Krčok maternice v treťom trimestri. Máte skúsenosti?

eva4444
22. mar 2007

Ahoj, hladam nejake data, ako asi sa skracuje krcok maternice v tretom trimestri, a od akych hodnot zacina byt riziko predcasneho porodu. som v 31tt a mam krcok len 27mm, dostala som magnezium a pn a som dost znepokojena. Zaujima ma aj ako sa sa potom maternica zacina otvarat, kedy uz otvorenie napr. na 1 prst nie je rizikove atd. Ak mate nejake zmysluplne data, hodte mi prosim nejaky link, prip. ocenim aj osobne skusenosti. diiik.

salomee
24. mar 2012

@maji444 Záleží na celkovém stavu krčku, jestli se otevírá, jak je případně změklý atp... krátký je teda už dost, ale i tak to nemusí znamenat, že budeš za chvíli rodit. To dr. nic neřekl? To jenom hodil tu hodnotu a nic k tomu? Nebo jsi to vyčetla v průkazce..?
Ale v Tvém týdnu i kdybys náhodou rodila, už bych se nestrachovala... ale samozřejmě je ještě čas....ale spíš kdyby se celkově chystalo k porodu, tak by Tě snad upozornili.

nika5214
10. nov 2012

@syssa ahoj citala som tvoje prispevky vo fore a vidim že cakas babätko na buduci rok ja som mala pri prvom teh.tiež problem s krčkom sa mi skracoval v 20t teraz som znovu teh. a mam obavy že zas sa mi bude pri prvom tehu som mala aj pesar a tiež som len ležala ako ti je dokt.co hovori mne vravel že sa to bude asi opakovat to skracovanie tak sa bojim už aj teraz ležim

adulkadk
6. jan 2013

Ahojte.ja som podla ultrazvuku v 28tt a podla poslednej menštruacie v 30tt..už asi treti den ma boli celý spodok...akoby mi tam niečo tlačilo...aj chodenie mi robí občas problem.predpokladám že to nieje tým ze sa maličky tlačí von???to by bolo ešte skoro...máte s tým niekto skusenosti???

lussy83
6. jan 2013

@adulkadk ja mam s tymto dost velke skusenosti kedze zhruba 2 tyzdne aj viac ma to tak bolelo a tlacilo..zbehla som potom k doktorovi aj tak mi vychadzala poradna,tak mi spravil vysetrenie aj ultrazvuk porodnych ciest..nepodcenuj to lebo to moze velmi zle dopadnut.a zrejme urcite to mas tak ze sa ti babetko otocilo dole hlavickou a hlavickou ta tlaci..ten pocit velmi dobre poznam takze co najskor chod s tym k doktorovi.zrejme ti poradi to iste co ja,teda davat si viac magnezia a nohy hore nerobit takmer nic,ale ak nechces skoncit v nemocnici na udrziavani a to by bol ten lepsi pripad tak ine ti neostava..aj mna ide doma porazit ked nemozem nejako extra nic robit,ale babetko ti za to stoji... 🙂

adulkadk
6. jan 2013

@lussy83 NO pekne ..však zajtra idem do poradni,tak som zvedava...no samozrejme že urobim všetko preto aby bol maličký v poriadku...no ajtak to oddychovanie nebude až take jednoduche,nakolko mam doma detičky,ktore su až príliš žive 🙂 a treba ich aj dosť velký kus vodiť do školi a školki...no hádam to všetko nejako zvládneme...a všetko dobre dopadne...tak nám ostáva si držať palce a čakať kým bude ten správny čas a naši drobci už budu mocť na svet... 🙂

lussy83
7. jan 2013

@adulkadk no tak daj vediet co ti povedal doktor,ale myslim si ze podla priznakov co si opisala je to to iste co aj ja..no a s tym oddychovanim neboj to neprehanam ani ja aj ked by sme mali co najviac,no obcas sa naozaj neda...vzdy ale ked zacitis a budes doma alebo proste niekde kde sa da sadnut,ted aked zacitis ze ta tlaci drobcek tak si sadni a predychvaj aspon chvilku...a neviem ci papas magnezium ale ak nie nasad si ho a aj to velmi pomaha..ja idem tiez k doktorovi terat lebo som opet zacala krvacat a stipe a boli..tak uvidim co mi povie..posledne dva mesiace sa len s tymto furt s...uz ma to nebavi.. 😖

adulkadk
7. jan 2013

adulkadk @lussy83 no bola som dnes u dr. a vyzera bit všetko v poriadku.maličký sa len otočil dolu hlavičkou 🙂a trošku mi tam tlači,no von sa zatial vraj nechysta. mám sa objednať na rizikovu poradnu do Bratislavy,nakolko predošlý porod bol cisarsky a ešte k tomu som dva mesiace pred týmto otehotnením potratila ☹ ..no ešte stále neviem kam chcem ísť rodiť...takže si to ešte do zajtra rozmyslím a objednám sa.A ďakujem za rady-budem brať na vedomie...a ten magnezium možem brať aj bez dochtorovho vedomia??daj vedieť ako si dopadla??dufam že je všetko ok.držim palčeky 🙂

lussy83
8. jan 2013

@adulkadk no tak to som rada mne sa vtedy tie moja babika otocila dole hlavickou ale uz do tej tzv.porodnej polohy ale povedala si ze asi to je fakt este skoro aby vyliezla tak s otocila aj ked dole hlavickou ostala..ale aspon som sa neotvarala..tak a vcera mi doktor povedal ze som opet chytila zapal dole a tie tlaky su opet kvoli tomu ze malicka sa mi otocila opet do tej polohy dole hlavickou a zacala som sa uz pomaly otvarat..takze "parada" 😖 od utorku buduceho tyzdna by som mala ist na udrziavanie kedze dovtedy by som mala mat preliec eny ten zapal... 😒 no a potom bud nemocnica alebo sa uvidi co zatial len klud doma,ziadne behanie nic,zakazal mi doktor skoro vsetko.. ☹

adulkadk
8. jan 2013

@lussy83 hmmmmmmmmmmm tak to je dosť blbe.. ☹ no radšej si troška poležať a mať istotu že babetko bude v poriadku, 🙂 však ani sa nenazdame a naši drobčekovia už budu na svete...ešte chvilku musia v našich bruškách vydržať 🙂 tak len pekne oddychuj...ja som sa ešte neobjednala na tu rizikovu,tak tiež ešte presne neviem čo a jak bude...no verim že bude všetko v poriadku 🙂 a prajem skore preliečenie a už žiadne komplikácie 🙂

lussy83
9. jan 2013

@adulkadk no jemne povedane blbe..to vidiet ze bude malinka po ockovi ten je tiez zvedavy na vsetko tak uz vykuka aj krpana aby videla co je kde nove.. 😝 ale neboj ja ju tak lahko nepustim von nech si nemysli drobec..tebe tiez prajem aby si az do porodu bola v poriadku aj s tvojim drobcekom a po porode uz toboz... 🙂

adulkadk
9. jan 2013

@lussy83 no uz som sa objednala do rizikovej..idem v piatok.som zvedava co mi povie.mam strach z toho ze budem musiet mať cisarsky...tolko článkov som si o tom práve čitala až mi z toho hrabe.no nakolko som mala po predoslom cisarskom dosť velke komplikacie,tak chcem rodiť normalne...dufam že to bude možne..jááááááááááj,už aby sme mali po tom 🙂 alebo aspon nech už je všetko v pohode.A už máš vybrate aj meno???moj bude Adamko

lussy83
9. jan 2013

@adulkadk tak ja som zhruba od oktobra na rizikovom bo mam problemy s casti s chrbticou a aj s ocami.teda mam vysoky ocny tlak tak preto..ty mas za sebou uz cisarsky?mna prave kvoli ociam to caka zrejme urcite..dali ti len spinal ci ta celu uspali?ako dlho si sa potom zotavovala?kedy ta uz nutili po cisarskom vstat a pokusat sa behat?no veru nech uz mame po tom to si vystihla..hej mame aj meno vybrate..bude to evička.. 🙂 vy ste vybrali krasne meno.. 🙂

adulkadk
9. jan 2013

lussy83@no ja som mala cisarsky koli tomu že mala si sedela ako kralovna a nechcela sa otočiť...mala som spinal ,no toho sa najviac obavam,lebo sa mi na piati krat trafili na spravne miesto a dosť ma potom bolel celý chrbat.a ked už som sa mala na druhý den postaviť,tak som mala hrozne bolesti,akoby ma nožom rezali-tam na rane.a až po troch dnoch ked už som mala 41 stupnove horučky tak jeden dr zistil že mam na rane silný zápal,tak mi zaživa naťahoval všetky štichy a tak mi hned vystrrelil von ten hnis.hned prišla ulava a aj bolesti ustupili...no potom mi este asi desat dni prestrekovali ranu aby mi to poriadne vyčistili.tak po dvoch týždnoch ma konečne pustili domov...to som bola najšťastnejši človek,bo ma doma čakal 1 a pol ročný synček...moc mi chýbal,tak to všetko bolo o to horšie...ale ináč čo aj kamarátky mali cisarsky tak ani jedna sa nesťažovala,tak si myslim že sa nemáš čoho bať... 😉 a zotavovanie je u každeho individualne...no ten mesiac určite trva kym sa dáš ako tak do poriadku...ja ked som šla domov tak som sa už citila fajn 🙂 a krásne meno máte tiež vybrane...Adam a Eva... 🙂

adulkadk
9. jan 2013

lussy83@no ja som mala cisarsky koli tomu že mala si sedela ako kralovna a nechcela sa otočiť...mala som spinal ,no toho sa najviac obavam,lebo sa mi na piati krat trafili na spravne miesto a dosť ma potom bolel celý chrbat.a ked už som sa mala na druhý den postaviť,tak som mala hrozne bolesti,akoby ma nožom rezali-tam na rane.a až po troch dnoch ked už som mala 41 stupnove horučky tak jeden dr zistil že mam na rane silný zápal,tak mi zaživa naťahoval všetky štichy a tak mi hned vystrrelil von ten hnis.hned prišla ulava a aj bolesti ustupili...no potom mi este asi desat dni prestrekovali ranu aby mi to poriadne vyčistili.tak po dvoch týždnoch ma konečne pustili domov...to som bola najšťastnejši človek,bo ma doma čakal 1 a pol ročný synček...moc mi chýbal,tak to všetko bolo o to horšie...ale ináč čo aj kamarátky mali cisarsky tak ani jedna sa nesťažovala,tak si myslim že sa nemáš čoho bať... a zotavovanie je u každeho individualne...no ten mesiac určite trva kym sa dáš ako tak do poriadku...ja ked som šla domov tak som sa už citila fajn a krásne meno máte tiež vybrane...Adam a Eva...

adulkadk
9. jan 2013

@lussy83 no ja som mala cisarsky koli tomu že mala si sedela ako kralovna a nechcela sa otočiť...mala som spinal ,no toho sa najviac obavam,lebo sa mi na piati krat trafili na spravne miesto a dosť ma potom bolel celý chrbat.a ked už som sa mala na druhý den postaviť,tak som mala hrozne bolesti,akoby ma nožom rezali-tam na rane.a až po troch dnoch ked už som mala 41 stupnove horučky tak jeden dr zistil že mam na rane silný zápal,tak mi zaživa naťahoval všetky štichy a tak mi hned vystrrelil von ten hnis.hned prišla ulava a aj bolesti ustupili...no potom mi este asi desat dni prestrekovali ranu aby mi to poriadne vyčistili.tak po dvoch týždnoch ma konečne pustili domov...to som bola najšťastnejši človek,bo ma doma čakal 1 a pol ročný synček...moc mi chýbal,tak to všetko bolo o to horšie...ale ináč čo aj kamarátky mali cisarsky tak ani jedna sa nesťažovala,tak si myslim že sa nemáš čoho bať... a zotavovanie je u každeho individualne...no ten mesiac určite trva kym sa dáš ako tak do poriadku...ja ked som šla domov tak som sa už citila fajn a krásne meno máte tiež vybrane...Adam a Eva 🙂

lussy83
9. jan 2013

@adulkadk no parada..ja pojdem zrejme urcite tiez na spinal,nechcem sa dat uspat..chcem mat s toho porodu aj to z e malu uidim po porode a nie az ked sa preberiem.. 😒 no ty si to mala teda veseele po cisarskom,to ti poviem..tak snad to budem mat o nieco jednoduchsie lebo ma vstrie tam.. 😖 okolo deti si bola v pohode ako myslim s nosenim a tak ked si prisla domov z porodnice?mala si po porode aj tie poporodne nohavicky co su po cisarskom?myslis ze by som si mala nachystat tasku uz do nemocnice?predsa len istota pol zivota..ty sa asii kedy nachystas do nemocnice? 🙂

adulkadk
9. jan 2013

@lussy83 no mala som to dosť zle,no prežila som nejako...a ked už som bola doma tak som v pohode nosila aj maleho na rukách občas...keby som nemala tie komplikacie po porode tak docela to ušlo...nieje to nič hrozne 😉 a tie nohavičky som nenosila...nosila som normálne no take volnejsie,aby ma netlačili...no ja už mám teraz nachystane asi všetko...postielku,kočar a kabelu tak napoli...len si tam ešte musim niečo pribaliť.na to sa chystam dnes...ja si myslim že kabela by mala biť od toho siedmeho mesiaca nachystan...nikdy nevieš kedy sa bábo vypýta na svet..a aj keby trebalo isť ležať,tak nech je už všetko prichystane,nech nieje potom zbytočný zhon 🙂

lussy83
9. jan 2013

@adulkadk no ved prave preto som uz rozmyslala ze sa pobalim..som si myslela ze je to stale skoro,ale pri vsetkych tych problemoch a clovek aj nikdy nevie co sa moze stat tak..tak mi teda porad co vsetko si mam nahadzat do tasky..kedze aj mna caka cisarsky tak asi aj trosku okolo toho... 😉 no len uz aby boli na svete nasi drobcekovia a hlavne v poriadku.. 🙂

adulkadk
9. jan 2013

@lussy83ja mam zatial zbalený župan,,,aspon dve nočne košele,hygienicke potreby.papuče,a pre bábo plienky mokre utierky,dudlík keby bolo treba,a vecičky čo jej oblečieš ked pojdete domov.čapičku a rukavičky,aby sa neškrabala...a však to by si mala najbližšie v poradni dostať zoznam 🙂

lussy83
9. jan 2013

@adulkadk no zoznam som dostala ale to vsetko co je tam popisane tak to musim zbalit pol skrine.. 😝 😀

adulkadk
9. jan 2013

@lussy83 no potom neviem...však toho vela nieje...pre seba ten župan a košele a spodne pradlo,hygienicke potreby a pre bábo tiež iba plienky,utierky a to čo si dá domov.plus čapičku a rukavičky..na to postači jedna menšia cestovná taška 🙂 plus ešte vložky a podložky pod seba...no každa nemocnica dáva asi iný zoznam...napriklad niekde si treba vložky a tie podložky priniesť a niekde to dávaju...

syssa
9. jan 2013

@nika5214 ahojky, neplaš nechcem ani na to pomyslieť, že by som zasa mala ležať. Zajtra idem do Vrbového k pani Kopáčovej, tak som zvedavá čo mi povie a snáď s jej pomocou to dobojujeme do úspešného konca 😉

lussy83
10. jan 2013

@adulkadk najlepsie bude ked si zakladne veci co treba vsade zbalim a ked budem uz chodit na poradnu do nemocnice tak tam sa opytam co ostatne treba pribalit.. 🙂 a inak ako sa ti dari?uz je lepsie?

adulkadk
10. jan 2013

@lussy83 no vsak ano.opytaj sa a uvidis...mne je uz lepsie,no mam stresy zo zajtra...som zvedava co mi povie ten dr v rizikovej.no lezat by som nesla aj keby som mala podpisat reverz..pri malej som lezala dost-aj v siestom mesiaci asi dva tyzdne koli tomu ze mi nerastla...uz nech je zajtra poobede a nech je vsetko v poriadku...a ty sa citis uz lepsie???

lussy83
10. jan 2013

@adulkadk preco by si uz nesla lezat?ked sa citis lepsie tak aj je to lepsie...tak som tomu rada..uz sme v takom stadiu ze si treba davat pozor na vsetko,to je ten problem.. 😖 no ja som cim dalej tym viac chora a zhanam coraz viac domacich receptov na priedusky,mandle,natchu..proste tento hnusny virus ci co mi to vlastne je... 😠

adulkadk
11. jan 2013

@lussy83 no dnes som bola v tej poradni a vyzera bit vsetko ok.mam o dva tyzdne znova prist.uz budem chodit iba tam.od svojho dr si mam dat akurat vypisat papiere na matersku o take dva tyzdne.dokonca mi povedal,ze ked bude vsetko tak ako ma tak by som mohla aj prirodzenou cestou rodit..a ked nie tak ze si mozem vybrat ci by som chcela sekciu so spinalom,alebo pod narkozou..lebo uz si do chrbta pichat nedam.a si chora???no ja som bola nedavno.moje deti su tiez stale chore.tak prajem skore uzdravenie 🙂

lussy83
12. jan 2013

@adulkadk tak super,ze sa ti to takto ukludnilo.to som rada,ze ste obaja v poriadku a pevne verim ze to tak aj ostane. 🙂 no ja skor zvolim cisarsky so spinalom ako uspatie.chcem si aspon s casti uzit porod v tom ze hned uvidim malu. 🙂 a co sa tyka mojej choroby,tak aspon priedusky a hrdlo ma uz prestali boliet.stale mam vsak mandle ako tenisove lopticky velke a o natche a bolesti hlavy ani nehovorim.no asponze tie priedusky presli to boli ine bolesti.. 😢 a na horucky ja zvyknuta nie som,tak si vies predstavit aka som odstavena uz 4ty den.. 😖

adulkadk
12. jan 2013

@lussy83 tak dufam ze sa ti to ukludni uplne...uz sa tesim,ked si tu budeme pisat o Adamkovi a Evičke a n ie furt o nejakych komplikáciach 🙂 Už aby to bolo...

lussy83
13. jan 2013

@adulkadk no vcera som sa tri krat naparovlaa takze aj bolesti hlavy uz nemam nastastie aj ta natcha ustupuje...tak sa tesim ze mi je uz o 90%lepsie ako par dni dozadu..to bola katastrofa.. 😒 dakujem samozrejme za prianie ze na mna myslis.. 😉 no veru to aj ja sa tesim,ked si uz budem moct pisat o mojej bambulke ako o chorobach,lebo ti mozem cestne prehlasit ze uz ma to veru nebavi cele tehotenstvo mi furt nieco je.. 😠

adulkadk
13. jan 2013

@lussy83 to ti verim lebo aj mna to uz prestava bavit...pri prvom synovi ziadne problemy a druhe tehotenstvo a toto tretie-to je katastrofa.furt niečo...no nic ine nam neostava,len to vydrzat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre