Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 32 týždni a mám kyselinu. Čo mi poradíte?

sonickav
9. okt 2012

Ahojte mamičky.

- Som v 32tt a v noci sa budím na kyselinu. Párkrát som z nej zvracala. Viete niečo poradiť, okrem tabletiek? 🙂
- Dr.mi povedala, že mi klesá bruško, že sa jej to nepáči, no nič viac okolo toho. Len že mám oddycovať s vyloženými nohami. Mám sa báť toho, že mi bruško ide dole a že malá je nízko?
- čo si prosím zbaliť do pôrodnice NR?

S otázkami sa iste aj opakujem, už tu také iste padli, ale neviem tu vyhľadávať rovnaké otázky, preto sa pýtam. Za odpovede ďakujem 🙂

evelin325
9. okt 2012

skús si odšťaviť krumpel, alebo zpapaj krumpel, ak nepomôže skús sa napiť mlieka

jankamarcel
9. okt 2012

ahoj mne pomahali tortove oplatky,stačí ich len chrumkať,a do nemocnice si zbaľ poriadny hrebeň 🙂 ,pretože pri týchto starostiach sa vraj rodia vlasaté detičky 😲 .Pri mojich troch deťoch to bola úplna pravda,aj keď si myslím že je to len povera 😀

andreaerdna
9. okt 2012

Zarucene, daj si lyzicku obycajnej horcice. V prvej chvili sa mi zdalo, ze horsie, no po minute amerika!

zuziq
9. okt 2012

mne zabera jedine tums pastilky na cmulanie.. mlieko zabera na chvilu a z chemickeho chladiska ma praveze presne opacny ucinok vraj v zaludku... tiez mi pomaha pitie zazvoroveho caju. Sice skriabe v hrdle a ked sa pije, mam pocit, ze mam kyselinu ale po chvilke zaberie a je to super 😉 Mam kupeny klasicky porciovany zazvorovy caj s matou.

jajatko
9. okt 2012

mne na kyselinu pomáhala surová mrkva, zjedla som jej na kilá a aj ten surový zemiak robí svoje. čokoláda a čaje kyselinu zhoršujú. že klesá bruško sa nestresuj, lebo to bude horšie ak nebudeš kľudná. hlavne sa nenamáhaj, oddychuj a veľa spinkaj ak sa ti dá. tie vyložené nohy to je asi nasamlepší spôsob ako malinkú ešte udržať v brušku 😵 do pôrodnice v NR neviem, ale ja som si brala do LV hlavne uterák a osušku, mydlo - detské (pre mňa) lebo to nedráždi rany, toaletný papier, vreckovky, vložky, prezuvky, nočnú košeľu aj pyžamo, ponožky, nohavičky, šampón, kefku a zubnú pastu, príbor, podložky pod pacienta, veľa vody (brala som si aj na sálu), proste bežné veci, čo uznáš za vhodné že by si potrebovala, veď keď by ti bolo zbytočné, tak ti príbuzní odnesú, lepšie mať niečo navyše ako by ti dačo malo chýbať. hlavne nezabudni doklady. neviem ako to chodí v NR, ale snáď som aspoň trošku poradila. Držím palce, nech všetko dobre dopadne a hlavne nech si maličká ešte pobudne v brušku, tam je dobre teplúčko 😉

janullienka
9. okt 2012

Mne zaberá taká tá šumienka s názvom Minerál, v momente je po kyseline 🙂

lejlla
9. okt 2012

mne pomohla horcica od zahy...nie som sice z NR ale asi do kazdej porodnice treba podobne veci.ja som mala pre babatko pampersky,masticku na ritku,ortopedicke nohavicky,2x bavlnenne plienky,cumlik,bavlnennu ciapocku,rukavicky aby sa neskrabalo,,,pre seba vlozky,podlozky,kosele na dojcenie,osobnu hygienu,slapky a ak budes rodit normalne rosalgin(mne velmi pomohol na hojenie)...vela stastia 🙂

mirkazbirka
9. okt 2012

Mne na kyselinu pomohla sóda bikarbona. Vždy som si večer dala za malú lyžičku, zapila vodou a bola pohodka.

susu3
9. okt 2012

mineralka Fatra 🙂

silviavivien
9. okt 2012

ja som mala aj pri malej kyselinu aj teraz ale ja mavam taku ,ze mi nepomaha uz fakt nic,alebo vies co mlieko....fatra mi pomahala tak na desat minut a dost,ale volakde som citala ,ze mlieko stahuje kyselinu tak to si davam.....

liave
9. okt 2012

@susu3 dobry typ ale pozor na mnozstvo ma vysoky obsah mineralov!ja som si pri zahanani zahy uhnala s fatrov mocove zapali pred porodom!

ja radim mlieko a zazvorove keksiky 🙂

lindaamama
9. okt 2012

vraj je dobra korka z chleba vyskusaj .....povedalo mi to viacero ludi 🙂

jantah
9. okt 2012

aj u mna to boli jednoznacne tums pastilky.. slapala som na tom cele tehu, maju ho v kazdej lekarni.. aj teraz ho mam kupeny pre pripad nudze 🙂 🙂

kubkopatko
9. okt 2012

Citrón vymacknuty do vody stiahne kyselinu a máte pokoj aj pár dni ak ju má niekto dost často

bejbypd
9. okt 2012

Ahoj ja som mala kyselinu a brutálnu od 30. týždňa až do konca tehotenstva pomáhali mi na to buď macesi alebo pohár studeného mlieka🙂

jaanulienka
9. okt 2012

Gastrotuss - je to sirup, ktory som uzivala pocas tehotenstva a davaju ho aj malym detom pri refluxe.

janake
9. okt 2012

vlašské orechy a vysoko vankúš (alebo ešte lepšie....štyri vankúše)

dasaa
9. okt 2012

ja som mala cele tehotenstvo kyselinu.Mne pomohli tabletky Maalox.Mozu to brat kludne tehotne 🙂

lili235111
9. okt 2012

horcica zabera 🙂 lizicka polievkova 🙂

inffinity
9. okt 2012

spát a být skoro v sedě a pít kvalitní aloe 😉

zewa11
9. okt 2012

mne pomohol tuším malox taká tekutina v sáčiku 🙂

ssussie
9. okt 2012

aloe nepi! prekrvuje maternicu mohol by vyvolat porod. mne pomahali mandle 🙂

rebeka25
9. okt 2012

mne zabralo mlieko

mowinka1
9. okt 2012

ja ju mam každý den a "zajedám ju" bebe keksami a snažim sa po jedení neležať aspon pol hodinku. Najlepšie bude ak vyskúšaš všetko dostupné z toho čo ti tu baby radia, na každého pôsobí niečo iné, ale je to v podstate 10 veci dookola ;o)

fraufrt
9. okt 2012

spat po sediacky, lyzica horcice alebo Mineral- nieco ako sumienka. Hovori sa, ze palenie zahy znamena, ze dieta bude "vlasate", pri 1. babatku sa mi to potvrdilo na 100%, pri 2. ma palila zaha este viac a denno denne, ale asi preto, ze som vedela, co a ako, babo bolo "skoro plesate". 🙂

sandrikacsg
9. okt 2012

vydrzat, vydrzat, vydrzat 😀 😀 😀 a porodit 😀 😀 mna zaha palila neskutocne cele tehu, nevedela som kvoli tomu spavat a nepomahalo nic 😠 az porod zabral 😀 😀 😀

katkapapacova
9. okt 2012

mne pomahal gastrotuss sirup, dobre s aj klasicke tortove oblatky

milka1978
10. okt 2012

@sonickav ahoj ... ja mám tiež kyselinu a vyskúšala som všetko .... nič mi už nepomáhal ☹ lekárka mi povedala, že to musím už len pretrpieť, ale napíšem Ti čo sú "zaručené" recepty na kyselinu:

tortové oblátky
teplé mlieko s medom
rožok s mliekom
banán
lyžička cukru

skúšala som aj šumienku Bystrinku, ktorá je priamo na takéto žalúdočné problémy, no pomohla mi tak akurát na 2-3 hodinky a ešte som pila aj vodu Fatru tá je tiež na žalúdok no tiež nepomohla ..... v lekárni som si kúpila tabletky Gastrocynesine , tie sa cmúľajú ..... trocha zabrali no tiež tak na 4 hodinky a potom nič .... lekárka mi už chcela predpísať Anacid ale ja som odmietla, pretože beriem dosť tabletiek na železo a začínajúcu preeklampsiu, takže radšej to vždy nejako predýcham a modlím sa aby kyselina zmyzla ... takže skús niečo z toho a uvidíš ... držím palce 🙂

angua27
10. okt 2012

u mňa zabrali mandle, nepražené, nesolené. stačili dve-tri a bolo po kyseline. trpela som ňou skoro celé tehu, vyskúšala všetko možné, zabrali až mandle. u každého je to však iné, niekomu pomáha Fatra, niekomu mlieko, niekomu keksíky, niekomu zázvor. keď už bolo moc zle, tak Maalox tabletky.
čo sa týka bruška nízko, odporúčam posteľ na strane kde máš nohy podložiť niečím. aby si spala, ako keby dole kopcom, ale iba do takej výšky, aby si to pri ľahu nevnímala. ja som tam mala dosku vysokú cca. 3 cm. odlahčí sa tým v noci tlak na krčok. poradil mi to môj gynekológ a fakt pomohlo. a často hore nohy, ale aj panvu.
čo sa týka vecí do pôrodnice, babuľky Ti už napísali, tak sa nebudem opakovať. 😉
hlavne, pozitívne myslenie a bude dobre. 😉

bambi29
10. okt 2012

pre tehulky sa dokonca odporuca TUMS nakolko obsahuje dolezity vapnik. niekedy ked je zly den tak si dam aj 3pastilky ;)

Tu začni písať odpoveď...

Odošli