Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Pochybnosti o vybratom mene

17. máj 2020

ahojte... ked som mala 16snivalo sa mi o dietatku mojom s konkretnym menom. tak ked sme zistili ze cakame to pohoavie bola to jasna volba. toto meno ma dve tri alternativy ktore zneju rozdielne. ako priklad: alexandra/sasa. a ja zrazu si vobec nie som ista mesiac pred porodom ci je to meno spravne... ci sa mi paci. volame ju tak cele tehotenstvo a teraz som zmatena. je to meno to spravne? je dost dobre? da sa este rozhodnut inak ked vsetkym sme to meno hovorili? och.. poradte ak mate skusenost

smejko25
17. máj 2020

Ale je to meno ?

smejko25
17. máj 2020

Jasne ze sa da meno zmenit ved je len na vas ako si dietatko pomenujete 🙂
Moja kamaratka cele tehotenstvo volala chlapca jednym menom a ked porodila a ho uvidela dali mu druhe meno 😁😁 proste povedala ze to druhe mu sedelo viac 🙂

moonlight1210
17. máj 2020

Vacsi problem by bol, keby uz bolo dieta mesiac na svete a tebe by sa jeho meno znepacilo. 🙂

Nestresuj sa. Ak to tak citis, povedz manzelovi a proste sa rozhodnite pre nove.
To je fuk, ze ste to uz vsetkym hovorili. No tak ste sa na poslednu chvilu rozhodli pre ine. Mate na to pravo. A navyse to raz bude vtipna historka.

Mna rodicia tiez cele tehotenstvo planovali volat zuzana aalebo lucia a v porodnici sa z cista-jasna rozhodli pre uplne ine meno. A bolo. 🙂

My sme s mm tuto dilemu vyriesili tym, ze kazde dieta dostalo “pracovny nazov”. Prve bolo Mrnusik, druhe Chrustik, atd.
Vybrali sme spolocne dve mena (chlapcenske a dievcenske) a uz len cakali, co sa nam narodi. 🙂

Skuste nabuduce tiez takto. Meno sa ti neopočúva a ak zrazu budes citit, ze ine je lepsie, tak si to rozhodnete bez zleho pocitu aj desatkrat.

zuzanaete
17. máj 2020

Kludne meno mozete zmenit. Bude to prekvapenie pre ostatnych. Zvyknu si. Ja som tiez mala vybrane mena, ze tak sa urcite budu volat moje deti. A realne sa deti volaju uplne inac. Ked som ich pocas tehotenstva nazvala mojimi vybranymi menami, tak mi to vobec nepasovalo. A bola som raz u jednej rodiny par dni pred porodom a povedali mi par mien, ze z ktorych este stale vyberaju. O par dni prisla SMS s uplne inym menom.

marca12
17. máj 2020

Kamoska,ked ju muz viezol do porodnice zacala panikarit,ze sa nerozhliadli ani po inom mene,lebo mala svoje vysnivane. Nakoniec nechala to meno a je spokojna. Taketo pochybnosti budu vzdy.

dori92
17. máj 2020

Ake to je meno? My sme tiez mali cele tehu vybrate meno Eliška a nakoniec sme dali Tamarku... Ked som si to meno premielala na jazyku zrazu som vedela ze to je to prave orechove, ze sa jej bude hodiť, a veru je to nasa Tamara jasná 😁💗

deti95060810
17. máj 2020

meno môžeš zmeniť ešte stále...my sme mali tiež vybraté meno a keď sa narodilo bábo tak sme museli zmeniť...

jany149
17. máj 2020

moja kamoška bola tak, ešte keď nemala dieťa hovorila,že keď bude chlapec bude Peter.....
otehotnel

jany149
17. máj 2020

otehotnela,keď sa dozvedela,že chlapec tak Peťko,Peťko...
keď porodila,volala mi.
..vravím gratulujem....a pýtam sa aké má Peťko miery?
o ona že a máme Dominika......

breznica
17. máj 2020

Ja som syna v brušku volala Filipko, potom Danko a keď už som mala podpisovať papiere pred akútnym cisárskym povedala som Martin 😃 a presne o týždeň to bude 10 rokov a stále sa mi to meno páči

sandrika1986
17. máj 2020

My sme dcerku v brusku volali Karin zo zaciatku, ale dva mesiace pred porodom sme sa rozhodli, ze to nebude Karin..,ale Sandra 🙂

syslik81
17. máj 2020

ja som zmenila pred porodom z elisky na kiaru .. a nelutujem .. ked osm ju prvykrat videla tak to rozhodnutie sa len potvrdilo,, mas cas zmenit a ak mas pochybnosti tak to sprav .. alebo daj 2 mena
moj ujo bol bohuslav ale inak ako milan sme ho nikdy nevolali ... :D

lujza123
17. máj 2020

Ja som mala od prvej hodiny tehotenstva vybraté meno ale zrazu celý 8 mesiac pochybnosti, špekulácie ci je vôbec dobre, každý deň na napadlo iné meno.
Nakoniec som dala alé to co bolo vybrané od zaciatku.

Moja sestra ešte lepšie. Každý týždeň iné meno, niekoľkokrát sa s manželom takmer rozviedli co sa pohádali koli výberu mena a nakoniec dali to co bolo v kurze ešte na začiatku tehu.

Nestresuj, nechaj to plynúť. Keď sa narodí budeš si ista

Tu začni písať odpoveď...

Odošli