Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Som v 33 týždni a bábätko má len 1500 g

milli3377
22. jan 2013

Ahojte babule!
Vcera sme boli na ultrazvuku a bola som 32TT+3den a podla merani ma nas drobec len 1500g. Podla mna je to nehorazne malo. ☹
Som druhorodicka, zijeme v zahranici mam co behat kolo malej, okolo domacnosti , nakupy, vychadzky...snazim sa jest normalne ne za dvoch a od zaciatku tehu mam plus 8kg...dcerka bola vzdy nad normami co sa vahy tyka v brusku a narodila sa ako 4210g...a nemala som ani nemam normalny ani tehu diabetes. Lenze pri dcerke som nabrala aj 16-17kg za cele tehu. A bolo casu aj polenosit aj si pospat. Odkedy som druhy krat tehu nemam casu oddychovat. Manzel obcas navari, ide na nakup, ostane s malou, ale inac cela domacnost je na mne a aj dcerka. Manzel je s nami len skoro rano do 9h a prichadza domov najskor po 17h niekdy aj okolo 19h...
Podla prognoz babatko bude mat okolo 3000g...dnes bola u nas kvalifikovana zdravotna sestra kvoli tlaku co mi minule vybehol dost na ambulancii a bude ma sledovat raz za 7 dni...tlak aj maly aj moc boli na vybornu...ona odhadla ze bude mat 3300-3400g podla vysledkov ultrazvuku. A vcera nam povedali ze vsetko je v poriadku, ale manzel uz stresuje ze malo jem, ze maam jest viac ze maly je strasne maly...mam pocit ze na mna vsetko pada a clovek co by ma mal podrzat ma skor podraza. Namiesto toho aby vzal vedro a vytrel...alebo umyl riad...alebo povedal chod si oddychnut ja zrobim...nebol tak vychovany a to je skoda...ja sa aj roztrhnut mozem asi i z toho bol tlak nedavno a potom sa to odrazi aj na vahe babatka...baby co robit aby priberal? Mate nejaka podobnu skusenost? Vdaka za rady...

sakura
22. jan 2013

Myslím že si robíš zbytočný stres s tou váhou.. ja som bola v porodnici a 2 dni pred pôrodom mi vyrátali že malá má 3400g a ked sa narodila mala 3820...A tiež som pribrala len 9 kg počast tehu...

anjelicek26
22. jan 2013

@milli3377 - no je to dost malo... deti maju uz okolo toho 30.tyzdna 1400-1600g a to tie moje - drobatka pod tri kila pri narodeni - tolko mali. Ako vyzera placenta? Dieta je parazit, ci ty spis, jes, upratujes je v podstate jedno, ono si vezme, co potrebuje. Tymto to nemozes merat.

To co popisujes s manzelom je klasika, proste pri druhom si clovek tak neoddychne. Hlavne v zahranici a bez pomoci, ja to mam x2 😀 Moj pred siedmou domov neprijde a ja tiez chodim naplno do prace ehm... takze asi tak.. zvladneme to!

A aby priberal neurobis nic. Kamoske maly nepriberal a pri porode zistili, ze mal uzol v pupocnej snure 😖 Tazko radit, podla mna to neovplyvnis zvonka 😖

jimmyl
22. jan 2013

ja som rodila v 33TT práve kvôli tlaku a malý vážil 1470g, takže nemaj obavy, váha pôjde hore až koncom tehu, držím palce 🙂

miriem
22. jan 2013

Ahoj, hlavne nestresuj, ked lekari nepovedali, ze nieco nie v poriadku, tak sa nemas coho bat. Nas maly mal v 36tt len 2000g, doktor uz vravel, ze zaostava v raste skoro 3tyzdne, ze sa narodi malicky a pojde do inkubatora...a sestricka na odchode mi povedala, ze sa vobec nemam stresovat, ze babatka to vedia dohnat, ze si mam kupit hroznovy cukor a denne jest 1 lyzicu (ak nemas cukrovku). Tak som aj robila a maly sa narodil v 40tt a mal 3230g- cize uuuuplne normalna vaha, ziaden inkubator sa nekonal. Hlavu hore, kazde babatko je ine, to ze prve bolo velike, neznamena, ze aj druhe musi byt. Aspon sa ti bude lahsie rodit 😉

barboratokei
22. jan 2013

Ahoj, môj maly mal v 31.tt 1500gramov a ked sa narodil v 40tt mal 3690g. Takze si stále v norme. Ak máš ale akékoľvek pochybnosti, určite to treba riešiť s odborníkom.

milli3377
autor
22. jan 2013

@anjelicek26 Vcera sa specializovala na placentu a hlavne okukovala dost pupocnik a nic nenasla povedala ze vsetko je s malym v poriadku len ze ked sa narodi bude mat okolo 3000g...do porodu mam este asi 42dni...

anjelicek26
22. jan 2013

@milli3377 - ked bude mensi, tak ho vypiplas, neboj nic ;)

dodkap
22. jan 2013

neviem, ci zrovna ta praca ma vplyv na vahu babatka, skor namahave pohyby a stres mozu vyvolat predcasny porod, takze preto by si sa mala setrit. Ved mu strc tu handru do ruky aj s vedrom rovno Ty, co sa s nim serkas?
Co sa tyka vahy, ak Ti lekar povedal, ze OK, tak si nerob este aj stres navyse. Babatko nabera v poslednom mesiaci tehu, tak uvidis, ci sa popravi. Tu mas priemerne vahy http://www.alinka.sk/c/priemerna-dlzka-a-vaha-p...
Inak, znama porodila syna v 38tt a mal len 2,5 kg. Mal malo plodovej vody a skrtil si rukou pupocnik. Ma pat mesiacov, vsetko dobehol a je OK.

xlucia
22. jan 2013

@milli3377 manzel stresuje zbytocne a ty tiez. tvoje babo ma vahu stale v norme. respektuj ze je to individualita. babo pribera hlavne poslednych 8 tyzdnov pred porodom. stale mate kopu casu. stravuj sa normalne, priroda spravi co ma.

wiki20
22. jan 2013

@milli3377 malý mal v 32tt 1200g ... brala som magne b6 ... newiem či pomohli tie tbletky ale narodil sa s váhou 3200g 🙂

grejci1
22. jan 2013

@milli3377 a čo by sa stalo keby bolo miminko menšie? Moja sestra mala 2400g, krstniatko 2600g a syn manželovho svedka zo svadby mal 2300g... a sú to úžasné čulé, šikovné detičky. Ja by som bola napríklad rada, keby sme mali malinké mimi... ja som v 31 tt a malá má 1400g... tak klud, žiadny stres, neni to dobré pre miminko 🙂

zaneta08
22. jan 2013

podľa mňa je tá váha v poriadku a taktiež tých 3000 g je výborná váha, skôr si myslím, že tvoj manžel hodnotí zdravotný stav a prospievanie bábätka len podľa váhy. Môj malý sa narodil v 38 týždni s váhou 2620 g, bol vtedy najmenší na oddelení a jediný prekonal žltačku bez UV lampy a nemal ani žiadne iné komplikácie. A detičky s váhou okolo 4000 g mali. Takže nestresuj, maličký má svoje tempo a hlavne tie výpočty sú tak na 70-80%. Mne deň pred pôrodom povedali váhu 3000 g a nakoniec mal 2620 g. Rozdiel skoro pol kila 🙂

enya00
22. jan 2013

moj maly sa narodil 33tt4 a mal 2320 g,sa mi to zda ze ma malo ☹

henikav
22. jan 2013

@milli3377 aj moj syn sa narodil velky 4450gr a teraz cakame malu, bola som presvedcena ze bude obrovska, sme v 30tt a mala ma 1170gramov a podla lekarov je uplne v norme, aj ked take mensie babatko, takze asi podobne ako ty, aj mne sa to zdalo byt malicko

ssussie
22. jan 2013

@milli3377 mam pocit, ze tvojim najvacsim neprajnikom je vlastny stres. Navar malej nech nie je hladna, oper nech nie je spinava a na ostatne sa vykasli - vratane manzela 😉 Sadni ku telke, vyloz nohy a laduj do seba na co mas chut ... a malej dones hracky k sebe a nebudes musiet za nou pobehovat ... a nezabudaj od 32 tyyzdna sa RAPIDNE nabera, takze pokojne to mozete dohnat 🙂 ver mi, keby bol problem, uz si v nemocnici. deti su individualne ci pred ci po narodeni 🙂 skor by som uvazovala nad branim zeleza, lebo drobec sa asi rozhodol narast az na poslednu chvilu, tak aby si ho mala pred porodom dostatok 🙂 .... jaj a pozri na vysledok placenty- ked mas hodnotu II alebo medzi II a III, tak plni nadalej svoju funkciu a nie je dovod na paniku 😉

katarina_st
22. jan 2013

@milli3377 ahoj, ja uz si presne nepamatam, kolko mala moja mala v 33tt, ale v 38tt som bola na poslednom ultrazvuku v tehotenstve a podla ultrazvuku vazila 2500g a tak hned ma aj hospitalizovali, ze mala uz nie je tak vyzivovana cez placentu, ze ma malo plodovej vody a ze lepsie jej bude vonku. Este v ten den sa narodila a vazila 2800g. Takze ultrazvuk ukazal o 300g menej. Staci par milimetrov posunut odmeranie pri ultrazvuku a hned to ukaze par gramov hore dole. Chcela som ti len napisat, ze aj ked ultrazvuk ukazal pri tvojom babatku takuto vahu, tak moze vazit aj viac. Hlavne sa netrap, ja viem, ze je to tazke a ako kazda tehulka sa trapis, aby bolo babo v poriadku. Prajem vsetko dobre 🙂

soni1
22. jan 2013

@milli3377 Na tvojom mieste by som sa absolútne neobávala. Je to normálne, vôbec nie je malinký, len sa zbytočne stresuješ. A ja týmto meraniam vôbec neverím.

betuska22
22. jan 2013

ja si myslím že to je dosť veď babo niajviac priberá posledné 4 tt

barcelona94901
22. jan 2013

@milli3377 mne cely cas na sone hovorila,že malé bábo... 😠 viem,ako ti je ,zažila som ,celý čas že malý bude,malý je
no a ked sa maly narodil mal 51cm,3800g 😕
asi tak.. 😉jediný nemal ani žltačku

iguska
23. jan 2013

aj mne bolo povedane, ze dieta bude male, ked sa narodi. a skoro mi oci vypadli, ked som pocula vahu 4110g 😎

anka2103
23. jan 2013

Ja som rodila v 35+1 a moj syn mal 1560 teraz ma 3,5 mesiaca a ma 6 kil a vsetkych dohnal.

milli3377
autor
23. jan 2013

@anka2103 Ahoj anka gratulujem k takej takej peknej vahe maleho! Mozem sa opytat ci je plne kojeny, alebo bol na umelom mliecku?

gubcikova
23. jan 2013

@milli3377 ahoj.aj my sme mali v 33tt 1500g a rodila som v 38tt 2450g.placenta bola ok,všetko bolo ok no bol menší.a neboj všetko dobehol čo mal.v mesiaci mal 3550g

mariabol
23. jan 2013

Mne tiez teraz povedal doktor, ze maly ma iba nejakych 1500 g. tak sa trochu bojim. Vam, ktorym sa narodili malinke babatka tak ste boli nejako dlhsie v nemocnici alebo boli babatka v inkubatore?

gubcikova
23. jan 2013

@mariabol náš nebol v inkubátore kedže to nepotreboval.bol dva dni iba na nedonoseneckom keďže pod 2500g sa považuje za nedonosenca

briketa
23. jan 2013

@mariabol mne sa vsetky deti narodili s hmotnostou pod tri kg (2,8 2,3 a 2,4) . Vsetky plne donosene a ani s jednym som nebola dlhsie ako normal v nemocnici.

lussy83
23. jan 2013

@mariabol presne tento isty problem mam aj ja..vcera mi doktor povedal,ze sice sa otvaram aj nadalej/uz mam nasadeny nejaky cas pesar/ale ze musim vydrzat,lebo mala je sice vyvinuta ako ma byt,ale ma malinku vahu este...tak som zvedava ako to nakoniec vsetko dopadne,ked sa prcko tak silou mocou tlaci uz von.. 😒

mariabol
23. jan 2013

@gubcikova
@briketa dakujem. ved mozno este teraz zacne poriadne rast a ked nie, tak nevadi. len, aby bol v poriadku.

mariabol
23. jan 2013

@lussy83 moj sa nastastie este nikam netlaci. asi mu je moc dobre. kolko ma tvoje gramov?

gubcikova
23. jan 2013

@mariabol neboj po pôrode aj deti predbehne

Tu začni písať odpoveď...

Odošli