Krčok maternice v treťom trimestri. Máte skúsenosti?

eva4444
22. mar 2007

Ahoj, hladam nejake data, ako asi sa skracuje krcok maternice v tretom trimestri, a od akych hodnot zacina byt riziko predcasneho porodu. som v 31tt a mam krcok len 27mm, dostala som magnezium a pn a som dost znepokojena. Zaujima ma aj ako sa sa potom maternica zacina otvarat, kedy uz otvorenie napr. na 1 prst nie je rizikove atd. Ak mate nejake zmysluplne data, hodte mi prosim nejaky link, prip. ocenim aj osobne skusenosti. diiik.

bubulicek
7. apr 2007

ja dufam syssa .. aby mal aspon 3 kilecka .. a potom uz nech to pride kedy chce. Ja uz 3 mesiace takto lezat isto nebudem, ale mozno 2 ma cakaju

syssa
7. apr 2007

ved to bublicek, mozno by stacilo keby malo aspon 2800g, tak ako ja ked som sa narodila 😀
Vlastne ano, ved ty si uz v 31tt., tak to je super, ze Teba necakaju az tri mesiace, ale tych par tyzdnov pred porodom je tusim najhorsich. Uz mavam obcas taku nervozitku... 😝 najradsej by som to uz mala za sebou.
Aj teraz - sedim a obedujem a boli ma cely clovek- jojoj moje kosticky 😀 😝

bubulicek
7. apr 2007

to ti verim, ja som dnes aj ranajkovala po leziacky a hruza ... ale k polievke si pojdem polosedolahnut ... ja si tiez vravim, ze staci ak vydrzime do 1.6 .. to je 2 tt pred terminom. Nemam chut absolvovat stresy okolo nedonoseneho dietatka .. predsalen sa to podla mna potom s tym babatkom taha cely zivot, bud ma problemy s ockami, srdieckom .. cimkolvek ... a nerada by som mu toto dala ako startovaci balicek do zivota..inak bru chutku .. ja sa tiez uz chystam ... lebo ma uz kopka do crevka, co mi v nom tak vyhrava 😎

pheva
7. apr 2007

bubulickek ja som jedna z tych, ktore maju broblem s krckom maternice (ale skutocne vazny). Dvakrat sa mi uz"podarili"potratit "predcasne porodit"aj napriek serklazi a lezanie 24/24 od 15t(teraz lezim uz od 8tt).Lekari sa modlia aby som vydrzala aspon do 30tt.Takze ani ja nemam chut porodit nejako skoro ale bohuzial ja si nenavyberam.

bubulicek
7. apr 2007

pheva, to ma velmi mrzi, ani neviem, co povedat, pretoze si myslim, ze na prezitu bolest asi nepomozu ziadne moje slova ... verim, ze teraz tvoj drobcek vydrzi, aby ste sa mohli spolu tesit .. .budem drzat palceky ...

ja si stale vravim, ze nie som na tom az tak zle, pretoze maly ma uz vyse kila .. a dnes zacinam 31 tt ... kilinka porodila dvojicky ovela mensie a zatial sa im s mensimi problemami nedonosenych deticiek docela dari ...

takze dajme hlavy hore a dufajme ....

syssa
7. apr 2007

bubulicek, tak to som sa este nenaucila jest dole hlavou - ked nohy postele su vypodlozene 20cm polenami = to by nedopadlo dobre... 😀
Ved to, to mas pravdu, radsej teraz vydrzme, ako potom by mali malinke nejake zdrav. problemy. To nestoji za to ☹
Tak sup-sup papat, nech si Tvoj drobcurik nemusi zakryvat uska od toho koncertu v brusku 😉

syssa
7. apr 2007

pheva, aj ja sa pripajam a zelam Tebe a aj malinkemu vela zdravicka a aby ste to v stasti a v zdravi dobojovali az do uspesneho konca.

bubulicek
7. apr 2007

ano mami, uz idem papat 😉

syssa
7. apr 2007

ak chcete vidiet ozaj malulinkeho spuntika, tak si zadajte na nete www.mimibazar.sk,
vyhladavanie inzerentov podla ID a zadajte ID kod 8839,
tam si kliknite na rod.fotografie a uvidite spuntika, ktory sa narodil v 30tt., vazil 1200g a 38cm.

bubulicek
7. apr 2007

joj, az mi hrkli slzy do oci .. tak nejak podobne velky sme aj my teraz ... fnu fnu

syssa
7. apr 2007

☹ joj, to som nemala v umysle... Prepac

bubulicek
7. apr 2007

neboj, v pohode ... len sme take citlivky .... prislo mi to luto .. ale verim, ze to zvladnu ...

syssa
7. apr 2007

asi su v poriadku, ked dala fotecky na stranku...
bubulicek, viem ze je to od veci otazka, ale kolko mas rokov? 😎

bubulicek
7. apr 2007

budem mat v novembri 35 ..., ale len na papieri 😀

syssa
7. apr 2007

... a inak? 😝
Ja budem mat na konci tohto mesiaca 32 a manzel mal narodky pred dvomi dnami. Takze to vyzera, ze budeme blazniva aprilova rodinka 😀 😀

syssa
7. apr 2007

bubulicek, kolko kg si pribrala, ked si cakala Patrika?

bubulicek
7. apr 2007

inak tak 25 ?? 😀 .. moj tata je 13.4. aj svagrinka, ten isty den .. iny rok .. moj drahy je 15.4. .. takze mame tych aprilovych tiez par pod strechou ... aj svokor je april .. 2 ...

pheva
7. apr 2007

Dievcata ste zlate ja vam tiez drzim palceky nech len drobci podrastu.Ten nas sa narodil v 23t5d a mal 32cm 640g (a mal hrozne dlhe chodidla po ocinkovi.

bubulicek
7. apr 2007

😀 22 😎 .. najskor som brutalne schudla .. za tyzden snad 4 kila .. potom som priberala tak primerene .. a posledne mesiace, ked som uz bola doma som nabrala docela dost, i ked znacna cast z toho bola voda. Z porodnice som prisla lahsia o 12 kg. Teraz mam + 10 ... ale co lezim som kilo schudla ... ale ono sa to urco da zase do poriadku. A ty? Asi vela nie, ked si pisala, ze si taky drobcek ...

bubulicek
7. apr 2007

pheva, neviem si taku situaciu ani predstavit, ze by som svojho drobceka videla, drzala a vzapati on prisla ... obdivujem ta .. muselo ta to stat vela fyzickych aj psychickych sil ... uz aby si bola aspon v tom 30 tt ... a mala najhorsie za sebou

pheva
7. apr 2007

Syssa a kolkeho mas narodky?

pheva
7. apr 2007

viete dievcata clovek sa s tym postepne musi zmierit inak by sa zblaznil.Mne to trvalo tak pol roka kym som to ako ta pochopila inak som sa rozplakala kazdu chvilku.A nenavidela som vsetko tehulky a k tomu este svagrina oznamila, ze je tehotna, z toto som dostala nervy... 😒 Dlovek musi prejst tym obdobim a potom je to lepsie.

syssa
7. apr 2007

Ja som doposial pribrala 10kg, takze vazim 56kg 😀
pheva, klobuk dole, lebo ako pise bubulicek, tak ani ja si to nedokazem predstavit. Musis byt velmi statocna, neviem ci by som to ja zvladla ☹
Narodky mam 27.4.

bubulicek
7. apr 2007

jeje syssa, tak to budes mat drobceka mozno k narodeninam 🙂

pheva
7. apr 2007

Tak budeme oslavovat spolu ja mam 28.4. inak na zaciatku teh. som vazila 47kg a teraz 50,5kg ale chuti mi o 106.. 😀

syssa
7. apr 2007

mam kamosku, s ktorou sa pozname od detstva a ktora 3x potratila uplne na zaciatku a mrzi ma, ze som sa s nou cele moje tehotenstvo nemohla podelit o moje pocity, radost... Urcite si neviem predstavit, ako sa citi, ked ma okolo seba tehulky. ☹ Ale i napriek tomu, vzdy ma prisla pozriet do nemocnice, zavola mi ako sa mam, ale nic tak podrobne... Mrzi ma to, ale musim ju respektovat.

bubulicek
7. apr 2007

pheva, tie nervy si viem predstavit, ja som pri prvom nemohla otehu .. mala som endometriozu, podstupila co bolo potrebne a potom sa nam este dlho nedarilo ... na to svagrina oznamila, ze cakaju druhe .. tiez som si vtedy poplakala, ze niektori maju vsetko a ini nic .. ale nakoniec som bola vtedy uz aj ja tehu, len som to nevedela, deticky mame rozdiel 16 dni ... oni mali skorej ... ale aj my sme sa dockali

syssa
7. apr 2007

noo bubulicek, ja by som bola cela bez seba, keby sa to narodilo na moje narodky, ale to by bola asi velka nahoda. 😝

bubulicek
7. apr 2007

este som chcela napisat, ze aj tak sa to neda porovnat s tvojim nestastim

bubulicek
7. apr 2007

🙂 .. babulky, ved ja som proti Vam vagon ... ja mam teraz 75 (skoda ze tu nie je smailik s vytrestenymi okalmi) ... ale asi som aj vyssia ako vy ... 174 cm

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre