Som v 33 týždni a nemám dobré prietoky

vikusik
23. jún 2012

Ahoj kočeny,včera som bola na ultrazvuku a zisti mi že nemam dobre prietoky som v 33.t. ☹ ,mam strach ma niektora z vas skusenosť.O dva tyždne idem na kontrolu a ked nebude dobre da ma do nemocnice 😢 ,Magnezium beriem pravidelne,fyzicku zaťaž nemam som doma ja neviem.....

tana85
25. aug 2016

zrejme to RI lebo aj ja som mala zvysene na podobne hodnoty, hned nasadili fraxiparine a o tyzden uz boli nieco okolo 0,5 a odalsie dva tyzdne uz 0,4. doktor vravel, ze tak maju vyzerat dobre prietoky. co chcu u teba docielit magneziom?

andreamamka
25. aug 2016

@tana85 no doktorka vravela ze trwba nasadit vyssie davky aby sa to tam neviem co poroztahovalo v tom pupocniku aby bolo lepsie vyzivene dieta... Aspon ja som ju tak pochopila... Beriem magnerot tablety 2x za den, skúšala som brat aj 3x na den ale prehanalo ma... Krce mam v nohach neskutocne.. Uz tyzden som sa poriadne nevyspala... Otras... Som zvedava co mi povie v utorok... :/ doktor v nemocke... Pohyby citim aspon to ma utvrdzuje ze male je v poriadku... Inac usudit nemam
Z coho kedze som doma... :/

tecko28
25. aug 2016

@andreamamka tiez som mala taketo hodnoty prietokov, maly mi prestal rast, 9 dni ma sledovali a kedze sa nic nezmenilo, tak nasledovala sekcia

andreamamka
25. aug 2016

@tecko28 pane boze... Snad narastie este nasa bambulka :O.... A kolko mal ked sa narodil chrobacik?? A ako sa mu dalej darilo?? 🙂

tecko28
26. aug 2016

Mne to zistil dr na poradni v 35tt, dva tyzdne predtym bolo vsetko este ok, takze prestal rast v priebehu tych dvocch tyzdnov co ma dr nevidel. Nakoniec som rodila teda v 36+5tt a maly mal 1900g a 42cm, porod by nezvladol, kedze mi v bruchu mozno aj 3 tyzdne hladoval, tak sekciou. V inkubatore bol necele 2 tyzdne potom par dni v postielke, pekne papal, tak nas pustili s vahou 2050g domov. A zacal kolotoc kontrol , lebo taketo deti intenzivne nadalej sleduju. Neboj, zvladnete to, ked sa o tom vie tak to maju doktori pod kontrolou, akurat, ze mna uz s takymi hodnotami hospitalizovali a tocili mi 3x denne CTG a kontrolovali prietoky a ak by sa cokolvek dialo hned by som isla na salu. Ked sa malicke hybe a citis ho je dobre, moj sa aj hybal, ale velmi som ho takeho malickeho necitila, nebezpecne je ak by sa zacalo velmi trepat, cize ak by si mala nezvycajne prudke pohyby, radsej chod na pohotovost. Drzim palce! Inak vidim, ze mas termin oktober, tiez sme mali byt oktobrovi (10.10.) a nakoniec teda 17.9.

andreamamka
26. aug 2016

@tecko28 oh jej obdivujem Vas aj ostatne zeny co toto preziju alebo prezivaju.... Ved ja nechcem robit paniku... Ale bojim sa toho utorka
.... :/... Asi si pripravim aj tasku dopredu... Pre istotu.. Nerada som niekomu na obtiaz.. Aj ked viem ze to tak nieje vzdy som chcela byt sebestacna... A teraz mi to neda ze dokopy nic nespravim som jak invalid :/...

tahivka
26. aug 2016

keby tie prietoky boli až také zlé, neposlali by Ťa domov a nemala by si kontrolu až o 2 týždne, tak nepanikár 🙂 Lekári vedia niekedy zbytočne vystrašiť mamičku...ale poväčšine je to naozaj len také bububu. Ja som prežila toto isté pri poslednom tehu - tiež podľa uzv mi hovorili, že malá m nerastie, nepriberá, že je primalá na svoj gestačný vek - nesedela im do tabuliek a pomaly som bola na gynde aj každý deň, vždy len samé jóbovky. Mala som ísť do nemocky, ale keďže som doma mala ročné dieťa, odmietla som - jedla som glukózu a samé kalorické veci (samozrejme, že kravina na n-tú, lebo pribrala som len ja, nie mimi :D ) , potom mi doporučili pichať si fraxiparin, ale systémom, že jeden odporúčal, druhý nie, vraj je to v tomto tt už zbytočné a môže skomplikovať aj samotný pôrod. Nepichala som si ho. Napokon na mňa vyleteli so zlými prietokmi a s okamžitou hospitalizáciou, bola som cca v 36-37tt - šok, leteli sme 40 km domov, rýchlo sa zbalila, naposledy nadojčila môjho krpánika a večer sa hlásila na príjme. Opäť vyšetrenie - a zázrak - prietoky fungovali ako hodinky :P 3 dni na mňa tlačili, aby mi mohli dať vyvolávačku, že mi dieťa umrie - chodila som 2x za deň na uzv - prietoky vždy ok, hmotnosť im kolísala +/- 1 kg - čiže od 2,50 do 3,50 - riadny rozdiel. Ozvy a monitor vždy ok...no keď tam ležíš a oni stále do Teba, že musí von, musí von, tak šlo - s vyvolávačkou. Malá nebola pripravená, pôrod trval 26 hodín a megabolestivé kontrakcie, medzi ktorými nebola ani minúta na oddych. Pôrod stagnoval, neotvárala som sa, lekár už nasr......ý, lebo cisársky nechcel (ja detto) a potreboval si dokázať, že to dieťa zo mňa vyrve...rukami ma otvoril...odvtedy verím na všetkých svätých - videla som ich :/ No a ku koncu som už nevládala nič...ale vyšla prirodzene, neviem ani ako, to už som pomaly upadala do bezvedomia :/ Prvé slová lekára - však ona je úplne normálne bábo!!! Keby som vládala, asi by som mu v tej chvíli jednu vrazila, lebo on bol ten, čo mi zistil tie "zlé prietoky" a tlačil na vyvolávačku :/ Áno, bola drobnejšia, ale pri mojich 158cm neviem prečo čakali maxi dieťa, zvlášť, keď moje dve predošlé tiež boli drobátka...a na termín :/ Mala 46 cm a 2 490g, žiaden inkubátor, pľúcka fungovali, prisala sa okamžite, ani žltačka sa nekonala...dnes si hovorím, že nech, hlavne, že je ok....keby som odmietla a ona by naozaj v brušku umrela, asi by som sa zbláznila, ale zároveň som sa istila, že ženská - a hlavne materská - intuícia je omnoho dôveryhodnejšia ako tie ich tabuľky a uzv. Držím palčeky, žiadne stresy, Tvoje drobátko je úplne ok a v pohode, zopakujem - keby tie výsledky boli fakt zlé, isto by si už ležala v nemocke a každopádne, si v dobrom tt, aj keby sa drobátko narodilo teraz, zvládne to.

andreamamka
26. aug 2016

@tecko28 este tie pohyby co ste spominali.... Vcera som az plakala jak ma bolelo ked ma kopala... Ale od vtedy nic, normalne pohyby normalne ako doteraz citim

andreamamka
26. aug 2016

@tahivka kontrolu mam o tyzden 🙂
Ci tak toto ne taktoo plasit... Neznasam ked doktory sami asinnevedia co sa.deje... Ved od coho su... Som v 32tyzdni... A v utorok podla kona sa mi zacina 33....urcite sa ozvem ako som dopadla... :/

vierka0
26. aug 2016

@andreamamka no mne zistili zle prietoky uz v 29tt - nepamatam si hodnoty, ale sla som rovno do nemocnice, tam mi robili utz dvakrat tyzdenne, sledovali ako mala rastie/nerastie - vydrzali sme do 34tt, ale to uz dcerka zaostavala v raste o tri cele tyzdne..samotna hodnota prietokov nie je az taka dolezita ako to, ci dieta rastie a prospieva a akym tempom, moja sa nakoniec narodila v 34tt s vahou 1490gr, dnes mam krasne takmer 5r zdrave dieta, netreba sa bat

andreamamka
26. aug 2016

@vierka0 dakujem za podporu.. Neviem nejak by sme to zvladli aj oeby ze idem do nemocnice si polezat.... Ale mam doma 2a pol rocnu dcerku kt.ma potrebuje... A ja ju... Ide do skolky prave velky zivotny krok a mrzelo by ma to keby som prave vtedy nebola s nou.... Je tu aj manzel aj babka a dedko ale mama je mama...

womankc
26. aug 2016

@vikusik aj ja som mala prietoky zlé , ale ja som ležala už mesiac pred pôrodom v nemocnici kvôli inému problému, takže tam ma liečili , dávali mi také silné horúce injekcie ,ale aj tak som rodila predčasne tuším ledva 37 t. to bol , malá bola maličká ale bola úplne zdravá

andreamamka
26. aug 2016

@womankc dietatko po 37tyzdni aj ked sa narodi sa povazuje uz za donosone, mali ste stastie ze ste boli na hranici 🙂

vydrnik
26. aug 2016

@andreamamka zalezi ci malo diatatko pri narodeni nejaky problemlebo nas je v 37tt a je brany ako predcasnatko

womankc
26. aug 2016

@andreamamka no hej rátali každý jeden deň , hneď v deň ako začal 37 ma brali na sálu placenta už bola celá čierna a malá mala 2,520kg ale bola zdravá úplne ani inkubátor nebolo treba, ja som ešte potom dlhšie mala problémy, takže nie ja ju ale ona mňa čakala kým sme sa dostali domov 🙄

andreamamka
26. aug 2016

@vydrnik ano to je pravda 🙂

andreamamka
26. aug 2016

@womankc oh jeje :(

vierka0
26. aug 2016

@andreamamka pozri, zatial to nie je na nemocnicu 🙂 hodnota prietokov sa meni, nie je konstatna, v sprave mas uvedene, ze primerane rastie, podla mna sa len zbytocne stresujes.. ked bude treba ist do nemocnice, tak s tym nenarobis nic, jednoducho budete riesit situaciu ked nastane, drzim palce, nech je vsetko ok

klara333
26. aug 2016

Ja som 33+1 jedna uz rodila, sekciou dve krasne zdrave deti 🙂 to len na upokojenie, 33 nie je iste idealny tyzden, ale ani nie je to ani ziadna katastrofa 🙂

womankc
26. aug 2016

@andreamamka no pre mňa ako prvorodičku to bolo ťažké a ešte to bolo aj v období vianoc , ale tá malá palculienku už bude mať 18 rokov za chvíľku a teda aj keď prišla na svet za pomerne zložitých okolností je to to najlepšie čo sa mi podarilo

tobinka2
26. aug 2016

Aj mne presne v tom týždni namerali zlé prietoky, okamžite som nastupovala do nemocnice na 2 týždne. Brala som magnezium, oxyphylin a dobicu. Do konca tehotenstva to bolo ako na hojdačke raz dobré, potom hraničné. Malinká priberala, tak nechápali. Tiež som si pichala fraxík kvôli žilám. Porodila som 5 dní po termíne, malinká mala 2krát omotanú šnúru okolo krku a vážila 3800 g

vydrnik
26. aug 2016

@andreamamka nas mal problem hned po porode a to len kvoli tomu ze zmecdlho cakali na sanitu I ked mali hlasene co je za problem a dlho jim trvalo nez ma doviezli do nemocnice proste u nas boko ze RZ nieje zas tak rychla zachranna,nastadtie maly je zdravy bez nasledkou,preto ho brali ako predcasnatko vazil ,2450g,46cm

andreamamka
26. aug 2016

@vydrnik zdravotnictvo jak oci... Cest vynimkam... :/

andreamamka
26. aug 2016

@tobinka2 toto ze mne kazali ostat doma a brat magnezko vo zvysenych davkach... A kontrola o tyzden.. Nemyslim sinze za tyzden drobnatko nase priberie extremne... Ale ked priberie tak sa to ukaze... No uvidim ze ake budu prietoky...

vydrnik
27. aug 2016

@andreamamka byvame nedaleko Popradu cesta vlakom cca13 min.autom asi 20min sanitu zme volali o 12.30.na salu som bola prijata 14:20,maly sa narodil 14:41hod.nedychal a mal celkovu zastavu srdca,dostal kyslik a ozivovali ho 10min.mala som nizko polozenu placentu a doma mi praskla,no nadtastie je maly zdravy bez nasledkou

andreamamka
27. aug 2016

@vydrnik boze moj :/

vydrnik
27. aug 2016

@andreamamka cely svoj zazitok som napisala aj v pribehu z porodu,zial taku mam zkusenost dodnes ani neviem meno osadky tej sanity ani sa nepredstavili a papiere nechaliv nemocnici,a este lekarovi trvalo 15 min.nez mi pichli infuzku a to som uz upozornovala ze prestavam citit pohyby,az potom sa hnuli a zo sirenou az do Pp,a ked som sa zobudila na jizbe na oddel.dosel lekar z nedonoseneckeho a len povedal ze maly musi byt jeden den v inkubatore a ze je v poriadku a ani mojmu tehdy este priatelovi nepovedali nic co sa stalo,ani som nevedela ze dosel do nemocnice,az doma zme citali prepustaciu zpravu a noli zme v soku,co bolo,bola som z malym 9 dni v nemocnici,

vydrnik
27. aug 2016

Preto tu vsetkym mamka drzim palce nech je vsetko v poriadku bez problemou a babatka nech su zdrave

andreamamka
27. aug 2016

@vydrnik ja sa urcite ozvem v utorok 🙂

vydrnik
27. aug 2016

@andreamamka zato prvy porod prirodzeny rychly a bezbolesti,ani lekar nestihl prijst k porodu,tak mna odrodila sestricka a porodna asistentka,to som este byvala v Ceskej republike,lekar dosel ked uz mala bola na svete,len mna zlontroloval a dcerka mala prezyvku rychlik,hned som ju dostala na brusko,potom ju osetrili,pomerali,atd,a dali mi ju do postielky vedla mna na sale,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre