Som v 37 týždni a neotváram sa

nika1502
21. dec 2011

zdravim vsetky tehulky alebo uz aj maminky 🙂 Dnes som bola na sone, doktor mi povedal ze pokial chcem rodit spontanne, mam zacat s nejakymi dych. cvikmi a relaxovat. Neviem presne o com hovoril, viem ze existuju predporodne sedenia a nikde som nebola ale nikto mi nepovedal ze je to nevyhnutne. Vysetrenie ma dost bolelo, vlastne vzdy ma to dost boli. Povedal ze ma vysetrovat na dva prsty a ze ked ma to bolelo to nie je dobre, ze budem muset rodit cisarakom. Nemate s tym prosim, nejake skusenosti? dakujeeem 😉

drnduliak
21. dec 2011

@nika1502 ???to je nejaky divny nazor, ved este mas kopec casu na otvaranie....vobec sa nestresuj

zzzz128
21. dec 2011

@nika1502 Divný doktor 😀 Never týmto hlúpostiam...

kukujka
21. dec 2011

vacsiu hlupost som este nepocula.to ti ozaj takto povedal,alebop si to lenb ty tak pochopila???nejde mi dohlavy ,ze by takuto kravinu mohol povedat jeden vysokoskolsky vzdelany clovek.

nika1502
autor
21. dec 2011

a to nevadi ze ma to pri vysetrovani boli teda?
😒

lutsy
21. dec 2011

ja som bola na jeden prst den pred porodom....fakt divny nazor, a ze by relaxovanie k otvaraniu pomahalo?🙂

nika1502
autor
21. dec 2011

preto sa pytam, dost ma to vystrasilo. zevraj niesom dost uvolnena

madamebutterfly
21. dec 2011

Ty stresujes lebo sa v 37 tyzdni neotvaras? Bud rada ze je to tak. Otvarat sa mas az ked zacinas rodit. Cudny doktor.

madamebutterfly
21. dec 2011

@nika1502 ja mam tiez pri vysetreniach bolesti, prestali az ked mi pichli epi tam si uz potom mohli vysetrovat co chceli a nevadilo mi to 😀 niektore sme citlive viac poniektore menej.

nika1502
autor
21. dec 2011

nie z toho ze sa neotvaram, ale z toho ze ma to vysetrenie bolelo a povedal ze bude potom cisarak

zajo79
21. dec 2011

ved mas este tri tyzdne pred sebou, neviem co stresujes

drnduliak
21. dec 2011

@nika1502 podla mna nie si jedina ktoru vysetrenie boli, mne to bolo tiez vzdy neprijemne, a niekedy to aj bolelo...

ikke
21. dec 2011

keby mi toto povedal doktor 3t pred porodom, najvacsi stres by som mala, ci neschytam tohto "vzdelanca" k porodu... 🙄

nika1502
autor
21. dec 2011

a neviete mi poradit prosim ako mam dychat? povedal ze si to mam vyhladat na nete

mimuska2
21. dec 2011

Aj ja som v 37 a vobec nejsom otvorena a tiez ma posledne vysetrenie bolelo.a moj dr povedal ze nejsom otvorena co je dobre.otvarat sa mas az ked pojdes rodit.este mame cas🙂

martuska75
21. dec 2011

ty nedýchaš ??? 😀 ále nie, prepáč. myslíš ako pri pôrode alebo čo?

andrema
21. dec 2011

@nika1502 to co je za doktora? ja som sa neotvarala ani pri porode a potom musel byt cisarak. Ty mas este kopec casu, sak sa mas az pri porode otvarat. Aj mna vsetky vysetrenia boleli a dokonca aj krv isla,ked uz ma vysetrovali na porodnom stole a stale som sa neotvarala. Ale tak ja som bola 42tt.
A ziadne predporodne cvicenia ani nacvik dychania mi nepomohli k tomu, aby som sa otvarala.
Vobec by som nestresovala pri takom doktorovi, alebo ako ho nazvat pri takychto somarinach co hovori.

michaelka5
21. dec 2011

@nika1502 boliet moze, ved kazda sme ina. mna niekdedy vysetrenie boli, a teraz mi brali ster a ani som o tom nevedela 🙂, a to ci budes rodit cisarskym rozhodnu az na porodnici, pokial ma babatko dobru polohu k porodu a ty mas dost "siroke kosti" tak nemas preco rodit cisarskym... moj spunt je otoceny zadockom a aj tak to skusim porodit lebo moja doktorka ma upokojuje ze vsetko bude v poriadku a keby sa nahodou nieco dialo, tak cisarsky sa da spravit do 10 minut hocikedy pocas porodu. dychove cvicenia su blbost, kazda zena v danej chvili vie ako ma dychat, telo ti to napovie 🙂, hovorim z vlastnej skusenosti, chodila som na cvicenia a v danej situacii, ked kontrakcia hovadsky bolela, mi bolo jedno co mi hovorili na kurze🙂, do toho 38tt este oddychuj a potom uz ked bude donosene, mozes si pobehat po schodoch, s vysavacom po byte...a tak, azacnes sa otvarat jedna radost. 🙂, drzim palce.

katkapapacova
21. dec 2011

ja som 3dni pred terminom a otvorena som na prst, relax urcite nepomoze otvorit sa, prave naopak, prechadzky, sex, caj ostruzina malinova,tonic, tepla vana. fitlopta, ale ked ti mam pravdu povedat nie kazdemu to zaberie, niekomu hned niekomu vobec, ja som zacala pri ukoncenom 37tt vtedy by malo byt babo dozrete, cize donosene ale kedze som este neporodila u mna nic nezabralo, ale skusit mozes, co sa tyka ychania ti neporadim, skus pozriet na ggogle, co sa tyka tych rad netreba to prehanat, mas predsa kopu casu 😉

lenuska20
21. dec 2011

to máš teda čudného doktora, ja som sa neotvorila ani po vyvolávačke 😅 ...ved máš ešte do pôrodu čas, neviem, čo ťa stresuje...a bolieť to bolievalo aj mňa, každá máme aj iný prach bolesti...držím palce a nestresuj sa zbytočne, lebo to neprospieva 😉

svistinka
21. dec 2011

@nika1502 , ahoj, ja som to z tvojho prispevku pochopila tak, ze pri vysetreni si mala stiahnutu posvu a ze ked ta chcel vysetrit 2 prstami cez posvu tak ta to bolelo. Preto ti asi hovoril, ze nie si uvolnena a ze sa mas skusit uvolnit nejakymi cvikmi a relaxovat . Otvorena este nemusis byt vobec tri tyzdne pred porodom. Ked takto bolestivo reagujes na vysetrenie, zvaz ci by nebol pri porode pre teba vhodny epidural alebo naozaj nejake relaxacne cvicenia, aby si sa dokazala viac uvolnit. 😉 Cisarakom ta strasit nemusel teda. Prajem vela stastia a dobry porod. 😉

danielahamar
21. dec 2011

nechcem nikomu brať ilúzie, ale fakt 37tt nie je vhodný na pôrod 😅 , plúca sú neni ok v tom týždni

tea333
21. dec 2011

@nika1502 on asi myslel, ze 2 prsty cez posvu ako pise @svistinka
ale to ze ta to boli, alebo ze sa nevies uvolnit vobec neznamena cisarak! toho dr by som naozaj ku porodu nechcela 🙄

elephant
21. dec 2011

@nika1502 Preboha, čo to je za divného doktora??? Povedať ti v 37tt, že kôli neotváraniu budeš rodiď sekciou, je buď totálna kravina, alebo je pán doktor veštec! To teraz nemôže absolútne vedieť! Každá žena to má inak, niektorej dozrieva čípok maternice pár týždňov pred pôrodom, niektorej pár dní, o otváraní ani nehovorím...

Podľa mňa by ťa ani vyšetrenie nemalo teraz ešte tak bolieť, aspoń mňa u gyn, nikdy nebolelo, až ku koncu, keď viacej osahávali a skúšali práve ten krčok. No a najhorší a najbolestivejší je samozrejme Hamiltonov hmat, ale to ti rozhodne nesmie robiť takto dlho pred termínom pôrodu a tiež rozhodne nie bez tvojho dovolenia!

Len tak mmch, ak je ten doktor naozaj taký, ako píšeš, asi by som pouvažovala o zmene gynekológa... Teraz už nie, ale po tehotenstve určite...

irriss
21. dec 2011

@elephant
souhlasim 🙂

totalni kravina ☹

fairynika
21. dec 2011

@elephant vysetrenie moze aj boliet zalezi na tom aky doktor ho robi ja som nemala taku skusenost ale ked som lezala v nemocke tak ked mal vysetrovat baby jeden lekar tak sa strasne bali taky bol surovy

amadora
21. dec 2011

@nika1502 ja som pri prvom pôrode mala kontrakcie 6 hodín už a nebola som otvorená vôbec ani na špičku prsta stále takže nevidím na tom nič divné ak 3tt pred termínom sa neotváraš 😕

nika1502
autor
21. dec 2011

@martuska75 ano pri porode som myslela

elephant
21. dec 2011

@fairynika Práve preto, že je taký nešetrný, tak by som ho asi vymenila...

happy8051
21. dec 2011

@nika1502 to je co za lekar???? ak uz úpisali baby predomnou...divne nazory naozaj.... v 37tt je en dobre ze sa neotvaras...babatko dozrieva a ma este do terminu kopu casu... nesnaz sa urychlovat to ziadnymi cvikmi... ak nemas ziadne proiblemy, pre babo je kazdy den v brusku prinosom, ked sa mu tam dobre dari....
a to, ze ak sa uz teraz nezacnes otvarat, budes rodit sekcoiu je hlupost....
v prvom tehu som sa otvarala od 28tt co je kriticky skoro a robila som vsetko, aby som dkazala donosit malu co najdlhsie... lezala som hore nohami v nemocnici brala som lieky...
rodila som par dni pred terminom s vyvolavackou... za styri hodiny som sa otvrila z 1,5cm na desat.... takze neviem, aky prbem riesi tvoj lekar, ale zbytocne ti nahovoril hluposti.... tvoje babatko ma este cas a ako som uz povedala, v tomto obdobi je pren kazdy den v brusku darom...

adri2211
21. dec 2011

ja som sla rodit den pred terminom,bola som otvorena na 1prst. voda mi odtiekla este doma. dostala som kopec infuzii a injekcii,aj tak som sa neotvarala. skoncila som otvorena na 2prsty,a nakoniec porodila cisarskym 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre