Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

miriamka
3. apr 2008

Ja mam teraz CS4 😉

dididi30
3. apr 2008

ahojte, tak my uz mame po sone, vsetko ok, drobusik pekne rastie a nezmenila sa na babu 😀

miriamka
3. apr 2008

Didi...takze chlapcek je jasny,co?

danka86
3. apr 2008

aj ja mam cs 4, ale aj tak neviem, co to znamena ☹

sandrika
autor
3. apr 2008

Ahojky tak my sme po kontrole máme cca 2380 g sme zdravučký, CTG super, lieky máme brať ešťe dva týždne, ale to si premyslím 😀

danka86
3. apr 2008

no super sandrika, aj ja chcem aby mi spravil sono ☹ ale uz nic nespominal doky..

dididi30
3. apr 2008

mirka jasne 😀 bol zlaty akurat papal 🙂 moj drobcek ma 1420g 😀 , drobucky ako jeho sestricka, ale nevadi, je zdravy a to je dvolezite 😀

lucka0122
3. apr 2008

ahojte aj my sme po kontrole...rastieme ale kolko vazi to mi nepovie....hadam v nemocke mi uz povedia....o dva tyzdne idem uz do nemocnici chodit...kupila som si dobry caj na palenie zahy pre tehotne....v DM drogerii...dal mi lieky zelezo 100 tabletiek...a mast na do vnutra na vytoky...ze to sa musi preliecit

miriamka
3. apr 2008

Luci...ja tiez teraz uzivam zelezo 😉

lucka0122
3. apr 2008

take hnede tabletky?fuuuj ja tabletky nerada

miriamka
3. apr 2008

Ano,take hnede...ja som si ich sama kupila,lebo zelezo je teraz uz dolezite kvoli tomu,aby mal drobec dostatok kyslika,takze si kazdy druhy den jednu dam len je z nich riadna zapcha 😠

dididi30
3. apr 2008

od toho zeleza vas poradne zapecie a vraj sa z toho pribera 🙂
luci a to len kvoli vytoku musis mat masticku?? ved to je normalne, ci ty mas zapal??

lucka0122
3. apr 2008

hej?no zbohom ja po jedle jednu denne....dididi este mam pribrat?preboha uz som pribrala 20kg a to som mala 39kg.....to je jednorazova mast mam kvasinky ze ked mas vytok mas kvasinky a ja sa bez intimky nemozem ani pohnut...

miriamka
3. apr 2008

Luci...Tz si mala 39kg?Ufff,to je riadne malo

lucka0122
3. apr 2008

a teraz ?59kg to je dost podla mna na to aka som mala a kolko som vtedy mala kg...

ajkabezka
3. apr 2008

ahojte holčičky, a jmy jsme po poradně, Kuba roste jak z vody, byla jsem aj na internom na vyšetrení- doktorce se nelíbí, že tlak zas je hore, a predstavte si, že jak mně měřili na int, tak mi padol na 110/65- internista byl z toho v křeči smíchu, tak nevím, jestli někomu zle měří tlakomer či co 😅 ...sestra mi těma baňkama na ekg nadělala riadne cucfleky 😀 ...no a Kuba je vetší na 34tt a ne na 32tt 😵 .....ale mám velký problém 😢 😢 😢 , dnes se narodil známej chlapec a dala mu meno Jakub! jsem z toho dost vedle bo stále mluvila o Vilkovi a teď toto, tak spekuluju, že změníme jméno- ale se mi nechce, bo už mu od 16tt říkám Kubinko...ach jo, mám já to smúlu... ☹ ☹

miriamka
3. apr 2008

Luci...pribrala si viac preto,ze si bola predtym "podvyzivena" a mala si prilis malo kg na tehotenstvo.Neboj,po porode to pojde dole ani nebudes vediet ako.
Co mame potom hovorit mz ostatne co o 39kg mozeme len snivat?

dididi30
3. apr 2008

to vazne si len tolko vazila??? ja odpadnem, to sa ti ako podarilo 😀 sak ja som mala 50 a vraj ze podvyzivena som bola 😅 ale neboj luci, to vobec nemusi oplatit a s tvojou vahou 🙂
no k tomu vytoku som prekvapena ja som mala aj pri malej aj teraz, vysetrili mi to, vraj je to ok, ale ze nic na to netreba, lebo aj to moze vyvolat porod, tak to asi kazdy lekar inac....ja tiez chodim s intimkou, aj pred tehu som chodila 🙂

lucka0122
3. apr 2008

ale mala som dobru postavu to vraveli vsetci....a ja som mala tak ja som mohla mat tolko

dididi30
3. apr 2008

sak teda hej, pri tej vahe, ako miska 😉

miriamka
3. apr 2008

Luci...schvalne,kolko merias?
Ja ked som pri mojej vyske 172cm mala 54kg som bola uz kost a koza,si neviem predstavit mat este menej...
Ale neboj,urcite po porode schudnes a budes mat opat svoju povodnu postavu!

loss
3. apr 2008

ajkabezka viem ako sa citis ja som od prvej chvile chcela Nellu a kamoska co po mne 2mesiace otehotnela tiez ide dat Nellu tak som chcela meno zmenit ale tiez od 18tt sa NELLINKUJEME a tak som si len rozmyslela ze nebude Nella ale Nelly
je to tazke s menami asi sme to mali drzat v tajnosti 😵

lucka0122
3. apr 2008

meriam 152cm

ajkabezka
3. apr 2008

lossík-no to jo..fakt je mi z toho smutno 😒 , ještě navíc proto, že se často vídáme 🙄 ..kdyby dala až po nás meno, vadilo by to míň, ale takhle je to taková podpásovka 😠 ...píšu ti sms 😵

miriamka
3. apr 2008

Ajka...no je to tazke.A nemate v zalohe aj nejake ine meno?

danka86
3. apr 2008

baby aj ja mam problemy s vytokom a svrbenim.. je to normalne? Neviem, ci to mam povedat lekarovi.. 😒

jarka70
3. apr 2008

danka tak to treba povedat hlavne ked to svrbi treba ti nieco nasadit.

sonatorik
3. apr 2008

ahojte...no na mna asi idu kontrakcie ci co...mam dost brutalne bolesti....už asi 2 hodiny...take krče v intervaloch.a to som rano bola na vysetreni....asi sa to nejak nastartovalo 🙂))

ajkabezka
3. apr 2008

tak sona asi se to už rozbíhá, jak jsem psala včera držíme palečky, ať to máš rychle a bez komplikací za sebou 😉

ajkabezka
3. apr 2008

miri, v zálohe nemáme nič, tak "lítám"po kalendáři a hledám 😒 ...ale mám divnej pocit z toho, že Kubinkovi celou dobu říkám Kuba a najednou to bude "někdo" jiný
😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre