Nízka váha bábätka v brušku. Máte skúsenosť?

nikusssik
2. mar 2013

Dievčatá, chcem sa opýtať, či ste niektorá mala podobnú skúsenosť. Naša malá váži v 31 tt 1620 g, lekár povedal, že rastie pomaly a idem do nemocnice...Podľa PM som už v 34 tt, ale utz už druhý krát vyšiel 3 týždne pozadu...Možno nič nesedí kôli môjmu rozhádzanému cyklu, ale veľmi sa o malú bojím...Na prietoky nepovedal nič, placenta je vraj vyzeretá na 2-3...ďakujem za každú správu..

katkaseiner
2. mar 2013

Mne lekar nikdy nepovedal vahu babatka... vraj ten pristroj to vie povedat s pravdepodobnostou tusim +/- 500g (dokonca vraj +/-600g). To je u takeho maleho cloviecika obrovske rozmedzie. Hlavne sa neznervoznuj...babo bude v poriadku...

kokorunecka
2. mar 2013

Moja malá vtedy vážila nejak 1220g.. A nepovedal mi dr. ani jedného zlého slova 🙂

sense
2. mar 2013

moja mala vazi v 32tt +0 1600g a lekar nepovedal nic, aj obvod hlavicky a bruska ma skor v nizsej hranici tabuliek a lekar nic nepovedal len ze sa vyvija dobre, na prietoky chodim od 20tt kazde dva tyzdne kvoli protilatkam, Takze sa nestresuj.....ak si nemala pravidelny cyklus tak tam mozu byt odchylky vo vypoctoch ....

moon1979
2. mar 2013

čo iné vedia lekári ako stresovať mamičky ??? 😠
ach, ani sa nejdem rozčulovať ...
v 30tt podľa rozmerov nameraných na UTZ (stehenná kosť a priemer hlavičky) vyšli údaje, že drobec váži 1540g ... do tehotenskej knižky som dostala záznam, že všetko je v norme ...
takže v 31tt vyše 1600g je v poriadku ...

ludmil33
2. mar 2013

nase dvojcatka mali v 30tt kazde po necele 1500g a lekarka povedala ze to je dobra vaha na ten tyzden a placenty som mala aj jednu aj druhu stupen 2 a aj to je v poriadku, este ideme na ultrazvuk v 36tt tak som zvedava na ich vahu :o))a kamoske sa pred tyzdnom narodilo babo v 40tt s vahou 2010g takze neviem co ta stresuju ved kazde babo je ine kazde inak rastie....nemozme mat vsetky rovnake babetka :o))

alena0305
2. mar 2013

Ja som mala to isté. Malá mala na konci 34.t 1880g. Do nemocnice ideš na to aby ti sledovali tie prietoky - monitor (pásy) robievajú 2-3
krát za deň a sono mi robievali každý tretí deň. Nastupovala som s prietokami na hranici normy (čiže takmer v poriadku) a po 2 týždňoch boli zlé - a museli robiť sekciu. Ak ti aj priberať nebude neboj sa (váha nie je dôležitá - to mi hovorili všetci lekári), dôležité je aby sa všetko dovyvíjalo a kým sú prietoky v poriadku - tak sa to snažia udržať do 36.-38. t. Mne malá za tie 2 týždne nepribrala - vážila 1910g ale v 2 mesiacoch 4000g. A mali sme také miery - že hlavička o týždeň väčšia, telo o 2 týždne menšie a bruško o 5 týždňov menšie - doteraz je drobček, oblečenie menšie, čiapka akurát príp. väčšie kupujem. Je to tam problém vydržať ale nepýtaj sa domov - mali tam aj také hrdinky. Pobaľ si niečo na čítanie a pod.

mirreckall
2. mar 2013

Nasa mala mat podla vysetreni v 36 tt cez 3500g, narodila sa 2 dni po tomto vysetreni a mala 2150g...ja by som tie vysetrenia brala s rezervou...

ejmi25
2. mar 2013

ahoj,ja som bola teraz na sono v 31 t--mala ma 1760g,doktorka pov.ze 4 dni meskame,a ked som sla dr..na poradnu,skuseny dr.ze super vaha,ze mozem byt spokojna.

miska333
2. mar 2013

ja som bola tento tyzdnen na utz a babenko ma 1261g dr povedal ze je vsetko v poriadku, niektore deticky su mensie a ine väcsie. prvy mi v tomto tyzdni ma 1928g ale mal aj väcsiu porodnu hmotnost. placentu mam tiez rovnako vyzretu

januschka10
2. mar 2013

Ahoj, ja som mala tento problem. Maly v brusku nerastol, zaostaval, prietoky nefungovali. V 29t ma hospitalizovali,aby mi dali injekcie kvoli nevyvinutym plucam a planovali porod. Po tyzdni ma prepustili domov s tym,ze kazdy druhy den kontrola. Byvam 5 min od nemocnice. V 33t naplanovali cisarsky rez a maly isiel von. Viac neriskovali, lebo by to nezvladol. Bolo lepsie ho mat v inkubatore a dat mu papat. Vahu podla vysetreni som mala v papieroch 1590g a maly sa narodil mal 1640g. Dychal sam, pekne papal z flasky, po 2t som ho v nemocnici aj kojila. Na intenzivke bol 19 dni. S vahou 1980g ho pustili domov,kedze nemal ani jednu krizu, sam papal a dychal hned po narodeni. Mne povedala dr. v 12t,ze budem mat tento problem, zistila to podla krvnych testov, ale neviem presne ktora hodnota bola zla. V kazdom pripade mala hmotnost vobec nebol problem. Problem by mohol byt iba, ak by som to nedotiahla do toho 33t, vtedy uz babatko dycha same. Neboj sa, urcite vsetko dobre dopadne.

gubcikova
2. mar 2013

my sme mali v 33tt 1500g pozorovali nás v nemocnici a narodil sa v 38tt 2450g

misaha
2. mar 2013

ahoj..ja by som ich nebrala nejako vazne ked ide iba o vahu..mne dva dni pre porodom povedali vahu malej o 0,7kg viac ako v skutocnosti bola§´!!!...a kamoske z izby zase 400g menej ako malo babo..takže toho sa neboj..len bud kludna a bude prekvapena kolko ude važit pri porode..daj potom info :DD

simonne1
30. nov 2013

bola som vcera na usg 32 tt+0 a lekar mi povedal, ze zaostavame podla merani o 7,2 percentil. mam prist na kontroluo dva tyzdne a ked sa to nezmeni hospotalizacia. Poradil mi aby som oddychovala, jedla horcik, vapnik ,pila vodu. Co mam este urobit aby maly zacal rast?

vvia
30. nov 2013

Aj moja tak bola. malinka, zaostavala, zle prietoky, mala som len 2cievny pupocnik k tomu este aj tehu cukrovku.napisachali ma injekciami na plucka ze pojde von a co sa nestalo? z nicoho nic zacala dohanat. potiahli sme to do 38+0 kedy mi odisla voda 🙂 porodna hmotnost 2570g

devicka
30. nov 2013

moja bola v brušku tiež drobná, sledovali nás, hlavne prietoky, no a mala som jesť viac bielkoví: tvaroh, cotage syry, ...Narodila sa 2970g 48 cm. teraz má 19 mes. a je to pekná bacuľka 🙂

ada510
30. nov 2013

Môj bol tiež po zadu o.dva týždne mala som malé brucho nevedel sa do.mňa zmestiť nakoniec to skončilo sekciou ale som rada lebo každá kontrakcia Ho dusila...ale narodil sa mi zdravý chlapček 2960g a 46cm malý ale môj a už to aj všetko dohnal máme 3 a pol mesiaca a viac ako 6kg a 62 cm🙂

matozazzo
30. nov 2013

Mne ani raz nevraveli hmotnost, kontrolovali vsetko,pohyby som citila, obe sa narodili do 3kg... ak si nie si ista,opytaj sa ineho lekara.

barbara088
30. nov 2013

ahoj,ja mam nepravidelny menzes.podla PM by som mala mat termin 9.12 ale lekar mi kvoli rozdielu velkosti plodu urcil na 25.12.ciye podla sona som 37tt a podla PM 39...mozno si ostala neskor tehotna

karly123
13. mar 2016

Zdravim zacala som 37tt a moja malinka vazi 1998g a lekari mi povedaly ze zaostava o 3 tyzdne aky mate nato nazor? Bola som v nemocnyci tyzden vsetko som mala poriadku akurat ta placenta je uz prezreta .....chcela by som vediet vas nazzor a ked ma niektora stym skusenost nech sa ozve velmi pekne dakujem 🙂

diablikovci
13. mar 2016

Mne dvaja gyn. povedali že bábo začína priberať čisto v 35-36tt a priberá až kým sa nenarodi. 🙂. Moj mal v 35tt 3,5kg podľa meraní a pod. a pôrodná hmotnosť bola 3640g. 🙂

dobromila1111
13. mar 2016

Ja som mala podobnú skúsenosť. V 26.tt na 3d sone mal 583g. Potom v 30tt mal niečo cez kilo. Potom mi už sono nerobili. Stále to bolo v ramci tých 2týždňov, ktoré sa pripúšťajú ako odchýlka. Trápila som sa,pojem rastova retardacia znie hrozne. Pchala som do seba sladké, po nom vraj rastú deti. Ešte v deň pôrodu mi dr vravel, že je menší a má okolo 3kg. Narodil sa presne na termín, 50cm a 3260g. Akože čo mu chýbalo? Pri druhom som sa týmto ich úžasným sonom netrápia.podstatné je,aké je babo v 12 a 20tt,potom je už skrcene a nedá sa pomerat. A potom dr strašia mamy. Držte sa.

krokodilkajmanka
13. mar 2016

my sme mali v 32tt 1680g, že tak 10 dní neskorší termín, potom mi už ultrazvuk nerobili až zrazu v 39tt, kvôli vysokému tlaku a mala len 2110g... hneď sekcia... ale nikto mi nepovedal, čo sa stalo, že za 7 týždňov pribrala len 430g, moja doktorka si to akosi nevšimla, že mám mini bruško a že nepriberám...

andrea1010
23. apr 2016

Fuuu,no moj ma 1500 g v 31tt a povedala mi,ze je ako z tabulky,ze je to dobre

stormie
23. apr 2016

Ak ta to ukludni v mojim pripade - doktor, porodna asistentka (rodila som v zahranici) dve sona navyse a nikto netrafil velkost 🙂 len vsetci hovorili ze dieta je male, chceli aj vyvolat porod ale nedovolila som, na co ked vsetko ostatne bolo ok. Nakoniec prirodzeny porod 5 dni po termine, vaha 2750g ale absolutne v poriadku, plne donosene a zdrave dieta

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre