Ťažkosti s dýchaním v treťom trimestri

monitta808
17. aug 2012

ahojte, mamulky alebo buduce mamicky mate alebo ste mali v 3 trim. pocit ze neviete dychat? asi posledný týzden teraz som v 31tt sa v noci budim na neprijemne krce v bruchu, nie silne, len sa preberiem, otocim a potom to prestane..stane sa to 1-2x za noc, vcera som sa zobudila na to ze neviem dychat, spala som na chrbte, babo mi tlaci na zaludok, uz nevladzem, v meste neviem prejst ani 1 km, lebo som strasne zadýchana, kruti sa mi hlava, nohy a ruky mam tazke, som unavena aj cez den, pritom sa mi to len teraz zacalo diat, z nicoho nic...nepribrala som az tak strasne vela a nie naraz neakých 9-11kg, je to normaaalne?uz nevlaaadzem...

macamac
17. aug 2012

áno, je to ako píšeš
bábo je už väčšie,ťažšie,takže v polohe na chrbte ti tlačí na dutú žilu, čo ide k srdcu a vtedy je prietok krvi slabší, srdce neokysličené, pocit dusenia a na odpadnutie.
preto-lež už iba na boku 😉

sisaha
17. aug 2012

je to normalne, spat iba na boku...na chrbte sa vobec nedoporucuje..

mandarinkadarinka
17. aug 2012

ahoj, zajdi k dr na tlak, bielkoviny v moci a krv, ci nemas anemiu - podla mna by sa ti nemala tocit hlava, vladat by si mala este vsetko, ked si len v 31 tt.

a spinkaj uz iba na boku. nikdy nie na chrbte, je to tak ako pise @macamac

zmrzlinkams
17. aug 2012

@monitta808 je to normálne zaleži aj ako velke je babo a to je stale ťažšie a väčšie, babo rastie a pribera takže viac tlači aj ked ty si osobne vela nepribrala ale to neznamena že nepribralo babatko, spinkať pekne na boku a bude dobre, vela čerstveho vzduchu a hlavne vela odpočivať a ak sa ti toči hlava nemáš problemy s tlakom, nehovorila ti dr. na to nič na kontrole, ja som si posledny mesiac musela pravidelne každy den merať tlak tak mi nakazali v porodnickej poradni lebo posledny mesiac som mala zmenu tlaku ináč cele tahu ukážkove ale ťažko sa mi dychalo a chodilo už skor neviem presne ktory to bol akorát tyž. ale už som tiež v 3 trm. moc nevladala a to ani v rovine 🙂 babo tlačilo velmi moc pod prsiami a niekedy až tak až mi do oči slzi od bolesti vyhrkli 🙂 🙂 teba to už len vydržať, to rychlo ubehne a ked si to zvladla to teraz tak už tych pár tyž. vydržiš a ani sa nenazdaš a budeš mať v naruči krásne babatko 🙂

graceful9
17. aug 2012

@monitta808 ja som tiež takto bola...nevládala som nič .hneď. som sa spotila a zadychala a to som rodila v decembri...brzne som mala problém sa nadýchnuť. a o nejakom hlbsom nadychu ani nehovorím ...uz som sa nevedela dočkať pôrodu a rodila som až v 41tt...

monitta808
autor
18. aug 2012

dakujem za odpovede, dako to uz hadam vydrzim, vsetko je ok, aj moc,aj tlak, aj stitna...asi je to normalne, no pre mna niekedy uz na nevydrzanie, hlavne s tym dychom...aj ked sedim a nic nerobim tak mi neni dobre... budem spat len na boku, uz ani to sa mi neda, vydrzim na boku 2 hodiny, zacnu ma boliet stehno nohy ako by som mala zalezane potom sa otocim a znovu to iste....nech to mam uz za sebou dakujem 😉

sjuz
18. aug 2012

@monitta808 ja spim uz par mesiacov s vankusom na kojenie medzi kolenami. Inak sa neviem vyspat, tak vyskusaj perinu medzi kolena...

nicebaculka
18. aug 2012

@monitta808 ahoj,, aj ja som v 31tt a som na tom tak iso ako ty,,, viac krat za den sa mi stane ze neviem dobre dychat... babetko je uz velke a tlaci aj na pluca a zaludok tak preto,, teda aspon mne to takto vysvetlila sestricka 🙂

monitta808
autor
18. aug 2012

@nicebaculka je to hrozne, a ked to namna príde tak myslim na to tym viac a potom to je este horsie... ☹ uz dako musime vydrzat, to ze doteraz som nemala ziadne problemy a teraz posledny týzden vsetko naraz, ani pocasie tu u nas nieje teraz dake ze by boli 40-tky okolo 20-25 co sa da vydrzat a aj tak ☹ a povedala ti nieco sestricka co pomaha??? asi nic 😖

monitta808
autor
18. aug 2012

@sjuz ok, vyskusam aj ja daký vankus 🙂

nicebaculka
19. aug 2012

@monitta808 nepovedala mi absolutne nic,,,,vraj sa mam len napit studenej vody a lahnut si na bok... ale pomahami to

monika1091
19. aug 2012

@monitta808 :D pockaj co to bude posledne tyzdne pred porodom.. ja som tak.... to dychanie budes mat az do porodu ..... a tu nespavost?... no co ine ti musim povedal len zvykni si... :D ....... to ze si zadychcana pockaj ked pojdes po schodoch.... budes dychat ako slonica... viem co pisem mam to iste po porode sa vsetko da do normalu naozaj... vsetko je vplivom hormonou a samozrejme tehotenstvom :D

eri28
21. aug 2012

@monitta808 urcite je to okej, ja som 33 tt, a tiez uz z tym mam problem, cakala som to neskor 😝 , ale co uz......
nespim v noci vsak sa nezadusim, dycham plytko, obcas aj nos mam upchaty, a na chrte spim, vedcinou v noci, na boku ma uz bolia bedrove klby 🙄
ale cakam, ze bude horsie....
a co sa tyka chodze prejdem, skor sedenie mi lezie na nervy, ale chodim pomalsie ako dochodcovia, ale hlavne chodim, xixi.....pomaly a casto sednem a odychnem, plus flaska z vodou, a uz len nahanam wc, na malu, toto obdobie, za chvilu skonci, ale bude mi to chybat 😅

monitta808
autor
21. aug 2012

@eri28 mne to nebude chybat 😀 😀 😀 budem rada ked to skonci 🙂 ja cakam prve babo, tak som nevedela co to zrazu je, no uz sa mi nechce vobec nic a to prevalovanie z boka na bok...uz dako musime vydrzat 🙂

nailinka1
21. aug 2012

ja to mávam tiež, spávam na pravom boku ale strašne mi tŕpnu ruky tak keď sa chcem otočiť na lavý bok tak sa mi strašne zle dýcha a chytí ma ako keby "dýchavičnosť" tak sa znova musím vrátiť na pravý bok. 😒 . Čo sa týka cez deň niekedy je to v pohode a niekedy sa nevládzem ani upraviť a namalovať 😀 hneď sa zadýcham tak mi to trvá kapánek dlhšejšie ale to je možno aj tlakom a tým ako a kde maličká tlačí v brušku. Tiež si vravím už nech to máme za sebou a to obzvlášť v takéto tropické dni ako bol včera a ako nás čakajú najbližšie di podla meteorologov 😝.

eri28
21. aug 2012

inac maminy, mne t nepekaza, ja som od prirody pomalsia 😀 , aj ked rada vsetko postiham rychlo, teraz ma baby hned stopne, ci tvrdnutim bruska, alebo zadychanim, co mi nevadi lebo pomale tempo mi vyhovuje 😅 , a citim drobca v brusku a urcite aj on mna a je iba moj 😲 , nikto nevie z okolia co prezivam, iba tehotne maminy, za chvilu je vonku, a uz tu bude pre vsetkych, a mne ostanu po nom iba tuky 😀 , tak sa vytesujem, ze vo mne rastie, aj ked nemozem povedat, ze ma nic neboli, alebo to nie je neprijemne, hlavne ta casta toaleta na malu potrebu 😀

janahunakova
10. jan 2021

Dobrý večer a ja mám stým problém som 31tyzdni tehotná a mám problém s dýchaním už ani neviem čo mám robiť aj to môže byť že takú uzkost cítim alebo stres

zooeynka
10. jan 2021

@janahunakova u mna to bolo nedostatkom zeleza v krvi (vraj roznasa kyslik). Ani vetu som nevladala dokoncit co som sa vzdy zadychcala. Ked som zacala brat zelezo sa to zlepsilo

janahunakova
10. jan 2021

Mne predpísal na interné cardilan že chyba mi draslík

mimuska125
13. feb 2022

@janahunakova
@zooeynka ahojte ako ste potom rodili ked bol problém s dychanim a ležanim na chrbte? Akoze ja som 37 týždeň a ani poriadne na kontrolu nemozem,lebo ked lahnem na chrbat zlé dychám a mavam závraty tak sa bojim coto bude pri pôrode ked nemozem uz teraz ani minútu poriadne vydržať.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre