Prenášanie

erina88
9. júl 2013

ahojte, som tu nová, tak netuším ako to tu chodí.. 🙂
ja sa chcem len svami podeliť, termin som mala pred dvoma dňami v nedelu, ale náš malý sa ani zďaleka nepyta na tento svet.. 🙂
furt upratujem, som aktívna, chodím zo psami von a nič ho neprinúti sa pomaly pýtať von,
tak som zvedava kedy sa knám pridá. možno čaká na 15.7. - na moje narodky aby sme oslavovali spolu.. 🙂
Erika 😉

ninalondon
9. júl 2013

Sucitim s tebou,Ja som mala termin 29.06.Minuly piatok na kontrole dokonca zistili ze mam stale uplne uzavrety a tvrdy krcok.Malemu sa zrejme tiez nechce von.Dnes vecer idem na prijem a zajtra umele vyvolanie.Cely vikend som prerevala ze moje telo nevie co robit.Znami co sa neustale vypytuju ci uz som porodila tiez tomu nepomahaju.Cele tehotenstvo som bola aktivna a vsetky tie recepty ako vyvolat porod su len o stasti (vyskusala som vsetky niekolko krat)teda okrem ricinoveho oleja.Ja to si netrufam.Tak pevne nervy ti prajem. 🙂

katren
9. júl 2013

@erina88 ked sa chces len podelit, staci to dat do fotoblogu 😉

@ninalondon neboj, ja som mala tiez vyvolavany, 5 dni po termine a islo to v pohode 😉

drzim vam obom palce

nicky07
9. júl 2013

ahoj viem uplne ako sa cítiš. ja som to prežívala pred rokom akurát mne od 24tt hrozil predčasný pôrod a musela som ležať. ked to už ale dovolili tak som bola aktívna až moc a čakala že to príde. a čím bližšie bol termín pôrodu tak o to viac som sa snažila a skúšala všetky tie zaručené recepty ako porodiť. Nepomohol ani jeden akurát čo som bola unavená z chodenia po schodoch a rýchlych prechádzok a upratovania. Vdaka horúcej sprche som prišla o plodovu vodu a ani som o tom nevedela. nechali ma preťahovať týžden, vtedy na potermínovej zistili že nemám plodovú vodu a šla som na príjem. bolo mi z toho hrozne, v podstate polovičku tehotenstva som sa bála že predčasne porodím, v čase nástupu do nemocnice som bola otvorená na dva palce, krček mäkký, nemala som plodovú vodu a kontrakcie nikde. Vyvolávačku som dostala o 9.00hod a o 11.00hod prisli prvé kontrakcie. ´Matej sa narodil o 13.45 hod. Keď som to potom rozoberala celé s mojou gynekologičkou tak mi povedala že mi zrejme chýba akýsi spúšťač pôrodu, kedže všetky tri detičky som mala vyvolávané. verila som že aspoň to tretie porodím spontánne, ani neviem čo to je že prídu samé bolesti a budem si to stopovať a hura do nemocnice. Vždy to bolo len o vyvolávačkách... :( čo už, hlavne že Matej je na svete a že je v poriadku. Vtedy som tiež mala pocit že budem tehotná ešte aspoň rok a že možno ani nikdy neporodím. A tie reči všetkých naokolo - A to ešte stále nič??? to vedelo nahnevať. Teraz sa nad tým len pousmejem... Držím palce nech sa drobec umúdri a rozhodne sa že to skúsi sám. A keď nie tak aby indukcia prebehla čo najlepšie a čo najrýchlejšie. Viem o čom hovorím.

cerez
9. júl 2013

To ako je teraz, nemusí vyzerať večer alebo zajtra. To sa môže zmeniť behom chvíľky. Stačí zmena počasia a ide to. Dieťatko vie najlepšie, kedy má ísť von. Ale cítim s tebou. Posledné dni sú najhoršie.

sammy
9. júl 2013

@erina88
@ninalondon Baby, ja mam vsetky 3 deti po termine. Prva je 9 dni, druha 3 dni - tie sli nakoniec same od seba a tretia je tyzden po termine a ta sla az vyvolavackou!

tara
9. júl 2013

@erina88 lekar sa nemusi vzdy trafit do terminu, tolerancia je vzdy */- 7dni, tak bud kludna. ja som nastastie neprenasala, ale velmi som sa toho bala. porodila som o tyzden skor, a tiez to prislo uplne necakane. mne lekari povedali, ze ak zena neporodi v termine, tak od dalsieho dna chodi kazdy den na ctg a kontroly. aspon u nas to tak funguje.

sandrika1986
9. júl 2013

Ja som obe moje deti prenášala, prvú dcérku 8 dní a druhú dcérku 6 dní. Pri oboch pôrodoch mi na vyvolanie veľmi pomohol Hamilton, na poradni spravili a v noci som už išla do pôrodnice kde som zachvílu porodila. Pôrody boli veľmi rýchle našťastie 😉

lubik78
9. júl 2013

ahoj.ja som prvu dceru prenasala 2 dni a druhu 9 dni.bez vyvolavacky.a mne nepomohlo nic.....iba cakat.

vejula
9. júl 2013

@erina88 ja by som tiež den pred pôrodom nepovedala, že zajtra sa to spustí. Práve naopak, posledné 2 - 3 dni pred pôrodom aj posličky prestali, všetko sa ukludnilo a pripadala som si akoby som mala byť tehotná ešte další mesiac 😀 Neboj nebudeš tehulkovať donekonečna aj ked ti to teraz tak pripada. Prenašať 10 dní je ešte stale v norme, držim paste aby si sa čo najskôr tešila s dieťatkom v naruči 😵

maminag
9. júl 2013

ja som obidvoch synov prenášala, prvého sedem dní, ale "pýtal" sa sám, a ten druhý bol už osem dní po, a nie a nie sa narodiť, bol dva dni vyvolávaný, takže či chcel alebo nechcel, musel....

erina88
autor
9. júl 2013

tiez uz mam tojo plne zuby, že všeci sa ma pytaju či som ešte "celá"... uz by som to mala najradsej zasebou..
snád pojde dobrovolne bez akychkolvek vyvolavačiek aj ked pochybujem.. ja sa citim ani ako třehotna keby som nebola.. ako o tom potom, že maly sa mrví ako na diskotéke, ale nohy neopuchaju, kríže nebolia, proste pohoda.. a to som do nedavna pracovala, nonstop chodila a tak.. no zostava mi len čakat 🙂

lulaband
9. júl 2013

ja som prenasala 10 dni a aj to sa mu nechcelo 🙂 este si to uzivaj

majka381
11. júl 2013

ja som prenášala 13 dní, môj starší syn si povedal že von nejde,ani za svet. po 2 vyvolávačkách a pustení plodovej vody som bola otvorená na 2 cm.a po trápení sa celú noc na sále sme to naštastie ukončili sekciou. tak držím palce nech sa ti to rozbehne.

lenkacomrie
24. júl 2013

Ja som pri druhom synovi prenášala šesť dní, a musím povedať že pôrod bol pohodička. Ani ma to oc nebolelo iba pri tlačení trošku štípalo.

Prvý syn sa narodil cisárskym rezom a tiež som bola spokojná.
No určite lepší bol teda ten spontánny aj ked som prenášala.

zonula
2. okt 2013

chcela by som sa podelit so svojou skusenostou, den po termine v nedelu som si zacala masirovat akupresurne body nad clenkom a medzi ukazovakom a palcom- pozri youtube : how to induce labor, lekarka tam ukazuje, ktore body si masirovat. v nedelu som mala len taky pocit ako uz tyzden, nevyzeralo,ze sa bude nieco diat, do rana mi po trochach odtekala nejaka tekutina, isli sme do nemocnice,ziadne bolesti neboli,len ten odtok tekutiny. sestricka spravila test na vlozke,ale nebola to plodova voda. nechali si ma,ze sa uvidi,ci sa nieco rozbehne. akupresurne body som si masirovala...o 17.30 zacali bolesti,hlienova zatka odisla cca 20. 00, 00.25 bol maly na svete..par minut a sihli by sme to este v pondelok. emoticon neviem, ale asi mi ta akupresura pomohla rozbehnut resp. uryclit porod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre