• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

1. júla 2009 
No baby, ja zas taka herecka nie som... :wink: Dala som sestre zoznam uz dvano ze co potrebujem ona skusena rodicka mala domacu ulohu, a ako denka porodila, som jej v panike volala ze to vsetko potrebujem HNED!!!
Tak nacupkala a pekne vsetko doniesla...
U mna to zas funguje akosi dufam ze naopak, ja som myslela ze zakon schvalnosti funguje, nic zbalene a na mna pride porod, teraz mam akosi omnoho lepsi pocit..este sa mi snad ta taska poriadne zaprasi... :grinning:
Inak, dufam ze lossik s malou si to rozmyslia a pekne ostanu v brusenku ciiiiiiiiiiiiiim dlhsie.
6. mar 2008 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jarka70: kúp si buď Nasivin alebo Muconasal Plus, ale ja odporúčam Muconasal Plus - sú s éterickými olejmi (eukalyptus), pri pôrode sa ževraj hrozne ťažko dýcha a žena má zapchatý nos a ty potrebuješ kyslík nielen pre seba, ale aj pre bábo....
Ja trpím tehotenskou nádchou už 6 týždňov a kvapky si dávam.... :unamused:
lossík by mala byť v 32.tt, dneska ju ževraj prepúšťajú, ale musí ležať, veď ona sa ozve :slight_smile:
6. mar 2008 o 09:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jarka: ja ti tu vysvetľujem ako sa pri pôrode ťažko dýcha, ale ty o tom vieš svoje :grinning: . Máš už tri detičky :sweat_smile:
6. mar 2008 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mate zabalene v taske aj plienky alebo vam potom donesu vase polovicky :sunglasses:
6. mar 2008 o 09:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jarka, veelmi si schvalia niveu sprejik do nosa. Kupis hocikde v drogerke, je dost drahy, ale aj dost velky.´Ten mam ja,potom je este jedna znacka, ale neviem ako sa vola, pockaj..nenasla som. :frowning2:
6. mar 2008 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
plienky si beriem hneď zo sebou, aj látkové, aj Pampers, len vecičky na oblečenie mi manžel donesie neskôr
6. mar 2008 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ci vy hovorite o kvapkach pre nas???? to treba?
6. mar 2008 o 09:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jankapo: ak nemáš zapchatý noštek, tak ti netreba, k pôrodu by som si pre istotu zobrala
Keď som si hľadala zoznamy, čo do pôrodnice, skoro v každom bolo kvapky do nosa, nechápala som prečo, ale teraz už chápem....
Doktor mi vysvetlil, že trpím vazomotorickou, hormonálnou nádchou, ktorá sa u žien objavuje v tehotenstve, niektoré žienky to majú celé tehu, no mňa by asi porazilo...
V inej téme keciam s jednou babenkou, ktorá ju má od 4.mesiaca, chúĎa, doktor jej prikázal kvapkať si do nosa, ale po týždni vždy vystriedať inú značku kvapiek....

Tiež nie som z toho nadšená, vždy, keď si kvapnem mám výčitky svedomia kvôli bábätku, ale nedá sa inak, je to hrozné... :frowning2:
6. mar 2008 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Jastericka, no, mne alergicke daco isto bude treba...zacne moja sezona, bez toho ja dychat nebudem vediet :frowning2: cize ja by som si to tak ci tak musela vziat, ved ja sa toho bojim ze ako zvladnem dychanie...Aj tu vasu temu som citala, zatial som mala trosku problemy v noci, ale to je skor tym ze sa vykuruje a susi mi sliznice a este ze spim dolu hlavou, tym padom sa mi neodhlienuju dych. cesty, rano sa to spusti, pol hodinu mam co robit... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ja som mala super stastie ze som otehu v zime....teda pres zimou. S tou nadchou to teda musis mat vesele, to ja poznam, clovek s plnym nosom, to horsie ako hladny...
6. mar 2008 o 09:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jankapo: možno ťa trošku ukľudním, poznám žienku od nás, ktorá má alergickú nádchu a jej doktor normálne dovolil kvapkať si dáke kvapky na alergiu, je o mesiac kratšie tehuľka ako ja....
Zvládneme to, neboj... :wink:
6. mar 2008 o 10:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jastericka, ja som tiez alegicka a mam aj astmu a musim si dtriekat sprej nie raz ale dva krat, kvoli malickemu, lebo ak ja nebudem dobre dychat tak ani babo...spreje nevadia, lebo idu tam kde maju :wink:
6. mar 2008 o 10:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj jastericka. Ja som sa sic prave dnes iba zaregistrovala, ale v podstate temy sledujem uz davno :slight_smile: Mam skoro rovnaky termin ako ty, (20.april) mozno sa stretneme v porodnici, som tiez z LM :slight_smile:
6. mar 2008 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj lenocka80 :slight_smile: , jeej, veď vidím, že máme podobný termínik, no to by bolo fajn, keby dakto známy bol v pôrodke
A ako sa cítiš, všetko OK u teba? teba netrápi nádcha?
6. mar 2008 o 11:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dididi30: ďakujem za ukľudnenie :wink:
6. mar 2008 o 11:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jastericka, klud je potrebny, hoci ho mame tak malo, ze? :wink:
6. mar 2008 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Neviem ani jastericka ci sa to da nazvat nadcha :slight_smile: Mam zapchaty nos asi od piateho mesiaca, ale cez den sa to da zniest horsie je to vecer, ked si lahnem alebo v noci sa niekedy zobudim na to, ze nemozem dychat :frowning2: , ale zasa som uz rada, ze mi prestalo krvacanie z nosa, lebo toho som si tiez uzila...fuuuj. Ale v podstate sa citim fajne, sem tam nejaky kopancek dostanem, aby som vedela, ze som tehoska :grinning: Len momentalne ma trapi poloha KP :unamused:
6. mar 2008 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
lenocka.......aka je to ta poloha kp?? :fearful:
6. mar 2008 o 12:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Koncom panvovym. Vlastne od 30tt by sa uz babatko malo otocit hlavickou dole a pripravovat sa tak na porod, ale mojmu drobcovi to asi nejako nevonia...
6. mar 2008 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
baby ako som tak citala vasu diskusiu, zmocnila sa ma strasna panika.. nemam nic pripravene do nemocnice a prave som sa rozhodla, ze to zmenim... vie mi niekto poslat nejaky zoznam, alebo tak ze co by som mala mat vsetko pripravene? prosiiiim, dakujem..
6. mar 2008 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dani.....tak to mozes najs na stranke mama a ja tusim...... :wink:
lenocka.......ej ha, no ale sak sa este moze otocit nie? mozno aj priamo ked budes rodit sa moze, tak sa neboj :wink:
6. mar 2008 o 12:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem :slight_smile: pozriem..
6. mar 2008 o 12:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
danka nepanikar ani ja nemam este nic pobalene, mam tak kaurat co to nakupene o odsavacke este ani nechyrujem, my sme dnes boli v poradni, pan doktor nas popocuval a hovoril, ze ozvy mame pekne. A teraz ma uz len caka vybrat si konecne porodnika. Lebo neviem ci budem rodit v presove, ale v saci, ktoru som si vybrala. Uvidime este mam tri tyzdne. Tak sa pojdeme asi pozriet do sace a uvidime podla pani doktorky ku korej ma gyno posiela. dnes sa pozeral aj na moj vysledok od ocnej a povedal ze to zalezi na porodnikovi, ale ze indikaciu na sekciu mam. Tak sa budem asi musiet dohodnut s porodnikom. :slight_smile:
a dnes sme dostali dalsiu kopku veciciek. ale su take krasne ze az. Tak som sa vytesovala. Aj manzelik
6. mar 2008 o 12:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
zacinam stresovat preto, lebo je to tak vsetko drahe a naraz je toho naozaj vela.. tak chcem uz konecne zacat kupovat..
6. mar 2008 o 13:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak to mas pravdu danka ja som tiez preto kupovala postupne lebo naraz sa to vobec neda :sunglasses:
6. mar 2008 o 13:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
danka no bolo by na časeuž si v ýždni kedy môžeš začať hocikedy rodiť však aj tvoja menovkina unás v májovkách má už krásne miminko narodené v 31tt
6. mar 2008 o 13:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no, ale ja neviem odkial zacat.. uz som z toho na nervy.. teraz sme si kupili projekt a vsetky vybavovacky okolo domu nam zeru vsetky zasoby.. a ja som uz pol roka doma.. takze prijem ma len manzel.. chodi do roboty 7krat do tyzdna a uz mi ho je luto.. slubil mi, ze jeden den bude byvat doma, tak som zvedava..
6. mar 2008 o 13:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
najlepšie ísť doobchodu kde kúpiš všetko aj u vás taký musí byť...hlavne kľud
6. mar 2008 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dani tak ja som uz zacala kupovat pred 20tt, lebo som vedela,ze naraz toho bude vela, tak uz len nejake drobnosti mam :slight_smile:
6. mar 2008 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tak zacni tym najdolezitejsim ci ti bude treba hned na zaciatok..
6. mar 2008 o 13:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jari.sak to ,ze treba vsetko :unamused: lebo nikdy nevies
6. mar 2008 o 13:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok