Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
22. máj 2008

dakujem mien....ale neboj podla mna nebudes mat hrozny porodk, uricte to zvladnes, ved vedz ze niesi jedina zena ktora porodi 😉 a mozno budes mat lahsi porod ako ja 😉

mien
22. máj 2008

dididdi čo viac bolí tie kontrakcie alebo ako už tlačíš bábätko lebo som videla ako sa tie ženy roztrhli no to mohla byť iná bolesť

dididi30
22. máj 2008

mien to ani necitis ked sa rozthrnes jedine zasivanie ale ked dostanes epi ano to necitis...asi skor kontrakcie to uz vylacanie ani nevnimas.....ale ja niesom kompetentna, ja som si ich tak neuzila ako podaktore, sak si urcite citala jaky byl porod, tam su vselijake porody....ale ak budes mat bolesti,tak si mozes daj jeden pralalen a ked ti to neprejde tak rodis 😉

mien
22. máj 2008

ja som asi sprostá, ale troška dúfam,že sa mi malý neotočí a musia mi spraviť sekciu, neviem prečo, ale prirodzeného pôrodu sa viac bojím, ale viem, že keď budem mař sekciu, tak budem mať väčšie bolesti

dididi30
22. máj 2008

mien no len vies oni ti ho naplanuju a moze sa stat , ze to pride na teba skor a potom si aj tak bolesti uzijes , takze to mas za jedno, ledine ta moze tesit to,ze chlapci su lenivi a bude tam dlhsie 🙂

mien
22. máj 2008

aj ja som myslela na to, ale keď mi to naplánujú a príde to ńa mňa skôr aj tak mi musia spraviť sekciu ke´d uvidia, že sa mi malý neotočil, ale neviem
a ty si už počula niečo o tom, kto už rodil prirodzene a mal aj sekciu čo na to povedali ktoré je lepšie

dididi30
22. máj 2008

hm asi normalne bo sa to rychlo hoji a aj ty si potom zdavsia a ides skor z nemocky a vies ono je to rez takze je to take vselijake, radsej si to nechaj normalne ak sa samozrejma otoci

mien
22. máj 2008

ok a tvoja malá už čaká bračeka

dididi30
22. máj 2008

no jasne, sak pocuva ho kazdy den, tesi sa velmi hoci na zaciatku snivala o sestricke....no ze ona ma pipinku ako mamka a thomasko bude mat pipika ako ocko 😅

dada432
22. máj 2008

Aktualne info: Aviril uz ma synceka Adamka. Narodil sa dnes o 17,25 v Nitre s mierami 3310g a 51cm. Obidvaja su zdravi 🙂

mien
22. máj 2008

blahoželáme aviril a aký mala pôrod nevieš

dididi30
22. máj 2008

dadi vov gratujujem, parada, ze ju pozdravuje dididi a vela pusiniek a zdravicka obidvom, tak to ma pekne za sebou, parada 😀

mien
22. máj 2008

diddi vieš nikdy nevieš možno to bude dievčatko alebo už ste videli pipíka,lebo my áno

dididi30
22. máj 2008

no jasne ze sme videli na celu obrazovku mnohonasobne zvacsene a nebolo to ze mozno chlapec ale chlapec a druhy krat sme si dali opat overit, takze je to chlapec 😀 aj muz bol somnou 2 krat 😀

mien
22. máj 2008

jej tak super, keď ste videli aj vy, lebo mojej kamarátke povedali, že to bude dievčatko mali všetko ružovučké a potom sa im naroil pipík, ale keď ti povedia, že to bude chlapček, tak to je už asi stopercentne, lebo chlapčekovia tam niečo majú

mien
22. máj 2008

vidíš diddi aviril sem ešte včera o 18.OO písala a teraz už má bábútko, no super, ja už len čakať budem kedy príde správa o tebe, že už máš chlapčeka pri sebe

mien
22. máj 2008

no dobre didid, vidím, že si sa unavila, tak zajtra kuknem zatiaĺ sa maj
a ešte raz chcem zagratulovať aviril

dididi30
22. máj 2008

nie neunavila cosi, len som chystala malu ide na narodeninovu party, tak sa maj zatial......papa

dididi30
22. máj 2008

mien odomna budes vediet osobne, bo 6 hodin po porode idem domov, takze uz budem lenosit doma na vlastnej posteli, joj to bude teda 😝

mien
23. máj 2008

je tu niekt
diddi ešte nič

lucka0122
23. máj 2008

ahojte no ako sa mate tehulky?uz malemu odpadol pupcek

mien
23. máj 2008

ahoj Lucka tak to je fajn, že pupček odpadol a ty sa ako cítiš týždeň a 4 dni po pôrode

dididi30
23. máj 2008

ahojte
mien neblazni sak este cas 😀 😝
lucka ahoj, tak to je dobre, ty pises ako uradnicka, zakladne infosky 😀

montinka
23. máj 2008

ahojte maminy. spali ste dobre? ja hej? ako sa mate? iba skusam ci mi ide kon lebozase mi blbne 😠

mywiel
23. máj 2008

Ahojte, bola som na jednej seanci u jednej pani ktora vidi auru, vraj babo je stastne, ze sme jeho rodicia a je vdacne, ze sa moze narodit. Vraj ma chrani a harmonizuje a ze sme vraj dobre zohraty team. 😀 😵 Vraj je to babo co vie co chce a ze nas vela nauci. 😉 😀

montinka
23. máj 2008

hm mywiel tak sa mate na co tesit.🙂 hlavne ako vas bude zuucit

mywiel
23. máj 2008

Sranda je ze vraj sa s ockom uz poznaju ako duse z minulych zivotov a mna babo vraj chrani, videla ze vytvara predo mnou akoby ochranny stit a dodava mi silu. 🙂

montinka
23. máj 2008

tak to je super no idem ja tak ahoj mozno neskor pridem

mywiel
23. máj 2008

pa ja si idem trosku pospat... 😉

mirka8429
23. máj 2008

ahojte babule...

jeej avril blahozelam k babatku🙂)

didi ahoj...ako sa mas...jeej no ty uz mas pekny tyzden xixixi sa ti to krati..ja som bola vcera u kadernicky...lebo v nedelu krstime...

monti ja som sa teda nevyspala...maly strasne plakal..o 20:00 sme kupkali a odvtedy nespinkal...bol nekludny a potom papal okolo 22:30 a zas nekludny a len plac a zaspal az okolo 1 rano...ale dovtedy len na rukach a nestaci len na rukach ale este aj prechadzat sa heh..to babka ho tak naucila..a tatik sa s nim prechadzal tak potom nejak zaspal..a na papanie sa zobudil az rano o pol 6...ta este ze tak.ale rano od pol 6 zas len plac..vkuse a nie a nie spat..clovek ho nakrmi prebali a mysli si ze bude klud ze si este pospim..ale nedalo sa ..hii zaspal az o 10:00 heh..ta tak

mien ako sa mas...

lucka ako malinke???a ty ako sa citis?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre