Môžu ma nechať v nemocnici prenášať?

12. aug 2021

Ak už dlhé týždne ležím v nemocnici kvôli zadržaniu predčasného pôrodu a zrazu sa to nechce spustiť ani po vysadení tabletiek. Môžu ma nechať úplne dokonca? Ba až prenášať? Strávim tu tým pádom celé leto a už som tu oslávila narodeniny aj výročie zásnub. A keď to takto pôjde aj priateľove narodeniny 😔.

miska7754
12. aug 2021

Ja som bola v nemocnici ked som prenasala 8 dni na 8 den som sla lezat a na 9 den som porodila

autor
12. aug 2021

@miska7754 lenže ja som sem už prišla ležať oveľa skôr mám to tam spomenuté.....

tehotna40
12. aug 2021

Myslím ze môžu počkať ešte 5-7 dni po termíne. Tak to mala kamoška ale to je 5r dozadu, ležala 3 mesiace ,potom ju ešte 6 dni nechali ,na 7 deň začali vyvolávať

amelie2017
12. aug 2021

Ak nemas ine komplikacie ako vysoky tlak, zle prietoky a pod., pytaj sa domov na reverz.

kiki68
12. aug 2021

Bud sa pytaj domov Este alebo nech to vyvolaju. Staci zapistat pekne a skusia prostaglandinom to natuknut.

autor
12. aug 2021

Domov ma pustia až po pôrode to mi bolo povedané hneď. Len teraz sa to akosi vôbec nechce rozbehnúť a už aj oni sú zúfalí už minulý týždeň čakali a nič. Ani záťažový test ma nerozbehol...

kubkovamama
12. aug 2021

V ktorom si týždni? Ja som ležala posledné tehu kvôli presakovaniu plodovej vody. Čakali 10dni po termíne na vyvolanie. Išlo ma poraziť.

autor
12. aug 2021

@kubkovamama v pondelok sa mi ukončí 37

autor
12. aug 2021

@kubkovamama a ležím s tým istým. V ktorej nemocnici?

lienka.7
12. aug 2021

Prepac, ale neda mi to nenapisat... ide ti o oslavy alebo o zdrave babatko???
Nie si tam asi len tak z plesiru.

nika23t
12. aug 2021

Myslím, že lekári vedia lepšie, čo a ako majú robiť, ako mamičky ma MK. Si v 37 týždni, ešte máš čas. Každý deň v brušku dáva bábätku viac sily po pôrode. Vydržala si už veľa, ešte chvíľu zvládneš.

autor
13. aug 2021

@lienka.7 múdra pani 😊nemyslela som to tak že teraz okamžite chcem rodiť... Ale skúste si odležať 2 mesiace sama a potom príďte vyskakovať... Je to na psychiku dosť náročné a myslím si že keď sa mamička necíti dobre to dieťa tiež neskáče od radosti 😉😉žiadna oslava mi nie je prednejšia ako moje dieťa ale "je fajn" prísť o všetky tieto veci pomáha mi to určite 😊prestaňte hneď vrhať zlé svetlo keď ani neviete čo sa deje... Keď si to odtočíte aj vy že denno denne do vás pchajú niečo kým celý život ste lieky ani nebrali.. Chytíte baktérie kadejaké... Zápaly z klímy... A dlhé týždne s tým že vám sľúbia že sa niečo ide diať a zrazu nič tak prosím pekne ukážte sa.. Hrdinka..

autor
13. aug 2021

@lienka.7 a nehovoriac o tom že po dlhých rokoch sa mi vrátil ekzém ale okej vy ste múdrejšia samozrejme lebo vidíte čo je vo veci.

autor
13. aug 2021

@nika23t áno ja viem a ani som nevravela že chcem ísť rodiť okamžite pýtala som sa na to či sa môže stať že tu budem PO TERMÍNE.

lienka.7
13. aug 2021

Ano, ukazem sa tym, ze sa zatnem a pre svoje babatko urobim vsetko!!!! Chapeme sa?
Pises ze si v 37 tt, to uz tych "par dni" nedokazes vydrzat???
A ano, viem co je to byt v nemocnici, odlezala som si tam kedysi 5 mesiacov, a to vratane narodenim, menin a vianoc! Ruky som mala modry od infuzii od lakta az po prsty. Nie si jedina co je v nemocnici a ako som napisala, nie si tam len tak. Ak sa ti to nepaci, nech sa paci, podpis reverz, a ides domov hned. Nikto ta tam nasilu drzat nebude. Ale potom sa nestazuj, ze sa daco prihodilo. Sama si to tam zneprijemnujes, namiesto toho aby si sa snazila mysliet na babatko, behaju ti po rozume oslavy s frajerom. To akoze no komment🙈🙈🙈 Cize asi tak, pani oslav chtiva 👎👎👎

autor
13. aug 2021

@lienka.7 ja neviem čo vy doma beriete absolútne tam nešlo o tie oslavy ale evidentne ste ten príjemný typ ženy ktorá všetkých zhadzuje🙊keby nemyslím na svoje dieťa áno ten reverz už je dávno podpísaný ale nie je takže môžte ísť vyskakovať inde nie sem 😊😉

lienka.7
13. aug 2021

Mila slecna, nepoznate ma, tak nesuddte... sama ste napisali" Strávim tu tým pádom celé leto a už som tu oslávila narodeniny aj výročie zásnub. A keď to takto pôjde aj priateľove narodeniny"....
Bud po sebe citajte co pisete alebo zatnite zuby a bojujte!

autor
13. aug 2021

@lienka.7 práve také ženy nevedia spríjemniť nič ako ste vy 😊zhadzovať a urážať. Bola tam otázka po termíne ale okej 😉

ofzuza
13. aug 2021

A mas dake problemy? Ak nie, si svojpravna, mozes ist domov

kubkovamama
13. aug 2021

Tn

kubkovamama
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
zuvelyn
13. aug 2021

Tak nemocnica nie je väzenie, vždy môžeš hocikedy odísť na reverz, nikto ta tam proti tvojej vôli držať nebude.. otázka je, ci to je rozumné. Ja som bola v nemocnici dva týždne - tyzen vyvolávali a nič a potom týždeň po sekcií a mala som dosť. Druhý krát by som hospitalizáciu aj vyvolanie odmietla - za predpokladu ze je teda všetko ok a len mám"čakať" na pôrod.

kubkovamama
13. aug 2021

Aha, vidim, ze 37.Urcite uz nie domov.Mne dali antibiotika,infuzie a cakalo sa.Doma 3 deti.A cez Vianoce. Prerabalo sa oddelenie,tak nas bolo natlacenych 10 na izbe tehotnych,po porode,po operacii. Nespala som asi ani jednu noc.Mne to ale dost presakovalo,stale vsetko mokré,strasne som chcela ist domov,ale infuzku si doma nedam a obaly s takou trhlinou sa doma tiez nezacelia.Este tyzden po porode som tam trcala kvoli zltacke,ktora sa aj tak zhorsila po príchode domov.A doma som bola psychicky nevyrovnana nestastna harpya.😂Ten cas tam bez deti a muza,bez spanku,stale placuce bábätká,vsetky baby uz prepustili,nove chodili,takmer som nejedla.To spravilo svoje a nerada na to spominam.Predpokladam,ze si na normalnom oddelení,ste max dve-3 na izbe,mozes sa prejst,nemas asi doma dalsie deti,nemusis cez telefon riesit skolu,skolku,kto kam kedy pojde,ktore dieta atd.Mozes prenasat,nemusis,ja by som sa skusila dohodnut s lekarom ci mozes na par dni dom,ak nemas liecbu,obaly su neprerusene.Lenze aj kvoli korone je to teraz vsade na nic,pustia ta a o tyzden sa vratis a mozno pozitivna

kittykat22
13. aug 2021

ved ked sestra odide tak sa prechadza po izbe, daj si sprchu, maskrtnika 😅 aby si si porod trosku popohnala.

nika23t
13. aug 2021

Myslím si, že môžu... Ak budú čakať, kým sa pôrod nerozbehne sám a nebudú ho vyvolávať, tak podľa mňa, ak nebudú komplikácie, nemusí to byť do termínu. Ale ťažko sa posudzuje, keďze naozaj nie som lekár a vôbec nepoznám zdravotny stav. Ale držím palce, nech Ti ten čas beží rýchlo a nech to Ty aj drobec zvládnete bez problémov. Viem si predstaviť, aké je to na nervy ležať v nemocnici a čakať. To aj každá hodina je nekonečná, nielen deň či týždeň...

basska_b
13. aug 2021

V nemocnici Kramáre bola baba od Vianoc s tlakom 130/180. Bola na tom psychicky zle samozrejme, nebola tam ani wi-fi, matrac bol na posteli hrozný, ale doniesli jej... myslela najmä na svoje vytúžené bábätko, mala 38 rokov, nevedela, či jej bude ešte dopriate. stretla som ju tam 1.2. a aj 1.3., stále neporodila, termín mala 13.3. Opýtaj sa, dokedy ťa nechajú, alebo či budú vyvolávať. Ono je väčšinou lepšie nevyvolávat, ale lekár vie najlepšie. Ideálne primára alebo prednostu sa pýtať.

nevenka
13. aug 2021

No, ja len tolko k tomu, ze je uplne najlepsie, ked sa dieta normalne dovyvija v maternici, ja som tretie kvoli tlaku rodila v ukoncenkom 39 tyzdni a ked sa narodilo, tak napriek vypoctom, bolo len hranicne donosene, len tak tak. Cele 2 tyzdne spalo, malo silnu zltacku, trvala az do prelomu 3-4 mesiaca, myslela som, ze zlty ostane navzdy. Prve dve deti som rodila 8 dni po termine a druhe 4 dni po termine. To bolo uplne ine. Treti nebol predcasniatko, nastastie, ale boli s tym problemy. Aj s kojenim, s tou zltackou a tak. A dalsia vec je, ze pokial sa to nechce spustit same, tak Ta nadopuju vsetkym moznym, vytrapis sa zo 2-3 dni a nakoniec este pojde vakuom, kliestami alebo cisarsky bude nakoniec. Tak uz daj na lekarov, vydrz 😉

sense
13. aug 2021

Si v 37tt, tak možno s to do termínu pôrodu rozbehne a prenášať ani nebudeš...

autor
13. aug 2021

@sense veď áno len zatiaľ absolútne nič nič na ctg ani len pidi kontrakcia 😃

maminkadeticiek
13. aug 2021

Nerozumiem vobec dovodu pre ktory mas ostat v nemocnici do porodu.Tlak?Zle prietoky,zla poloha,malo vody,riziko velmi rychleho porodu?Ako ti to vysvetlili?Inak nedokazem pochopit naco ta tam vobec nechaju obsadzovat lozko.Kedy mas termin?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre