Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

dididi30
10. apr 2008

AHOJTE dnes mi nesiel net, tak sa pytam co mate nove a ako sa mate?? 😀

sandrika
autor
10. apr 2008

takže: stav nezmenený t.j. krčok 0,5 cm otvorená len na špičku prsta, keďže dr nevie , že som vysadila lieky tak povedal, že 17 .4. vysadím lieky a do 7 dní by som mala porodiť,keď si to takvypočítam podľa skutočného dátumu ako som ich vysadila vychádza mi rodiť na nedelu ale neviem keď som takmer zatvorená, ale všetci hovoria, že mám strašne spadnuté bruško....

lucka0122
10. apr 2008

sandri tak na kontrole vsetko ok?

sandrika
autor
10. apr 2008

ano, ale teraz mám také bolesti dosť veľa som chodila...
Ešťe si v Sásovej či už doma?

sandrika
autor
10. apr 2008

Lucik idem si ľahnúť a pozerť TV lebo sa mi zle sedí, bolí ma pri tom bruško pá ráno

sandrika
autor
11. apr 2008

Dobré ránko

penelope2066
11. apr 2008

AHOJ SANDRI TY SI ESTE NEPORODILA?

sandrika
autor
11. apr 2008

nie penelope ešťe nie a skôr ako vnedelu by to aninemalo byť , ja som chcela dnes lebo mámnarodky no a keď tonevyšlo tak už mi je to fuk len nechje to do toho 30.4 ako mám termín,prečítaj si vyžšie zo včerajšej kontroli čo dr povedal

daniela84
11. apr 2008

Sona tak to blahozelam, tak prva presovcanka to ma za sebou, to je fajn. Viem si predtsavit ze si stale pri malinkej, a ako sa rodilo v po? Aky boli doktori a co sestricky?

penelope2066
11. apr 2008

SANDRI TAK VSETKO NAJLEPSIE K NARODENINAM,JA MAM V PONDELOK 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

sandrika
autor
11. apr 2008

diky penelope a aj tebe predčasne všetko lwen to naj... 😵

lucka0122
11. apr 2008

sandrika vsetko najlepsie k narodeninam vela stastia a aby bol luky zdravucky aj stebou....

sandrika
autor
11. apr 2008

lucik díky

miriamka
11. apr 2008

Sandrika...aj ja Ti prajem vsetko NAJ,najma lahky porod a zdravicko pre Teba aj Lukyho 🙂

sandrika
autor
11. apr 2008

miriamka 😵

lucka0122
11. apr 2008

sandri vceravecer som isla domov ale pridem uz na stalo v pondelok.....do sasovej..tak sa potom dohodneme...

sandrika
autor
11. apr 2008

oki ale počítaj s tým, že ja dem v stredu rodiť 😀 to som aspoň tvrdila keď som otehotnela,neviem kedy som vtedy prišla na ten dátum 16.4,ale myslím si toproste...ja som len chcela dnes a keďnie dnes takv stredu a ak tiež nie tak potom mi je to už jedno.Tobudemexemplár čo na vysadenie tých liekov neporodí 😀

lucka0122
11. apr 2008

ved ja ti pred tym zavolam....zajtra mi kocik dovezu...tak by som isla aj zajtra do sasovej aby som vedela ako sa sklada a tak....

miriamka
11. apr 2008

Ja stale hovorim ze rodit budem 8.5...tiez netusim preco,proste tento den ma stale napada ako den mojho porodu.

lucka0122
11. apr 2008

mna napada stale 20.4 alebo potom 5.5......

miriamka
11. apr 2008

No ved uvidime kedy nas to chyti 😉 Kazdopadne,ja dufam,ze az po 27.4 ked uz budeme prestahovani na dom a moze to prist

lucka0122
11. apr 2008

ved to len aby sme mali po tom a drzali malicke v naruci....no nie?asi to je to najkrajsie a zabudneme na vsetky bolesti co sme mali....

mien
11. apr 2008

ahojte kočky, nechcem sa vám miešať do diskusie´, ale ja by som mala takú otázku ohľadom magne. aj mne doktor vypísal magne., ale mne bruško netvrdne vôbec od začiatku ak mi tvrdlo max.2, ale aj to iba trošku.
sandrika písala, že jej doktor povedal aby vy sadila lieky a porodí do 7 dni, mňa by zaujímalo, že, keby som nebrala magne, tak by som mohla porodiť aj skôr

dididi30
11. apr 2008

ahojte......tak citam,ze uz sona ma to za sebou, parada 😀 , tak jej tiez gratulujem vela zdravicka babatku 🙂

miriamka
11. apr 2008

Mien...ja Ti neviem,magnezium je na posilnenie maternice,a ked ho uzivas ma sa tak do 36tt...ja ho uzivam bez toho aby mi ho doky predpisal.

mien
11. apr 2008

a ešte jedna otázka, keby som náhodou neužívala, tak by som tým mohla ublížiť dieťatku ale bo ak nemám žiadne probôémy tak nemusím

dididi30
11. apr 2008

mien ja som v predoslom tehu pouzivala magne ale len chvilu, teraz nepouzivam vobec 😉 ale tvrdnutie mam sem tam...no a predstav ani ziadne vitaminy a drobec je vraj az moc dlhy, takze si ich skludom mozes nasadit 😉

sandrika
autor
11. apr 2008

mien Mygne B6sú len vytamíny, nemôžeš nimi bábetku ublížiť ani tým ,ke%d ichbrať nemusíš, ale môžu zabrániť tvrdnutiu bruška a doky vie prečoo tiichbral. Ja sombrala do 37 tt každá znás ho brala.
Cav didi 😀

mien
11. apr 2008

dobre dididi a koľko má tvoj drobec, aký je veľký

dididi30
11. apr 2008

mien, vies ze ani neviem 😅 ale lekarka mi to povedala a zapisala do knizky, ale len do grafu, tak to prestudujem 🙂 ale vazi vyse kila a pol teda s pred tyzdna cize je to uz viac,lebo som prudko nabrala 2 kila navyse....no ale aj tak sa na to nespolieham lebo to je len odhad, ale vyzera to tak,ze bude dhla spagetka 😀
a tvoje??
sadnri caf, tak vsetko ok?? to som rada...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre