Som v 37 týždni a neotváram sa

nika1502
21. dec 2011

zdravim vsetky tehulky alebo uz aj maminky 🙂 Dnes som bola na sone, doktor mi povedal ze pokial chcem rodit spontanne, mam zacat s nejakymi dych. cvikmi a relaxovat. Neviem presne o com hovoril, viem ze existuju predporodne sedenia a nikde som nebola ale nikto mi nepovedal ze je to nevyhnutne. Vysetrenie ma dost bolelo, vlastne vzdy ma to dost boli. Povedal ze ma vysetrovat na dva prsty a ze ked ma to bolelo to nie je dobre, ze budem muset rodit cisarakom. Nemate s tym prosim, nejake skusenosti? dakujeeem 😉

apoloma
21. dec 2011

zmen lekara a povedz nam vsetkym kto to je aby sme sa mu popripade v buducnosti vyhli!!!!ak je niektora z blizkeho okolia ako ty 😀 😀

jankako
21. dec 2011

@nika1502 Podla mňa je normálne že vyšetrenie bolí.Len ak si zamrnkala ked ťa pozeral,tak sa ho to strašne dotklo a považuje ťa za prehnanu citlivku..a čo?každý máme iný prach bolesti.
neboj sa,porodíš prirodzene,jedine že by boli nejaké komplikácie,by si šla sekciou.
a ako dýchať???Ak budu sestričky milé,tak Ti to povedia príp.si niečo naštuduj na nete.Hlavne klud,žiadne stresy. 🙂 Ono to všetko príde samo.Len treba naozaj pozorne počúvať sestričky ked ťa budu dirigovať čo a ako robiť.

evka4
21. dec 2011

@nika1502 ahoj, ako ti uz baby pisali, mas dost casu na to, aby si sa otvorila. niektore zeny sa zacnu otvarat uz niekolko tyzdnov pred porodom, ine az v den porodu... co sa tyka toho, ze ta vysetrenie boli, nevies sa uvolnit, neviem, ci zmena doktora v tomto pomoze. ja som na tom bola tak isto, kazde vysetrenie bolelo a to som bola u viacerych dr. moj porodnik ma tiez strasil, ze ak sa nedokazem uvolnit, tak pojdem na CR, ale porodila som spontanne, dokonca na prvorodicku aj rychlo. neboj, ak mas teraz strach z porodu, je to prirodzene, ja som sa tiez strasne bala. ale ked uz nastane samotny porod, tak ty nebudes mat moznost neuvolnit sa. telo ti bude davat signaly, co mas robit, pojde to uplne automaticky a ver mi, ze nebude v tvojej moci nepodriadit sa prirode 🙂

evka4
21. dec 2011

@nika1502 este ma napadlo k tomu dychaniu pocas porodu. podla mna je zbytocne nejako to cvicit pred samotnym porodom. pocas kontrakcii ti budu pomahat porodne asistentky, tie ta usmernia, cize toto dopredu neries.

kilian
21. dec 2011

@nika1520 ako toto som este od lekara nepocula a to mam 4 deti.to co je ako za mudreho pana doktora?? 😕 😕

feb13
21. dec 2011

V 37tt este nemas co sa otvarat, az ked dostanes kontrakcie. Hlavne ak si prvorodicka. A tie bolesti pri vysetreni su normalne, ja som tiez videla vsetky hviezdy uz ku koncu... mas tam vsetko prekrvene, utlacene, jasne ze to boli. Hlavne krcok, ten je citlivy aj ked nie si tehotna.

poleva
21. dec 2011

to čo zas za hláška
čo je to za doktora?? za vajíčka vyštudovaL??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre