Krčok maternice v treťom trimestri. Máte skúsenosti?

eva4444
22. mar 2007

Ahoj, hladam nejake data, ako asi sa skracuje krcok maternice v tretom trimestri, a od akych hodnot zacina byt riziko predcasneho porodu. som v 31tt a mam krcok len 27mm, dostala som magnezium a pn a som dost znepokojena. Zaujima ma aj ako sa sa potom maternica zacina otvarat, kedy uz otvorenie napr. na 1 prst nie je rizikove atd. Ak mate nejake zmysluplne data, hodte mi prosim nejaky link, prip. ocenim aj osobne skusenosti. diiik.

syssa
4. apr 2007

nie, bubaczik, mne este nebudu vyberat stehy. Povedal, ze az tak v polovicke aprila. To znamena, ze by som mohla mat lahsi porod?
Ja mam nastastie nootebok, ktory mam polozeny na nohach a tak si mozem lezat a zaroven aj pisat a behat po nete. 🙂

bubaczik
4. apr 2007

aj ja mam nootebook.len som ho mal v posteli a uz sa vybil..musim pockat aspon chvilu,nech sa dobije..a neni pravda,steh musia vybrat najneskor v 38tt!!!!

syssa
4. apr 2007

budes rodit v TT? Mas vybaveneho lekara? Ja mam, inak by som bola este vo vacsich stresoch, 😠 komu sa dostanem do ruk.
Ten co ma zasival, nech ma aj odrodi. 😀

bubaczik
4. apr 2007

a nechcem ta strasit,porod tesne po vybrani stehu nie je lahsi..naopak..

bubaczik
4. apr 2007

ja chodim k cechovi,tak on ma aj odrodi..dufam...este nemam obalku 😀

syssa
4. apr 2007

Ja mam sice termin 23.4., ale podla sona to vraj vidi az na koniec aprila. Tak asi preto to tak natahuje. Inak netusim, v ktorom tyzdni by sa mal vybrat. Bubaczik nestras ma. 😲
Kamoske povedal lekar, ze po vybrati stehov lahsie porodi. Ja sa na to zajtra spytam toho mojho lekara.

bubaczik
4. apr 2007

ja som rodila tesne po vybrani stehu,a krcok sa tazko otvaral,lebo bol stvrdnuty...neboj,mozno ty buds mat iny stav krcku...bolo by dobre,keby si este tyzden po vybrani vydrzala,aby sa trochu uvolnil..mn ho dr pri porode nasilu otvarala 😒 myslela som,ze jej jednu vrazim,ale aspon mi pomohla...

syssa
4. apr 2007

Bubaczik, mas pekne deticky. Urcite sa uz tesia na malinke. Viete co to bude? Ci to mate ako prekvapko?
Kolko sa u vas dava za porod? 😎 Davas si aj epiduralku?

bubaczik
4. apr 2007

no deti sa tesia..musia 😀 budeme mat chlapca,takze sme vyrovnali skore 😀 epi si nedavam,lebo porodila som tri deti, a nic sa mi nestalo,tak aj teraz si to chcem vytrpiet 😀 a kolko stoji porod?netusim,dame tolko kolko si vypyta...

bubulicek
4. apr 2007

hojte kocenky .. syssa .. ja s prvym porodom nemam prijemne skusenosti .. vyvolavali mi par dni pred terminom koli spekulacii nadriadeneho toho mojho lekara. A tak mi dali najskor tabletku, potom pustili plodovu vodu, potom dali infuzky a ja som bola aj po 12 hod otvorena na 2 prsty. Uz o 2hej poobede strasili cisarakom, ale prisla tam dalsia lekarka a ta ma pekne potrapila, nasilu mi to pootvarala rukami .. akoby ta rezali ziletkami .. no nechcem tu nikoho strasit, ale nemam v plane to zazit znova. Stastlivo maly prisiel na svet vecer o pol siedmej so zlomenou klucnou kostou .. a ja som bola natrhnuta az po ... nesedela som poriadne potom 3 mesiace.

Teraz som bola pred mesiacom este v poho, ale minulu stredu na poradni ma celkom dr vyplasila, ze moj nalez je tak na spital, ale ze malicky tam musi estee aspon mesiac vydrzat, aby nabral na vahe. Pytala sa na prvy porod, ci som mala nake tazkosti s krckom, tak som jej povedala, a ona skonstatovala, ze to moze byt nasledok. Ale okrem ineho mi urobila kultivaciu (dnes maju byt vysledky), pretoze to vraj moze byt sposobene aj nejakym bacilom. Tak uvidim

syssa
4. apr 2007

Bubuliczek, to je priserne 😠 co sa deje tu v nasich nemocniciach. Co vsetko si dovolia.
Aj ja mam zlu skusenost s mojim gynekologom, ktory ma v 27tt. len vystrasil, namiesto toho aby mi nieco vysvetlil. Odvtedy k nemu nechodim. Chodim do nemocnice k jednemu, ktory ma zasival a aj ma odrodi - dufam. Ten Nam s manzelom vzdy vsetko pekne vysvetli... I ked tiez nie je vzdy optimisticky, ale pacilo sa mi ako sa bal, aby sme predcasne neporodili...
Naposledy ma pochvalil, ze vidiet ze poctivo lezim. Som zvedava, co povie zajtra. Lebo od vcera mi stale tvrdne cele brusko a od rana cca od 4.30 ma bolelo podbrusko. Zajtra uvidime

bubulicek
4. apr 2007

mne tvrdlo brusko v nedelu vecer .. ale asi tym, ze som bola hrozne nervozna. Nevedela som sa nijako ukludnit. Cely vikend som tu lezala ako taky lazar, na nic naladu, ani telku som cely den nemrkla ... pc som nemala, tak mi to vsetko liezlo na mozocky.
Drzim palceky, aby ti to vsetko dobre dopadlo a hlavne neboj, tvoje babatko uz moze prist na svet, uz ma vsetko co ma mat, mal by mat aj vajka zostupene (my sme nemali ani po porode, ale to sa da dat do poriadku). Ja si tu tak vravim vydrzat aspon do 1.6. a potom uz nech sa deje co sa ma. Mam toho za tych ubohych 7 dni plne brejle 😎

bubulicek
4. apr 2007

syssa a ako casto chodis teraz do poradne?

syssa
4. apr 2007

Dakujem, bubulicek 😉 A Ty lezis tiez stale? A od kolkeho tyzdna?
Odkedy ma pustili z nemocnice 9.2. chodim na kontrolu kazdy druhy tyzden.

bubulicek
4. apr 2007

ja lezim len tyzden ! a uz som z toho hotova .. mam kontrolu 16.4. ak sa nic dovtedy nepokeke

syssa
4. apr 2007

joj, tak to lezkas ozaj este malicko. Ja lezim skoro tri mesiace a uz sa taaak tesim, ked pojdeme s manzelom a nasim drobcekom na prechadzku.
Len aby som nebola po desiatich krokoch uz unavena 😝

syssa
4. apr 2007

aj tvoj drobcek mava stikutku? Moj v poslednych tyzdnoch aj niekolko krat za den. Aj teraz 😕 chuda, ale ho natriasa 😉

bubulicek
4. apr 2007

stikutku mavame niekolkokrat za den .. a ja mam maleho vklineneho dost nizko .. akoby uz ozaj chcel von, tak je to ine ako pri Patkovi, to mi skakalo cele brucho. A tiez velmi kope ked lezim, asi ho utlacam, tak protestuje

bubulicek
6. apr 2007

ahoj syssa .. tak ako si dopadla na poradni? Tusim si ta tam nechali ?? tak ci tak, drzim palceky

syssa
7. apr 2007

ahoj bubulicek, 😉 som doma. Steh drzi, hlavicka nie je mäkka, ale podla sona nam povedal, ze drobcek tentokrat malinko podrastol a ma 2329g, takze stehy sa mi vybrat este nechysta. Placenta uz neplni tak svoju funkciu a tak sa drobcovi dostava malo vyzivnych latok. Vraj pokial rastie je ok, ak by prestal, tak by mu musel ist rychlo von cisarskyma a ked bude vazit pod 2500g prevezu ho z PN do TT, lebo tam maju inkubatory - to by som nerada. Aj tak ze to bude taky spuntik. ☹ No ale keby si poznala mna, ja som odjakziva dost chuda 😝 takze som ani neocakavala velke babo. 😀
Tak aj termin sa nam presuva na koniec mesiaca.
Aj ja idem 16.4. na kontrolu, tak si napiseme co nove. Ak si ma tam uz potom nenechaju. 😠 A Ty sa ako citis? Poctivo lezis? 😀 Priznaj sa 😝

bubulicek
7. apr 2007

Ahoj syssa .. veru poctivo lezim .. a mam uz pekne prelezane boky. Teba nebolia od lezania? Alebo ako to riesis? Ja som dnes rano uz od bolesti nevedela na ktoru stranu si lahnut. Na chrbte moc lezat nechcem, vraj sa to nesmie vo vyssom stadiu tehu ...
Inak mam nejakeho bacila .. ale ten vraj nesposobuje otvaranie, takze je to predsa len dosledok z prveho porodu.
Moj drobcek je tiez malicky .. teda mi sme od Vas o par tt mladsi .. , ale inak zodpovedame presne tyzdnu v ktorom sme. Tak snad stihneme podrast, lebo prietoky mame zatial v poriadku.Dr. povedala, ze tam musi vydrzat este aspon mesiac, aby mal aspon 2 kg .. co sa mi zda v porovnani s Patkom, ktory vazil 3610g tyzden pred terminom ... dost malo. No mam z toho vsetkeho obavy, ci a ako to vsetko zvladneme.

Drzim palceky

syssa
7. apr 2007

😲 jeje, co by neboleli.Ved este tyzden a lezim uz 3 mesiace. ☹
Ano, na chrbte sa nema lezat, len na boku. Cez den lezim v obyvke na gauci, kde mam pod sebou tensi paplon, ale aj tak som vzdy poriadne otlacena a na noc sa presuvam za mangelom do spalne, kde mame super matrace. Vcera som uz o 21h.utekala do spalne, lebo moje kosticky to uz nezvladali. 😀
Tak to je super, ze nalez bol ok. Bubulicek, ale ked ten krcek mas ako dosledok z prveho porodu, tak co potom my tehulky prvorodicky?
Este pred dvomi tyzdnami sme na tom s vahou tiez boli ok a zrazu... ☹
No snad este co to priberie, nech nemusime do tej TT.
Nebojkaj, zvladneme to a aj nasi drobcekovia a ano sa nenazdame a budeme sa z nich vytesovat. Len nech este pekne su v brusku a papaju... 😉
Opatruj sa

bubulicek
7. apr 2007

🙂, tak sme take otlacene chudatka .. ja cele dni lezim v spalni, len sme uz 2 tyzdne u nasich, lebo nam prerabaju kupelnu ....tak este musim vydrzat asi tt a potom hajde na svoj dobry matrac. Vcera som bola na nohach asi 20 minut a potom som mala cely den v podbrusku take divne pocity ... tlak ?? neviem to popisat, tak radsej lehnim.
Deticky nam hadam este trocha podrastu .. a potom nam uz bude hej ... ked budeme mat za tym.

aj ty sa opatruj, pa

syssa
7. apr 2007

Mna ako v 29tt. zasili, tak pri kazdom postaveni sa na nohy, stvrdne brusko - uz som si na to akosi zvykla a nevnimam to. A tym , ze drobec je uz tri mesiace ulozeny velmi nizko, tak aj brusko posobi mensie. Doktor mi povedal, ze s tak nizko padnutym bruskom zeny chodia rodit. No, ale poctivym lezanim sme to dotiahli az sem, aj ked to nevidel ruzovo.
Noo, bubulicek doma je doma. 😉 A drobcek je ako ulozeny v brusku? Mas ho dobre, ci je tiez nizko? Nepovedali Ti?

bubaczik
7. apr 2007

ahoj syssa..tak ti ten steh nevybrali? 😕 mne dr povedal ze v 38 tt mi ho vybere ☹

bubulicek
7. apr 2007

syssa .. mam ho velmi nizko ... je pripraveny ako na porod, tiez ho mam nizko ... tak preto mam take strachy, aby zo mna nevypadol 😉

syssa
7. apr 2007

bubaczik, veru nevybrali, lebo drobcek velmi malo podrastol (ma 2329g ) a termin mi z 23.4. posunul na koniec aprila.
Tak to mas super, mozno si este aj pobeskas, kym porodis 😉

syssa
7. apr 2007

bubulicek neboj, vidis, ze ja som zivy 😝 priklad toho, ze ked sa poctivo lezi dole hlavou, tak sa drobcek nepoponahla na svet a vydrzi v brusku pekne ako ma... 🙂

syssa
7. apr 2007

bubaczik a coze ty nehces aby ti steh vybrali v 38tt.? Ci sa toho obavas?

syssa
7. apr 2007

bubaczik a kam ides rodit? Ty si priamo z TT?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre