Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

sandrika
autor
11. apr 2008

všetko ok a právepo čajíkuna trávenie si dal už aj žalúdok povedať aspoň na oje narodky sa rozhodol trochu spolupracovať 😉

mien
11. apr 2008

no, tak super
mňa len štve, že naposledy som bola na kontrole v 28 tt a teraz mám ísť, keď budem v 33 tt, ale mne sa to voľaako nezdá, troška som na doktora nahnevaná, lebo to je 5 tt, čo nič neviem ako sa má moje bábo, ešte dobre, že ho cítim dosť každý deň

dididi30
11. apr 2008

mien nic si z toho nerob, mna tu zas zo spodu nekukaju , takze tiez som mala obavy a sono tu je len v 12tt a 20 tt a koniec, ja som mala v 31 este jeden navyse, lebo sa im zdal maly, bo tu su zeny ako sudy... 😒 no a vsetko v poriadku...
pozri ver ze je vsetko ok a bude ok 😉 .....inak ja som bola na kontrole kazdy tyzden kvoli tlaku ale uz budem len kazde dva a od 36tt kazdy tyzden az do porodu lebo tlak sa mi polepsil je uz ok.... a ona bude chodit zamnou, takze paradada 😀
sandri tak gratulujem, skoda ,ze sa ti drobec nenarodil na narodky , to by bol darcek 😅

sandrika
autor
11. apr 2008

veru to by bol mna totiežnapadlo inak som od začiatku mala v pláne rodiť až 16.4, ale potommanapadlo že 5 dní hore dole....

lucka0122
11. apr 2008

no a tu zas nikto nieje?kde ste vsetky?u nas tak leje......asi 10min.. a teraz svieti slnko....ako u blaznov

jastericka
11. apr 2008

ahojte, tehuľky, držte mi palce, dnes som nemala dobrý monitor, dokonca ma točili dva krát, niečo sa im nezdá. Mám sa hlásiť na pôrodnici o štvtej, kde mi natočia ďalší, ak by sa nič nezmenilo, možno mi vyvolajú pôrod. Bojím sa hrozne o malinkú, už so mnou nech robia, čo chcú ☹
Potom dám vedieť....

mien
11. apr 2008

jastericka držím ti palce aby všetko dobre dopadlo a nič ti nepovedali čo sa deje, neboj bude všetko ok daj potom vedieť

sandrika
autor
11. apr 2008

jasterička myslím na teba veľa šťastia

lucka0122
11. apr 2008

ahojte teraz som bola na urgente so svokrom....a picha spodok a mam take stahy maternice.....aky je to priznak?ze budem coskoro rodit?ci nic take hrozne?

sandrika
autor
11. apr 2008

luci kľud nemyslím ak tie sťahy nie sú každých 5 min tak asi skôr nie ako hej

dididi30
11. apr 2008

luci poslickovia, takze do mesiaca to bude 😉 😀

lucka0122
11. apr 2008

didi dik ja si myslim ze aj o dva tyzdne..neviem preco...ja si myslim ze dakeho 20.4 neviem preco ale citim to tak....dnes som zacala 35tt...

dididi30
11. apr 2008

lici ak to tak citis tak tak to bude, ona zena vie najlepsie co a ako 😉 ja si tiez myslim,ze tentoraz pojdem o nieco skor robit......malu som rodina na termin.....drzim ti palceky a skus to potiahnut aspon do 38tt, ale ak nie tak aj ak vela zdravicka drobcovi 🙂

lucka0122
11. apr 2008

hadam to dake tri tyzdne vydrzime......a keby som teraz alebo tyzden tak to je zle?

dididi30
11. apr 2008

luci nieje , ak nebudu problemi tak urcite nie, poznam aj take co skor a baba mali nadherne a zdrave, takze pohodka, nevadi..neboj sa uz je vyvinute ako ma, teda uz vraj niektore deticky su v 33tt schopne dychat ale to je individualne....ale si na tom aj ak dobre, fakt neboj sa, klud 😉

lucka0122
11. apr 2008

este ze ta mam...inak rozmyslam o poistovni kde maleho nahlasim...UNION?pozicaju monitor dychu..neviem....

dididi30
11. apr 2008

luci ja neviem ja som v anglicu a doma som odhlasena ale mala ma vseobecnu ani neviem ci vobec este ta poistovna funguje 😨 ....no ale skus ked ten monitor pozicaju to je len plus 😉 ....

lucka0122
11. apr 2008

ja som v spolocnej poistovni///drahy je v spolocnej len stou poistovnou nemam dobre skusenosti

sandrika
autor
11. apr 2008

lucka najlepšie je keď sa opýtaš dr , kde budeš s malým chodiť, lebo s Unionom veľa dr nemá zmluvu. Všeobecná ma zase zadarmo očkovanie proti pneumokokom a Apolo to dá pre malého veľu užitočných vecí ako cule, flašky, knižky, ja som mala celé poobede gratulantov tak sa mi nedalo.....

lucka0122
11. apr 2008

jaaaaj ale zagratulovala som ti vsak?myslim ze hej ze rano....sandri ty ides dat vseobecnu?kde budes chodit k doktorke?

dididi30
11. apr 2008

luci no sadrika ma pravdu skus si zistit ze ktore poistovne tvoj lekar uprednostnuje to bude asi rozumnejise 😉

sandrika
autor
11. apr 2008

Luci nie buď Apolo alebo Union prezistímu dr
a budem chodiť tu do Sásovej doPolikliniky k Dr Ondrušová mám dobré odporúčania

dididi30
12. apr 2008

bre ranko,
dnes som sa nadherne vyspala, vonku je pekne ale kosa....to nevadi dala som poprat a tusim aj nejake detske veciky dam ...ak nie dnes tak na buduci tyzden bo sa ma tak trochu oteplit 🙂 pekny dnik

lucia31
12. apr 2008

dobre ranko...ani ja sa dned nemozem na spanok stazovat, zistila som, ze lepsie spim, ked idem spat po 22.00hod, ked sa odlepim od konika 🙂
bola som na ocnom vysetreni, kedze mam vyssie, teda dost vysoke dioptrie /nosim sosovky/a syna som kvoli tomu rodila sekciou, no a teraz mi doktorka povedala, ze nevidi dovod na cisarsky, ze vysoke dioptrie nie su indikaciou na cisarsky rez...tak na jednej strane som rada, no normalne ma chytila panika 🙂 osem mesiacov zijem v tom, ze sekcia a zrazu nie...a nemeral mi doktor ani panvu, mam tam napisane, ze normalna, tak ho poprosim, nech mi je len pekne odmeria, ja som totizto take fifipierko 🙂 -aspon pred tehu som bola 🙂

loss
12. apr 2008

dobre ranko

aj ja som dnes celkom dobre spala ale sla som az o 1,30h a tak som ozaj spala fajn cim neskor tym lepsie spim 😅
co idete dnes robit?

lucia31
12. apr 2008

ahoj loss, dnes som uz chlapov po ranajkach pekne vyprevadila na Borovu -na kyslu vodu a ja, teda pracky perie 🙂 , no tak si lebedim 🙂 na obed ideme k svokre, takze varit sa chystam az poobede..jednoducho veget 🙂

loss
12. apr 2008

luci super ja idem ranajkovat a potom chcem ist do jedneho obchodu pri Bille,tiez budem prat a mozno aj varit alebo pojdem ku rodicom vyzera ze bude pekne a nahovorim ich na opekacku 😵
inak jastericka sa od vcera neozvala mam pocit ze rodi

dididi30
12. apr 2008

loss to vazne ?? myslis ze jastericka uz rodi?? 😅
luci ak si zacijes aj klasicky porod, bude to pre teba lepsie 😉

daniela84
12. apr 2008

Ahoj lucia, tak vidis ja mam tiez vysoke dioptrie a ked ich moja porodnicka videla, tak povedala ze je riziko ze by sa mi este viac skazil zrak, a ze to riskovat nechce a ocna mi zase povedala, ze je na na mne ako sa rozhodnem, ze mozem rodit aj normalne ale kedze mam loziska zatial bez aktivity, mozmu sa tlakom zaktivovat a narobit galibu. Tak som sa radsej rozhodla pre cisarak, aj ked oba typy porodu maju svoje pre aj proti.

lucia31
12. apr 2008

mne moja doktorka na ocnom povedala, ze akurat bola na skoleni ohladom vysokych dioptrii a nasledneho porodu, a ze vraj samotne vysoke dioptrie nie su indikaciou na cisarsky, a ze vsetko ostatne, teda ocne pozadie atd. mam v poriadku...no pri prvom som bola este v den porodu v nemocnici na ocnom, a tam mi vyslovene povedala, ze normalne rodit nemam 😒 tak neviem..i ked, rada by som rodila prirodzene, chybal mi ten pocit, zazit si to, precitit ten prichod dietatka 😉 uvidim, co mi este povie moj gynekolog...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre