Som v 33 týždni a bábätko má len 1500 g

milli3377
22. jan 2013

Ahojte babule!
Vcera sme boli na ultrazvuku a bola som 32TT+3den a podla merani ma nas drobec len 1500g. Podla mna je to nehorazne malo. ☹
Som druhorodicka, zijeme v zahranici mam co behat kolo malej, okolo domacnosti , nakupy, vychadzky...snazim sa jest normalne ne za dvoch a od zaciatku tehu mam plus 8kg...dcerka bola vzdy nad normami co sa vahy tyka v brusku a narodila sa ako 4210g...a nemala som ani nemam normalny ani tehu diabetes. Lenze pri dcerke som nabrala aj 16-17kg za cele tehu. A bolo casu aj polenosit aj si pospat. Odkedy som druhy krat tehu nemam casu oddychovat. Manzel obcas navari, ide na nakup, ostane s malou, ale inac cela domacnost je na mne a aj dcerka. Manzel je s nami len skoro rano do 9h a prichadza domov najskor po 17h niekdy aj okolo 19h...
Podla prognoz babatko bude mat okolo 3000g...dnes bola u nas kvalifikovana zdravotna sestra kvoli tlaku co mi minule vybehol dost na ambulancii a bude ma sledovat raz za 7 dni...tlak aj maly aj moc boli na vybornu...ona odhadla ze bude mat 3300-3400g podla vysledkov ultrazvuku. A vcera nam povedali ze vsetko je v poriadku, ale manzel uz stresuje ze malo jem, ze maam jest viac ze maly je strasne maly...mam pocit ze na mna vsetko pada a clovek co by ma mal podrzat ma skor podraza. Namiesto toho aby vzal vedro a vytrel...alebo umyl riad...alebo povedal chod si oddychnut ja zrobim...nebol tak vychovany a to je skoda...ja sa aj roztrhnut mozem asi i z toho bol tlak nedavno a potom sa to odrazi aj na vahe babatka...baby co robit aby priberal? Mate nejaka podobnu skusenost? Vdaka za rady...

lussy83
23. jan 2013

@mariabol doktor mi povedal ze je ukazkovy knizny typ ze v 30tom tyzdni ked mi robil zatial posledny ultrazvuk malo okolo1200g..presne na gram sa to samozrejme povedat neda hlavne teda nie cez klasicke sono.. 🙂 ale jasne mi povedal,pokial je babetko v poriadku,vsetko sa mu vyvija a ma vyvinute tak ako to ma byt,nie je v podstate ziadny problem..len nech este tam trosku vydrzia,naberie vahu a bude dobre..takze neboj,nasi drobcekovia budu isto v poriadku..chapem tvoj strach samozrejme,ked si predstavis aky malicky kusok meska to je,ale pokial je v poriadku,je vyvinute tak v podstate nie je ziadny problem..no a ta moja mala zvedana,sa mi uz nejaky cas tlaci na svet,ale nech si nemysli ze ja ju tak lahko niekam pustim.. 😀

alica3
23. jan 2013

@milli3377 neboj nestresuj,mne ešte pred pôrodom vraveli že malý bude maličký pribrala so síce 14 kíl ale mala som strašne veľa plodovej vody a bruško také akurát.a keď sa narodil mal 3350 a 50 cm 🙂)) a to som porodila v 37 týždni🙂keby to nebolo v poriadku tak by ťa buď častejšie kontrolovali alebo by si ťa tam nechali,teda neviem ako to tam kde si funguje,ale pochybujem že by nezvažovali hospitalizáciu keby nebolo dieťatko v poriadku..a pozri má to aj pozitíva keď bude menšie buude lahšie ho porodiť🙂

jurka83
23. jan 2013

neboj ešte aby nemalo bábo aj cez 3kg., ja som za celé tehotenstvo pribrala len 8kg lebo mi prvé mesiace bývalo zle... na sone mi hovorili , že to bude drobec ešte vo štvrtok na poslednom sone mi dr hovoril že tak max akolo 2,5kg a že určite ešte rodiť nebudem min. 2 týždne a v sobotu to prišlo a Leo mal 3180g 🙂 tak neviem ako to oni rátajú ... takže sa na to moc neviaž na tie váhy, hlavne že je všetko ok a inak najviac dieťatko priberá v 8. mesiaci . Držíme palce !

babulka1978
23. jan 2013

mne stale tvrdili, ze babula je mala....ze ma maximalne 3 kila......ze pohoda....a ze sup 3750g a 51 cm.....

milli3377
autor
23. jan 2013

@alica3 Ahoj Alicka! No ked citam pripady ake su tak je mi hned aj lepsie...Finalne zaostavame s vahou len 14 dni a nakoniec som otehotnela mozno po ovu a budem rodit i neskor... Ja by som obavy ani velmi nemala len dcerka mala 4210g a 52cm...A ked som ju po takmer 7 mes.prestala kojit od 9mes. som sa dala na oddelenu stravu a uplne sa mi zmenil metabolizmus. Nejem za dvoch, ale pestro a aj co cokolad a keksikov som sa ojedla okolo Vianoc a pribrala som vtedy asi najviac tak 2-3kg... Co sme boli tak velmi pokukovala na pupocnik aj na placentu a asi vsetko v normach. Len bude sranda ked dcerka mala 4210g a maly bude mat 3210g o kilo menej. Ale ked som v permanentnom pohybe asi aj to vela zavazi pri dcerke som od 7mes.mala problem v krizovej chrbtici chodila som malo lebo to bolelo ako nozik zapichnuty v krizoch a vystrelovalo to do celejnohy ani poriadne som nevedela dostupit...Bolest neskutocna... A teraz som za tym casom a krize ok asi preto ze som vela nepribrala tak optimal ani malo ani vela tych 8kg si myslim... a mame este cca 41 dni do dna D a to sa da kludne nabrat aj 4kg len nikto mi neradi jest za dvoch.Dokonca ked som pisala na online gynekologicku poradnu to neodporucaju skor nadalej jest pestro...ovocie ktore zboznujem, maso a zeleninku...A vela pit... co denne ide do mna min.2litre caju roiboos a pol litra az liter mlieka posledne dni.

alica3
23. jan 2013

@milli3377 vidíš ,tak keĎ si zmenila spôsob stravovania aj to môže zavážiť na tvojom priberaní.. podla mňa sa nebojkaj aj ja som mala pri druhom omnoho menšie brucho aj som menej pribrala a malá mala tiež menej ako prví a to som rodila o týždeň neskôr ako pri prvom🙂

moischaaa
23. jan 2013

@milli3377 ahoj ak mozem prispieť, tak moc by som tym meranim neverila,kedze v mojom okruhu mam vela tehuliek a mamiciek a tie merania nikdy nesedeli presne,dokonca aj pred porodom vyratali hmotnost max ,3 kg a maly sa narodil vyse 4kg,tak by som ta chcela povzbudit,neboj urcite je vsetko v poriadku a babo podrastie do porodu,vaha,moze byt kludne väčšia ako je uvádzaná,drzim palce 😉

tadaminka
23. jan 2013

@milli3377 ahoj, mne v 35tt na ultrazvuku doobeda namerali ze ma maly 1900g a este v ten den vecer v nemocnici ho odmerali na 2400g takze asi tolko k presnosti ultrazvuku. treba si davat pozor na tlak, mne stupal casto a lekar povedal ze pri vysokom tlaku sa nedokrvuje placenta a babo nema dostatok zivin a preto moze zaostavat v raste

vianne
23. jan 2013

ahoj,vprvom rade si uvedom ze normalna porodna vaha je od 2500g, cize aj 2500 g novorodenec je uplne normalny. a to ze jedno dieta ma 4000 pri narodeni, neznamena automaticky, ze aj ostatne musia mat rovnako. priklad: moj starsi brat mal 2500, ja 4000, dalsi brat 3000...a tehotenstva boli rovnake. pokial mas ostatne parametrre v poriadku a dietatku nenasli nejaku vaznu chybu, nestresuj sa, neboj, ono si berie z teba kolko potrebuje. ak sa stravujes primerane a nezijes v rovojovej krajine z hrste ryze, neboj sa, nepodzivujes ho 🙂 dietatko prave prichadza do obdobia, kedy bude naberat svalovu hmotu a tuk, cize teraz by malo najviac pribrat.
mne v 32 tt hrozil predcassny porod, podla USG mal maly sotva 1200, tvrdili mi, ze bude velmi maly, ked sa narodi, nakoniec som udrzala do terminu, a mal 3140. takze klud a nmohy v teple, pokial nemas ziaden priznak nejakych problemov, tak prave ten stres uskodi dietatku viac ako to, ze sa narodi mozno ako 3000g babatko.

anka2103
23. jan 2013

@milli3377 maly bol kojeny cca mesiac no strasne slabo skor um ako moje a este mu zistili aj reflux 😉

zabka1124
23. jan 2013

mojej kolegyni sa teraz narodil maly v 39tt+5 a mal 2700g a 47cm a nebol ani v inkubatore a je strasne rozkosny🙂🙂🙂!!!

adeli79
25. jan 2013

v 32. - 33. tyzdni je normalna hmotnost podla sona prave okolo 1500 gramov, takze to nie je malo. ja som tak isto tehotna a tiez mame hmotnost 1480 g. mam uz 2 synov, vahy pocas tehu boli velmi podobne a ked sa narodili,obaja mali vyse 3500g.

chloe001
25. jan 2013

nasa mala v 31.tt 1660g a narodila sa 3800g . Hlavne sa nestresuj a ked mas obavy, povedz radsej dr.

milli3377
autor
11. apr 2013

Pisala som tuto diskusiu...
nakoniec som rodila 37+5 a moj Stevko mal 3070g...cize vahu aku mal mat aj ked v 31TT mal odhadom len 1500g. Rodit som mala podla PM 15.3. a podla sona az 22.3. a odrodila som 27.2. ... Stevkovi nic nebolo, uplne zdrave dietatko len nas kusok prekvapil tou rychlostou...Dcerku som prenasala 8 dni a mala az 4210g... Cize odvtedy tabulkam neverim. 😀 Riadim sa srdcom... Pekny dnik vsetkym.

lenda8
3. jún 2013

Ahoj babule, ja som dnes bola u dokiho, vsetko je absolutne v poriadku, vahu mame 1377g, som v 29tt takze je to optimalna vaha povedal...tak sa nestresujte, vsetko dobehnete... 🙂

veronika_april
4. jún 2013

@milli3377 My sme podla merani v 30tt mali 1300g a v 34tt 1900g. Tiez sme krpati. Kontroloval mi prietoky, povedal, ze vsetko je v norme, len mala je drobna. Ak ked obcas mam pocit ze vazi tonu 😀

petrabodyova
28. jún 2013

Ahojte, takže ja som v 36tt a malý ma podla ultrazvuku len 1400g. Som v nemocnici už druhý týžden na magneziových infuziách, beriem aj tabletky magnezium a pichaju mi fraxiparín. Je to velmi malá váha, ale ja verím, že to do porodu dobehneme aspon na tých 2300g. Teda dúfam. Podla doktorov, mam zlý prietok cez placentu a malému sa nedostáva tolko výživy, kolko by sa malo. Tak uvidíme, zatial nestresujem. Za tri týždne mám termín na cisársky tak uvidíme

ada510
1. júl 2013

@milli3377 ahoj ja tiež som bola v 32tt na ultrazvuku a malý má 1620g vraj je to malo a to som doma od 28tt lebo mám rizikove takže len lezim a jem manžel našťastie spraví všetko🙂 a jem dosť veľa no aj tak som pribrala len okolo 9 kg ale starší doktor mi povedal že sa nemám stresovat že je to úplne normálna váha a že nemusím mať predsa 4 kiloveho valibuka;) takže pohoda

milli3377
autor
2. júl 2013

@ada510 Adus suhlasim s tebou...mna stresoval manzel lebo maly nebol podla tabuliek. :D a nakoniec ta gynekologicka mi povedala ked som rodila skor ze keby som nosila podla sona maleho este necele 4 tyzdne ako mi vypocitali v prvom trimestri tak ma kolo 4kg...A lahsie sa odrodil maly ako mala...vsak bol vyse kilovy rozdiel :D konkretne maly mal o 1140g menej. 😀 Maly: 3070g a mala prvorodena 4210g. :D

milli3377
autor
2. júl 2013

@petrabodyova Drzim palce....ty si iny pripad ako neber v zlom ale niekto ma male deti lebo proste nejako nerastu a niekto ma male lebo je problem s placentou...ale nech ti to dobre dopadne a nech je babo i ty zdrave!
papa

milli3377
autor
2. júl 2013

@petrabodyova Potom napis ked si najdes cas ako to dopadlo a kolko finalne babatko malo... 🙂

anda2
3. júl 2013

Môj mal v 29 týždni 1050g, a 39 ked sa narodil 2500g, a ked mal mesiac tak mal 4500g a to len kojeni, ale celý mesiac chcel len jesť

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre