...

Odošli