Môžem odmietnuť sekciu v 38. týždni?

24. apr 2021

Dobrý večer, bábätko je KP môžem v 38 TT odmietnuť sekciu, nechcem aby islo v 38 TT na svet, chcem aby som ho priviedla na svet, ked si to ona vypýta aj ked je KP... Môžem lekarom povedať, ze nechcem plánovanú sekciu, radšej si budem hľadať lekára, co odrodi KP... Kamoška cakala dvojičky a 3 roky dozadu obe isli KP...

julia2018
25. apr 2021

Obe deti som porodila v 42 tt. Podľa neonatologicky bola dcéra zrelá na cca 40 tt a syn na 38 tt. Takze ak by syna riešili sekciou v 38 tt tak by teoreticky bol zrelý ako v 34 tt. Čiže za mna plánovaná sekcia určite nie. Syn mal navyse šnúru okolo krku a narodil sa úplne normálne.
Počkaj kým nastúpia reálne kontrakcie a potom je stále možnosť že sa bábätko priamo počas pôrodu ešte otočí. Minimálne do toho 40 tt by som na tvojom mieste čakala

aduskatt
25. apr 2021

@akbara77 to neriešim, píšem, že skutočnosť je taká, že môže odmietnuť akýkoľvek zákrok. Nepolemizujem nad správnosťou odmietnutia

lianka123
25. apr 2021

Ahoj. Ja som mala kp chlapca, planovana sekcia 38tt, druhe dieta 4800g, planovana sekcia.
Nebojis sa, ze ak pojdes prirodzene, ze ublizis babatku. Lebo ono to znie poeticky, chcem pockat az sa vypyta same... ja by som do toho rizika nesla. Planovana sekcia je najbezpecnejsi porod zo vsetkych. Vsetko je pripravene, robi sa v klude.

cookie29
25. apr 2021

Mamičky nemáte pocit, že ste na ňu príliš tvrdé? Každá mame vysnívané tehotenstvo či pôrod a niekedy to chce trosku času... navyše ruku na srdce, prístupy sú rôzne od jednej nemocnice k druhej. Niekde je jednoducho sekcia systematickým riešením, aj tým najpohodlnejším pre lekára... takze sa s tým neserkaju :(
A pri pôrode ide aj o dieťa ale aj o mamu! Obidvaja sú rovnako dôležití.

zuzuliatko18
25. apr 2021

Ja to napisem moju skusenost, rodila som v 36 tyzdni, Lebo prisli kontrakcie, na ktore cakas. Moj chlapcek po narodeni nedychal, pretoze sa zasekol v porodnych cestach a dodnes pravidelne kontrolujem, ci dycha. Po Po porode som ho videla asi az po 16 hodinach, pretoze
mne nedovolili vstat a ist za nim na JIS, kvoli velkej strate krvi.
Kvoli polohe mi mali naplanovat sekciu, bohuzial sa mi skoro rozbehol porod a prisla som do porodnice v poslednej chvili, takze uz nic ine neostavalo, len dieta odrodit. Maly uz ma rok, ale stale sa onho velmi bojim a obaja s manzelom cakame, ci bude mat ten porod nejake nasledky. Uz nikdy nechcem rodit dieta KP.

lyci
26. apr 2021

KP nie v kazdej porodnici je automaticky dovod na sekciu. moj bol dlho otoceny KP a v ruzinove sa o sekcii ani nechceli bavit. cize tito lekari ohrozuju narocky deti podla vacsiny komentarov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre