Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

jastericka
2. apr 2008

gabka: ďakujem veľmi pekne, odovzdám, Miško sa šiel dať ostrihať, aby bol pri pôrode krásnučký 😀 . To Ti verím, že už máš toho plné zuby, ale to asi my všetky, už sme nedočkavé a chceme už kočíkovať a kojiť a všetko, čo s tým súvisí, že? Tak potom, keď budete mať foťák.... 😉

sandri, to váždne? To by bola sila, keby sa Lukyno narodil ako Ty 🙂 Inak aj ja som počula, že sú rizikovky, ktoré nakoniec prenášajú....
Moja mama mňa prenášala 10 dní, tak ak je to aj geneticky dané, tak ma to asi neminie tiež....a to som si myslela, že porodím skôr, ale už si to prestávam myslieť 😠
Jasné, 39/1 je v pohodičke, veď nemusíme zase rodiť 5kg bábätká 😀

jastericka
2. apr 2008

gabi a inak tehotenstvo v pohode? Nemáš žiadne ťažkosti? Ja už druhý mesiac tehotenskú nádchu, už som si aj zvykla byť so zapchatým nosom...okrem iného samozrejme, stále niečo bolo nanič....Dúfam, že maličká mi to vynahradí a bude dobručká, keď sa narodí 🙂

daniela84
2. apr 2008

Juj ta pekne, luki je zivy ci bude taky aj ked sa narodi, ved pockaj ked bude vyvadzat. Xi xi
Ta ja mam naozaj skveleho manzela, keby mohol znesie mi aj modre z neba a to som ho nechcela zo zaciatku, ked ma balil, ale nakoniec sa mu to podarilo, keby to tak teraz cital.
Jasteri no ty uz pomaly mozes finisovat ty hadam v poke aprila uz budes mat svoju malinku pri sebe.
Aj ja bys om uz chcela ju mat pri sebe, ale az o take dva tri tyzdne nech sme v novom.

jastericka
2. apr 2008

danielka: veď potom Vám budem písať o pôrode a tak... 😉 Inak priebeh pôrodu napíšem potom do tém pôrody - Pôrodnica LM, ale to má čas, na to Vás upozorním. 😉 Ale človek nikdy neviem, kto ma to tu ešte popredbieha, aj Ty Dani môžeš kľudne ísť skôr ako ja 😝
Vidíš, ako je to s týmito chlapmi, ja som sa zase s mojim zoznámila tak, že som chodila s jeho kamarátom a trávili sme čas v spoločnej partii, ale ten jeho kamarát nebol vyvolený 😀

sandrika
autor
2. apr 2008

Veru jy by som chcela porodiť skôr už mám toho fakt dosť ,a le hlavne toho zvracania

jastericka
2. apr 2008

sandri, to Ti verím, ale aj mňa napína posledný mesiac ☹

Dobre žienky, ide ja od Vás, idem si upratať, lebo som si tu začala triediť rôzne veci v šuplíkoch ešte z roboty, musím to dať do poriadku....

Prajem pekný večer, papa 🙂

gabkazabka
2. apr 2008

teraz uz v pohodke,uz som mesiac doma na marodke a ostanem az do nastupu na MD.Do marodky som este ucila,ale mala som cisto romsku triedu-10 ziakov a uz som sa nechcela stresovat,chodila som domov nervozna,smradlava....tak som sa dala na marodku a odvtedy sa citim ovela lepsie....dik za opytanie
Inac s tou nadchou-ja ju mam od zaciatku tehu, lekar povedal,ze je to v tehotenstve normalne,ale uzivam Olynth.Bez neho ba som neprezila...... 😒
Vidim,ze aj Ty sa uz nevies dockat malickej.....ale mam trosku aj strach,ci sa budem vediet postarat o take male bezbranne stvorenie.....24 hodin denne 😨

sandrika
autor
2. apr 2008

Pá jasterička maj sakrásne zajtra sa ozvem okolo obeda už po kontrole... 😉

dididi30
2. apr 2008

tak teda baby aj vy ste sa tu vybratili ☹
sandri aj ja mam zajtra kontrolu so sonom, same nove spravy budeme mat 🙂

sandrika
autor
2. apr 2008

no už sa teším

gabkazabka
2. apr 2008

dididi30,nebyvala si niekedy v Michalovciach?
😵

loss
2. apr 2008

caute baby co je tu nove?Dnes som cely den behala po meste s mamkou a od 15h som spala 😀

sandrika
autor
2. apr 2008

caves lossikvšetko po starom tak si si pekne zdriemla ja som tiež strašne unavená, ale potom čiernom čaji sa mi spaťnedalo a to som horeod 4,00 hod

loss
2. apr 2008

sandri jezis to je dost ja zaspim cez den v pohode horsie je to v noci 😔

dididi30
2. apr 2008

gabi hej 😀 pozname sa??? pribliz sa mi 😀

gabkazabka
2. apr 2008

heeeeeeej 😀 poznaaaame.Cez Matu Lehotskuuuuu 😵

sandrika
autor
2. apr 2008

ja zaspím v poslednej dobe okolo 22,30 do 4,00 som, hore každé dve hod a od 4,00 uplne už viempresne ako samalý každý deň budí o 1,30 hod a o 3,55 hod a cezdeň tiež v tom čase,mne tak tvrdne bruško

miriamka
2. apr 2008

Ahoj Loss,
jeeej,Ty uz mas veru pekne brusko.Ja to moje nic moc,kazdy mi stale hada tak 5.mesiac...neviem kde sa maly schovava 😀

gabkazabka
2. apr 2008

Inac Dididi-mame rovnaky termin 😉

sandrika
autor
2. apr 2008

miri a ja mám čo povedať a počkaj aký valibuci z tade vyndu to takbýva,malé brušká veľké deti, veľké brušká malé deti a to mámvraj aj veľa plodovej vody tak neviem kde je...

loss
2. apr 2008

Miri mozno je viac v krizoch ak ta boli chrbat tak isto je tam mna neboli vobec nic teraz ked uz sa tesim ze o tyzden mozem rodit tak mi je zazracne dobre mala sa rozhodla ostat do terminu 😀

miriamka
2. apr 2008

Sandri...no asi to tak bude,lebo ja naozaj brusko nic moc,ved ja este v pohode zapnem netehu bedrove nohavice 😒

dididi30
2. apr 2008

gabi ale ja stale neviem kto si, ale matu poznam jasne,,,,,,a co si v spiskej?? byvala si na ibvcku ci kde??? daj si foto do albumu nech si ta pripomeniem..
hej mama ale ja uz druhe a chlapceka 😀

sandrika
autor
2. apr 2008

loss 😀 super
miri ja teda nie už od 9 tt ja som sa hneď rozšírila

miriamka
2. apr 2008

Loss...no mna neboli vobec nic,a keby nekopal ani len niekedy netusim ze som tehotna 😉 No ved maly tam niekde poskladany bude 😀

dididi30
2. apr 2008

baby ja sa zblaznim, moja dcera si ostrihala vlasy neviem ci sa mam smiat ci plakat 😅 ☹

miriamka
2. apr 2008

Didi...takze mas doma veselo?A ako,nakratko?

dididi30
2. apr 2008

miri......chvala bohu ofina je ok, ale okolo usi, este ze si nezastrihla usi, idem jej to opravit 😒

miriamka
2. apr 2008

😀 😀

lucka0122
2. apr 2008

diddi aj ja mam zajtra sono aj kontrolu....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre