Magnerot v 28tt a skrátenný krčok

natalia2285
10. jan 2019

Ahojte som v 28+5 tt a mam skrátený krcok..bábätko je v dobrej polohe, nieje nízko mám len slabu maternicu.. magnerot som zatiaľ neuzivala ale dnes som si ho kupila ..myslíte že mi pomôže? ..ďakujem

seva22
11. jan 2019

@natalia2285 magnezium ma zastavit/potlacit stahy maternice a oddialit potencialne predcasny porod...neviem ci ma vplyv aj na skrateny krcok,ale jednoznacne nim nic nepokazis...davaju ho zenam aj v nemockach vo forme infuzii...nekazal ti doktor lezat?

natalia2285
autor
11. jan 2019

@seva22 dr mi vravela ze najlepšie by bolo ísť do nemocnice ..ale ja nemôžem keďže mám doma dve male deti ktoré este nechodia do skolky ...priateľ si volno tiež nemôže dovoliť lebo platime nájom a ja poberam len rodicak :/

seva22
11. jan 2019

@natalia2285 tak skus niekoho z rodiny alebo priatelov poprosit o pomoc so starostlivostou o deti,aby si mohla lezat...skrateny krcok nie je sranda...aby si potom nemala vycitky...drzim palce

natalia2285
autor
11. jan 2019

@seva22 nemam koho zavolať ..dufam ze sa mi podarí vydrzat aspon do 37tt :/

ketty251
11. jan 2019

Ja som tiež mala tak. A užívala som magnetol. A porodila som 36+6. Užívaj magnezko a hlavne veľa lež.Veľa šťastia prajem.

jankalukasova
11. jan 2019

@natalia2285 neviem ako veľmi ho máš skrátený.. ja mám od 25tt 3,5cm... tiež som doma s dcérkou a vyfasovala som pekne utrogestan. Kontrola bola následne v 28tt a bolo to bez zmeny. Momentálne som 29+4 a ďalšia kontrola bude 31+0. Úprimne, som sama zvedavá čo a ako.

natalia2285
autor
12. jan 2019

@jankalukasova dá sa vám ležať? ..lebo ja lezim max tak ked deti spia, snazim sa chodiť pomalsie a varim také ľahké rychle jedlá ..je to pri nich ťažké oddychovat ale, tak dufam ze mi pomoze magnerot kedze ja mám problem ze mam slabu maternicu a bábätko je v dobrej polohe a nieje nízko ..dr mi odporucila ze si mam podložiť postel (stranu kde mam nohy) aby som lezala akoby hlavou dole ... drzim place nech to vydrzite ..mam syna predčasne narodeneho v 34tt a nieje to sranda ..

jankalukasova
12. jan 2019

@natalia2285 ležať nie.. maximálne keď malá spí...je pravda, že som prestala vysávať, vešať prádlo, chodiť nakupovať. S dcérkou idem na jednu prechádzku, na hodinku. Poobede alebo skôr podvečer s ňou ide manžel. Je to náročné. Hlavne je mi lúto, že sa jej neviem venovať toľko čo predtým. Nebláznime sa toľko. Sú dni, keď proste nevládzem. Verím, že to nie je sranda. Hoci deti sa rodia aj omnoho skôr a zvládnu to. Musí to byť veľmi náročné. Tajne dúfam, že to dáme do 37+0 a potom už môže prísť. Rovnako držím palce. Hádam to magnézium pomôže. Ja som z toho utrogestanu aj dosť nervózna. V príbalovom letáku sa uvádza, že sa počas druhého a tretieho semestra nemôže užívať. Napriek tomu sa vraj dáva bežne. Aj tu je veľa mamičiek, ktoré ho užívali, pomohol a všetko bolo v poriadku. Tak som sama zvedavá.

alantroj
12. jan 2019

Ja som lezala od 5,5 mesiaca najskor v nemocke potom doma. Ked mi hrozil porod 900 g dietata proste som poctivo lezala. Krcok skrateny otvarala som sa a tvrdlo mi brucho. Cim najviac lez. Postel som mala podlozenu a na gauci tiez tak vypodkladana som bola aby mi dieta netlacilo na krcok.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre