Kedy sa vám bábätko otočilo?

emakiki
22. feb 2013

Ahojte, som v 27+2tt a som zvedavá kedy sa mi malinká otočí...sono mi budú robiť v 30tt, naposledy ešte otočená nebola...Viem, že je to indivuduálne, ale kedy sa otočilo Vám?

hela_tn
5. jún 2013

Mne sa mala neotocila do termínu,tak šla sekciou von;)

michaelamia1902
6. jún 2013

@kathy21 ahoj prepac len k tbojmu prispevku ty v ktorej nemocnici ti tskto povedali to je super lebo ja idem rodit v BB a tu mi tvrdia ze KP u chlapca nie je indikacia na CS som z toho na prasky tiez som mala prvy porod komplikovany a teraz toto a presne to ze sa musi cakat kym sa to same rozbehne ziadne urychlovanie a potom tie dalsie mozne komplikacie 😒

kathy21
7. jún 2013

@michaelamia1902 Ahojky, takze povedali mi to v nemocnici v Cadci, dokonca primar mi do spravy napisal presne to, co povedal, teda, ze: "toho casu rodicka splna podmienky k vedeniu porodu KP per vias naturales, ale sama sa priklana k operativnemu vedeniu, kontrola 10. 6 v pripade pretrvania KP planované ukoncenie per SC." Navyse vo stvrtok som bola na poradni a malicke bolo priecne, takze uvidime, co vymysli do pondelka 🙂
Skus si mozno najst nejake odborne clanky na nete, v knihach, konzultovat to aj s dalsimi odbornikmi a svojim gynekologom a skus argumentovat rizikami, ktore hrozia.. Pretoze prirodzeny porod KP je v podstate relativne bezpecny pre mamicku (je to prirodzene, kratsia doba zotavovania ako po SC a pod.) ale o to nebezpecnejsie pre dietatko... A co ak zostane hlavicka zakliesnena vo vnutri (co je bezne riziko takehoto porodu) a uz je neskoro aj na SC... Naopak, SC prinasa velmi vela rizik pre samotnu mamicku - od infekcie, cez zle zhojenie rany, zapaly, neskorsie zrasty na maternici, samotne riziko spojene s narkozou a samotnou SC a pod.
Alebo sa opytaj priamo dotycneho, nech ti on/ona povedia, ktory porod je prirodzenejsi, nech tie porody porovna (za rovnakych podmienok) ako by prebiehal KP a ako hlavickou, ako prebiehaju (fyzickou náročnostou, dlzkou), ktory prinasa menej rizik, ake rizika hrozia pri prirodzenom porode KP a ake pri SC a mozno sa nakoniec dostanete k tomu, ze sa budes moct rozhodnut sama po zvazeni vsetkych pre a proti..
Takze, nenechaj sa odbit a pytaj sa, pytaj sa, pytaj sa!! Mamicka musi byt v prvom rade pripravena na porod psychicky.. A preto som sa rozhodla, ze to necham na dietatko - ak sa rozhodne otocit hlavickou, som odhodlana kontrakcie predychat, byt statocna a porodit prirodzene a ak zostane priecne, pripadne KP, nechcem nic riskovat a som rozhodnuta pre SC... Aj ked, ak mam byt uprimna, trosku ma desia oba scenare, ale zvladli sme to prvy krat, zvladneme aj druhykrat 😉
Takze drzim prsty 🙂

michalaforb
21. jún 2013

Ja som cítila, že je malá nervózna, tak okolo 30 tt. Na PFP mi povedali, že je super pocvičiť mačací chrbát, tak som 3 večere za sebou pocvičila a v 31 tt už bola pekne dole hlavičkou a zatiaľ je tak stále. Sme v 34 tt, tak dúfam, že už nám to vydrží...

ludmilaka
22. sep 2013

@michaelamia1902 Ahojko, ako si dopadla v BB? Ja som nakoniec išla rodiť do iného mesta, lebo malá bola KP a po predošlých komplikáciách som mala idikácie na CR. Aj tak to bolo naprd, lebo mi nezabral spinál, takže som si CR odrodila naživo, pričom som im na stole odišla do bezvedomia od bolesti. A tie následky potom......vytieko mi veľa mozgmiešnej tekutiny, take som sa mesiac pre bolesti hlavy nevedela postaviť. Hlavne, že je malá OK a aj môj gynekológ mi povedal, že je dobre, že sme išli inam a CR.

ludmilaka
22. sep 2013

@kathy21 Juj, aj ma presviedčali, že bábo je maličké, na sone v pondelok mala vraj 2600g., no a porodila som v stredu a malá mala 3120, takže to sono pekne skresľuje. Snáď sa to u teba dobre porieši....

ludmilaka
22. sep 2013

a ešte - rodila som CR v 38t a 6 deň, malá sa dovtedy neotočila a už som bola na 4 prsty otvorená....

bleble
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marika1987
6. nov 2013

včera na poradni mi pani doktorka oznamila že naše babatko je otočene, som v 30tt 😉

zuzpolka
6. nov 2013

Mne predvčerom povedala doktorka že je hlavičkou už dole.... 🙂 pred 3 tyzdnami bola dole este ritka 😀

dadulkadanulka
25. feb 2014

ja som v 30 tt a,vcera som bola na kontrole a uz je hlavickou dolu 😲

matusa111
26. feb 2014

ahoj. nase sa uz stihlo otocit asi v 29. tt. dnes nam to aj lrkar potvrdil 🙂 a tiez kope len v okoli pupku a rebier 🙂

paca1994
27. feb 2014

ja som bola v utorok u doktorky, som v 33tt a maly je už otočený hlavickou dolu. 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre