Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jankapo
6. mar 2008

No baby, ja zas taka herecka nie som... 😉 Dala som sestre zoznam uz dvano ze co potrebujem ona skusena rodicka mala domacu ulohu, a ako denka porodila, som jej v panike volala ze to vsetko potrebujem HNED!!!
Tak nacupkala a pekne vsetko doniesla...
U mna to zas funguje akosi dufam ze naopak, ja som myslela ze zakon schvalnosti funguje, nic zbalene a na mna pride porod, teraz mam akosi omnoho lepsi pocit..este sa mi snad ta taska poriadne zaprasi... 😀
Inak, dufam ze lossik s malou si to rozmyslia a pekne ostanu v brusenku ciiiiiiiiiiiiiim dlhsie.

jastericka
6. mar 2008

jarka70: kúp si buď Nasivin alebo Muconasal Plus, ale ja odporúčam Muconasal Plus - sú s éterickými olejmi (eukalyptus), pri pôrode sa ževraj hrozne ťažko dýcha a žena má zapchatý nos a ty potrebuješ kyslík nielen pre seba, ale aj pre bábo....
Ja trpím tehotenskou nádchou už 6 týždňov a kvapky si dávam.... 😒
lossík by mala byť v 32.tt, dneska ju ževraj prepúšťajú, ale musí ležať, veď ona sa ozve 🙂

jastericka
6. mar 2008

jarka: ja ti tu vysvetľujem ako sa pri pôrode ťažko dýcha, ale ty o tom vieš svoje 😀 . Máš už tri detičky 😅

jarka70
6. mar 2008

mate zabalene v taske aj plienky alebo vam potom donesu vase polovicky 😎

jankapo
6. mar 2008

Jarka, veelmi si schvalia niveu sprejik do nosa. Kupis hocikde v drogerke, je dost drahy, ale aj dost velky.´Ten mam ja,potom je este jedna znacka, ale neviem ako sa vola, pockaj..nenasla som. ☹

jastericka
6. mar 2008

plienky si beriem hneď zo sebou, aj látkové, aj Pampers, len vecičky na oblečenie mi manžel donesie neskôr

jankapo
6. mar 2008

ci vy hovorite o kvapkach pre nas???? to treba?

jastericka
6. mar 2008

jankapo: ak nemáš zapchatý noštek, tak ti netreba, k pôrodu by som si pre istotu zobrala
Keď som si hľadala zoznamy, čo do pôrodnice, skoro v každom bolo kvapky do nosa, nechápala som prečo, ale teraz už chápem....
Doktor mi vysvetlil, že trpím vazomotorickou, hormonálnou nádchou, ktorá sa u žien objavuje v tehotenstve, niektoré žienky to majú celé tehu, no mňa by asi porazilo...
V inej téme keciam s jednou babenkou, ktorá ju má od 4.mesiaca, chúĎa, doktor jej prikázal kvapkať si do nosa, ale po týždni vždy vystriedať inú značku kvapiek....

Tiež nie som z toho nadšená, vždy, keď si kvapnem mám výčitky svedomia kvôli bábätku, ale nedá sa inak, je to hrozné... ☹

jankapo
6. mar 2008

Jastericka, no, mne alergicke daco isto bude treba...zacne moja sezona, bez toho ja dychat nebudem vediet ☹ cize ja by som si to tak ci tak musela vziat, ved ja sa toho bojim ze ako zvladnem dychanie...Aj tu vasu temu som citala, zatial som mala trosku problemy v noci, ale to je skor tym ze sa vykuruje a susi mi sliznice a este ze spim dolu hlavou, tym padom sa mi neodhlienuju dych. cesty, rano sa to spusti, pol hodinu mam co robit... 😝
Ja som mala super stastie ze som otehu v zime....teda pres zimou. S tou nadchou to teda musis mat vesele, to ja poznam, clovek s plnym nosom, to horsie ako hladny...

jastericka
6. mar 2008

jankapo: možno ťa trošku ukľudním, poznám žienku od nás, ktorá má alergickú nádchu a jej doktor normálne dovolil kvapkať si dáke kvapky na alergiu, je o mesiac kratšie tehuľka ako ja....
Zvládneme to, neboj... 😉

dididi30
6. mar 2008

jastericka, ja som tiez alegicka a mam aj astmu a musim si dtriekat sprej nie raz ale dva krat, kvoli malickemu, lebo ak ja nebudem dobre dychat tak ani babo...spreje nevadia, lebo idu tam kde maju 😉

lenocka80
6. mar 2008

Ahoj jastericka. Ja som sa sic prave dnes iba zaregistrovala, ale v podstate temy sledujem uz davno 🙂 Mam skoro rovnaky termin ako ty, (20.april) mozno sa stretneme v porodnici, som tiez z LM 🙂

jastericka
6. mar 2008

ahoj lenocka80 🙂 , jeej, veď vidím, že máme podobný termínik, no to by bolo fajn, keby dakto známy bol v pôrodke
A ako sa cítiš, všetko OK u teba? teba netrápi nádcha?

jastericka
6. mar 2008

dididi30: ďakujem za ukľudnenie 😉

dididi30
6. mar 2008

jastericka, klud je potrebny, hoci ho mame tak malo, ze? 😉

lenocka80
6. mar 2008

Neviem ani jastericka ci sa to da nazvat nadcha 🙂 Mam zapchaty nos asi od piateho mesiaca, ale cez den sa to da zniest horsie je to vecer, ked si lahnem alebo v noci sa niekedy zobudim na to, ze nemozem dychat ☹ , ale zasa som uz rada, ze mi prestalo krvacanie z nosa, lebo toho som si tiez uzila...fuuuj. Ale v podstate sa citim fajne, sem tam nejaky kopancek dostanem, aby som vedela, ze som tehoska 😀 Len momentalne ma trapi poloha KP 😒

dididi30
6. mar 2008

lenocka.......aka je to ta poloha kp?? 😨

lenocka80
6. mar 2008

Koncom panvovym. Vlastne od 30tt by sa uz babatko malo otocit hlavickou dole a pripravovat sa tak na porod, ale mojmu drobcovi to asi nejako nevonia...

danka86
6. mar 2008

baby ako som tak citala vasu diskusiu, zmocnila sa ma strasna panika.. nemam nic pripravene do nemocnice a prave som sa rozhodla, ze to zmenim... vie mi niekto poslat nejaky zoznam, alebo tak ze co by som mala mat vsetko pripravene? prosiiiim, dakujem..

dididi30
6. mar 2008

dani.....tak to mozes najs na stranke mama a ja tusim...... 😉
lenocka.......ej ha, no ale sak sa este moze otocit nie? mozno aj priamo ked budes rodit sa moze, tak sa neboj 😉

danka86
6. mar 2008

dakujem 🙂 pozriem..

daniela84
6. mar 2008

danka nepanikar ani ja nemam este nic pobalene, mam tak kaurat co to nakupene o odsavacke este ani nechyrujem, my sme dnes boli v poradni, pan doktor nas popocuval a hovoril, ze ozvy mame pekne. A teraz ma uz len caka vybrat si konecne porodnika. Lebo neviem ci budem rodit v presove, ale v saci, ktoru som si vybrala. Uvidime este mam tri tyzdne. Tak sa pojdeme asi pozriet do sace a uvidime podla pani doktorky ku korej ma gyno posiela. dnes sa pozeral aj na moj vysledok od ocnej a povedal ze to zalezi na porodnikovi, ale ze indikaciu na sekciu mam. Tak sa budem asi musiet dohodnut s porodnikom. 🙂
a dnes sme dostali dalsiu kopku veciciek. ale su take krasne ze az. Tak som sa vytesovala. Aj manzelik

danka86
6. mar 2008

zacinam stresovat preto, lebo je to tak vsetko drahe a naraz je toho naozaj vela.. tak chcem uz konecne zacat kupovat..

jarka70
6. mar 2008

tak to mas pravdu danka ja som tiez preto kupovala postupne lebo naraz sa to vobec neda 😎

sandrika
autor
6. mar 2008

danka no bolo by na časeuž si v ýždni kedy môžeš začať hocikedy rodiť však aj tvoja menovkina unás v májovkách má už krásne miminko narodené v 31tt

danka86
6. mar 2008

no, ale ja neviem odkial zacat.. uz som z toho na nervy.. teraz sme si kupili projekt a vsetky vybavovacky okolo domu nam zeru vsetky zasoby.. a ja som uz pol roka doma.. takze prijem ma len manzel.. chodi do roboty 7krat do tyzdna a uz mi ho je luto.. slubil mi, ze jeden den bude byvat doma, tak som zvedava..

sandrika
autor
6. mar 2008

najlepšie ísť doobchodu kde kúpiš všetko aj u vás taký musí byť...hlavne kľud

dididi30
6. mar 2008

dani tak ja som uz zacala kupovat pred 20tt, lebo som vedela,ze naraz toho bude vela, tak uz len nejake drobnosti mam 🙂

jarka70
6. mar 2008

tak zacni tym najdolezitejsim ci ti bude treba hned na zaciatok..

dididi30
6. mar 2008

jari.sak to ,ze treba vsetko 😒 lebo nikdy nevies

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre