Tehu bruško v 34. týždni

jannet07
9. mar 2016

Ahojte zienky,som v 34tyzdni...zaujima ma,ake velke mate brusko,kedze mne sa stale zda,ze mam male☺️Viem,ze je to individualne.pripadne,rodil niekto s malym bruskom a babatko malo normalnu velkost a hmotnost?😉Pa

anakristina
10. mar 2016

@katuliena82 ano tvrdne.teda uz posledne tyzdne bolo fajn.presli bolestive tvrdnutia a upratovala som a nahovorili ma na tehu cvicenie a odvtedy to zase tvrdlo casto ale nie az tak strasne bolestivo.a od 37tt napr uz je dobre cvicit aby si si ulahcila otvaranie a porod?

katuliena82
10. mar 2016

@anakristina tak sa este tych 6 tyzdnov setri, necvic...keby som cvicila ja, uz by so porodila. Ak mas babeno nizsie a aj ti tvrdne brusko, tak sa na to vykasli a zacni sa viac hybat az od 37.tyzdna. Ja mam nastastie krcok ok, aj ked mi strasne casto tvrdlo. Cim som dlhsie tehotna, tym je to lepsie (paradoxne), ale je to tym, ze uz sa tak nebojim predcasneho porodu a nie som sama v takom napati. Ja sa tiez chystam na prechadzky a vsetko od 37.tydna. Ale polihujem uz od 16.-17. 🙂 tak sa neviem dockat. Aj izbu musime preorganizovavat a este to robit nechcem, lebo mi nestoji za to mat babo v inkubatore kvoli upratovaniu a prehadzovaniu nabytku.

anakristina
10. mar 2016

@katuliena82 presne tak to mam aj ja,cim dlhsie tehotna,tym menej bolesti.proste citim ze to vnutri uz je silnejsie.preto som si aj viac dovolovala.tiez sa neotvaram a krcok snad ok,vzdy mi vravi ze ok.sice mozno ked poklesla hlavicka to znamena ze tlaci na krcok a tym padom uz je skrateny.nehovorila mi to.tak do37.tt lenosenie 🙂 nevadi.len ma stve ze doteraz som pocuvala len svoje telo ktore hovorilo ty necvic lebo mas tu maternicu citlivu a prave teraz som musela zacat pocuvat tych co ma presviedcali ze mam cvicit.a tehu nie je choroba.a oni po stromoch liezli.

katuliena82
10. mar 2016

@anakristina ja som cvicila s tazkymi vahami, 82kg som zdvihaka....bola som mega-fit. A zrazu od otehotnenia si nemozem dovolit nic. Od zaciatku mi aj v praci tvrdlo brucho, krvacala som silno vo 8.tt a skoro som o babo prislo. Pritom hovoria, ze kto sa hybal predtym, tak sa moze aj neskor. No evidentne to neplati u kazdeho. Tiez mi hovorili ze to nie je choroba. No, tak ja polihujem viac, ako niektore zeny co neboli tak aktivne. Ale tehotenstvo sa nenazyva nahodou druhym stavom, sprava sa uplne inac ako pred otehotnenim. Radsej budem za lenivu, ale v poriadku donosim. Pocula som o expertke, ktora isla v 28.tt na vysokohorsku turu a aj porodila hned po ture. Potom si priznala ze to podcenila. Treba posluchat telo, to je jasne a nikto nemoze tusit ako sa ty citis a na co si trufnes.

miriam11
10. mar 2016

@jannet07 joj, vobec sa kvoli tomu netrap. Ja som vysoka 178 cm, stihla, 58 kg som mala, ked som otehotnela a brusko som mala male. Doktor vzdy vsetko pomeral a bolo v poriadku vo vnutri, miery akurat. Pred porodom mi iny lekar uz v nemocnici povedal, ze babo bude mat do 3 kg. A narodila sa mi dcerka s vahou 3600 g a 52 cm🙂 Syn takisto, male brusko a mal 50 cm a 3500 g. A co som sa napocuvala od "premudrelych kolegyn", boli totalne netaktne... ze ani nie je vidno, ze som tehu a podob... totalne blbky. Posledne 3 tyzdne do porodu sa mi brusko vzdy dost zvacsilo, proste dietatko bolo tak rozlozene. Takze neboj, pokial lekar vidi, ze babo rastie tak ako ma, na velkosti bruska nezalezi. Drzim palce 🙂

tomasko27
10. mar 2016

Mne hlavicka nalieha na vchod,vonkajsia branka pre prst,vnutro len tak tak a pritom ju mam niekde v zaludku,tlaci mi na branicu a v noci som myslela ze sa zadusim.Nebude tazka ale od 20tt mi hovoria ze dlha,a aj to tak vyzera sa normalne obavam.

katuliena82
10. mar 2016

@tomasko27 mozno je tak zvlastne natocena a tlaci nozickami tak moc...ja si tiez nepamatam ze by ma takto babo tlacilo v predoslych teho...ale krcok som mala v predoslych teho zly a babatka mi tlacili vzdy na spodok. Teraz citim uplne pod branicou, ale ked sa zaprie, tak ma tak zaboli mechur ze nemozem prejst ani kusok. Vtedy sa vzdy vsetci zlaknu ze mam bolesti a to len babo tlaci. Uz sa tesim na dalsie tyzdne, ze sa mi trosku na branici ulavi.

tomasko27
10. mar 2016

@katuliena82 No ved uz by sa mi mohlo na branici ulavit ale akosika co tyzden tak je to horsie a horsie a nie lepsie.Nohy na na boku lebo zevraj ma dlhe nohy.Obcas sa tak dole hybe ze mam pocit ze mi vypadne ale zaroven ju citim aj v zaludku.

katuliena82
10. mar 2016

@tomasko27 chapem...mne ide v tejto chvili vykopnut branicu a zasa tlaci na mechur. Tiez si nohy natahuje. Oooch

tomasko27
10. mar 2016

@katuliena82 Hej ani najest poriadne sa nemozem,ozaj po malych davkach.No ale v noci to bolo hrozne,ani na boku lezat ani sediet som sa nemoohla nadychnut.Dr mi povedala ze mne ani nebude mat kde dole padnut,lebo ze je vsade.

lanugo
10. mar 2016

@katuliena82 pretoze sa mi nenarodili deti, ale tasmánsky diabli🙂 Ano kojila, ale myslim, ze to nemalo az taky vplyv. Pri starsom som mohla zjest len varene kuracie a varene zemiaky.Inak obrovsky bruchabôl🙂

katuliena82
10. mar 2016

@lanugo ja toto iste...este si teraz vyvaram zemiakovy salat, zeleninove salaty, luskovy privarok...lebo som skoncila od porodu 😁 tiez som mohla maloco zjest

katuliena82
10. mar 2016

@tomasko27 tak drzim palce nech dobre porodis 🙂 este si uzime ,,najkrajsie obdobie v zivote zeny,, 😁

katka1981
10. mar 2016

@katuliena82, no podla mna mas uzasnu postavu. Mozes nosit leginy, cokolvek. Ja sa len bojim nech sa mi nepotrha brucho, lebo mam pocit, ze ho budem mat o dost vacsie ako pri malej a to som sa od 30.t. zacala trhat. Ale tak ako v tvari som nepribrala ani nejak moc inde, ved len aby sono dobre dopadlo. A ono je to cele o vkuse chlapa, jeden je na chude, druhy na plne. Ale podstatne je aby sme boli same so sebou spokojne, to je najdolezitejsie.

katuliena82
10. mar 2016

@katka1981 dakujem 🙂 ja priberam v tvari vzdy a nohy som mala ok aj ako 85kg. Ale velmi sa mi urobili strie v prvom tehu, mam taky pas jaziev okolo celych bokov a brucha. Ale to bolo pred 14 rokmi a v druhom tehu som bola bez strii. Len to dobre donosit...dnes mi tvrdne brucho ako sialene...radsej budem priberat ako mat ine problemy, no nie?

katka1981
10. mar 2016

@katuliena82, ved to. Ja dufam, ze sa mi napravi placenta, ze sa dvihne, toho sa najviac bojim. Ty nepriberas do noh, no ja som ten opacny pripad 🙂 Ale tak mam plan, ze po porode budem cvicit hahahahaha

maminecka2
10. mar 2016

Ahojte baby, dobre sa "čítate", bez osočovania a arogancie, to je dnes už v máloktorej téme 🙂 A páči sa mi, že sa šetríte a nedbáte na múdre rady a nepotrebujete fitnesskovať do úmoru 😵 Ja som teraz tretíkrát tehu, zakladateľke moc nepomozem lebo ja som ten druhy extrem, velryba na suchu, brusko obrovske, jajaj. Ani neviem ci pri otazke ci necakam dve alebo ci uz idem rodit, sa mam smiat alebo plakat 🤐 A pritom este 7 tyzdnov. Ale manzel ma presviedca ze vobec nie som velka, ze mam krasne brusko 😵
Tiez mam velmi nizko hlavicku, Dr. sa boji aby sme este vydrzali, mam slabe spojivove tkaniva, za sebou rychle porody, tak asi zacnem pomaly stanovat pred porodnicou nech neporodim doma 😲 Predchadzajuce tehu som od 26. tt lezala, tak sa tesim ze krcok zatial drzi. Tiez sa snazim setrit, ale pri dvoch detoch je to tazsie, manzel velmi pomaha, ved male je priorita.
Drzte sa.

sysuska21
10. mar 2016

ja som tiez uz pribrala 20kg ale vraj to ani moc nevidno na mne maly nam uz vazi 2380g podla sona najviac si citim tu nadvahu na chrbate nehorazne bolesti mam nevladzem ani sediet poriadne lebo moj synacik mi roztahuje rebra nohami

katuliena82
10. mar 2016

@sysuska21 wow..kde je tych 20kg? Fakt to nevidno, pekne brusko

sysuska21
10. mar 2016

@katuliena82 no zacinala som tehotenstvo so 60kg a teraz mame 80kg takze asi tak nejak a dakujem

priora
10. mar 2016

@sysuska21 fakt krasa 🙂 ja mam + 27 kg a na mnebto je mrte vidno uz sa ani hybat nevladzem a chcem sa zdravo stravovat teraz a ani za boha sa mi to neda stale jogurt v ustach abo daco :( ale brucho mam riadne velke.,,,

sysuska21
10. mar 2016

@priora ja tiez neustale sa napchavam uz drahy sa za hlavu chyta ci som normalna niekedy mi je az zle aka som prepchata ale furt pocitujem hlad

priora
10. mar 2016

@sysuska21 sak ten hlad ja som bola vcera v obchode a pri pokladni mi doslo strasne zle na odpadnutie a ze zacala som zdravo vlocky rano s mliekom a ovocim a desiata ovocie a sla som nakupit na obed ja jednoduche potrebujem asi fakt "zrat" lebo uz 4x som skoro odpadla a 2 dni mi bolo zle.,, a muz ze mu to nevadi ze to zas zhodim ale chvilu to trva ;(

sysuska21
10. mar 2016

@priora tieto problemy mam aj ja kde predavaju textil nemozem ani vojst lebo s toho vzduchu odpadavam raz som sla sama a odpadla som taka stara pani ma chytila a posadili ma chceli aj sanitku volat ale ja som odmietla pol hodiny ma nepustili z obchodu aby som neskolabovala

priora
10. mar 2016

@sysuska21 tiez som si po vcerajsku povedala ze stacilo lebo ja chodim este so synom malym a chidime pesko tak uz iba s muzom jedine aj tak to vlacenie bolo strasne 🙂 ale som rada ze nejsom v tom sama mi je tak vzdy do placu ze tolko priberem a fakt to neviem obmedzit ;(

katuliena82
10. mar 2016

baby aj vy mavate take stavy, ze ked stojite, tak vam pride zle bez ohladu na to ci ste jedli alebo nie? Ja to teraz mavam, musim si sadnut...neviem ci mi maly tlaci na nejake cievy, ale nechapem to. Jedlom to nie je...

priora
10. mar 2016

@katuliena82 ja to mam jedlom necitim hlad ale pride mi zle vacsinou v obchode mi je teplo.,, skus si merat tlak ja som ho mala trosku vyssi ked mi doslo zle ale ze ok cisla.,, ja mam skor take ze dychat neviem je to desne a paty bolesti ani chodit neviem cele dni doma co s malym vybehnem von a navarim upracem a mam dost .,, kupila som si sedativ pc lebo sommala panicku poruchu tak skusam ci pomoze ci to dychanie nie je tym

stratenanajdena
10. mar 2016

@katuliena82 nemozes mat nizky tlak? mne dnes v obchode bolo cely cas na odpadnutie, mierne tocenie hlavy, vzidaleny zvuk a aj obraz pomaly... a mam nizky tlak.

Inac co sa tyka jedla, ja mam tiez stavy vlcieho hladu a najviac v noci, minule bez hanby o druhej dva rozky a dobre mi sadli ;)

jannet07
autor
10. mar 2016

Ja mam momentalne stavy,ze mi byva tak lahko nevolno.ziadne vracanie,len prostr nevolno.

petra3312
10. mar 2016

@katuliena82 jej, mne sa Tvoje brusko zda malicke...ja som v 17.tyzdni a pride mi rovnake. Keby som nemala za sebou ultrazvuky, tak myslim, ze cakam trojicky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre