Tretí trimester. Čo sa v ňom deje?

sandrika
23. jan 2008

Ahojky tehuľky,keďže dnes podľa daktorýchkních už minulý týždeň, ale mne sa viac pozdáva ten dnešok začínam tretí trimester tak otváram novú tému, kde sa budeme deliť o zážitky s krásneho, ale najnamáhavejšieho trimistra našich tehotenstiev a pevne verím, že na konci budeme všetky v rukách držať naše zdravučké detičky.takže vám prajem krásny, bezproblémový posledný trimester arýchli, bezbolestný pôrod.
Mohlo bysa tu preberať keďže je to posledný trimester hlavne nákup vecičiek pre miminka, predpôrodné kurzy, ako aj samotné pôrody no samozrejme ajpocity mamičiek sblížiacim sa dnom ich vytúženého pôrodu. Veľa šťastia. 🙂 🙂 🙂 😉

daniela84
12. apr 2008

No ja uz spekulovat nejdem, lebo sa bojim hlavne tych lozisk co mi nasla, a nejak som sa uz zmierila s tym ze idem na cisarak, ja sa bojim oboch typov porodu, lebo som nebola este nikdy na ziadnej operacii, a neviem ako sa mi bude hojit rana a pri normalnom sa bojim tych bolesti. Takze asi tak, ale ako napisala moja rodina, zvladli to vsetky a nevymreli, tak hadam to zvladnem aj ja, ale cim viac sa to bllizi tak mam vacsi strach ci vsetko zvladnem. ako drzat malicku, ako ju kupat, ci rozpoznam ked place a preco. No uz mi behaju po rozume cudne myslienky.

danka86
12. apr 2008

ahojte... Dani, ja proste to iste.. a este mi vcera porodila kamoska, tak som uz vystresovana..

dididi30
12. apr 2008

luci ono az na sale uvida ako to bude, sak ty to vies, ale prirodzene je super,,,,,,,,,samozrejma ak to nejde tak nedje, ale ide o ten zazitok......kamoska mala prve na cisarak a druhe normalne, tiez mala s ocami problem, ,,,zvladla to a su ok, drizm aj tebe palceky nech si to zazijes 😉
danka a co ako porodila?? lahucko ci este nevies??

daniela84
12. apr 2008

No cau dani ta ze ta aj vidim, dneska mam trosku pokoj konecne nie sme v byte do vecera a nepadnem do postele ako mrtva, ale uz je to tam takmer tip top, dneska ideme este do kosic, ja idem na kontrolu a este ideme kuk do aska a do mestra na nakupy, zajtra nam dovezu aj postele aj predsiena dokonca aj novu sedacku, poviem ti uz sa neviem dockat, vyzera to tak ze do stredy budeme vo svojom, vdaka mojej mamci a svokrovi makali ako vcelicky aj manzel, mal dva dni dovolenku.

danka86
12. apr 2008

2h po porode mi volala, ze malinka mala pupocnu snuru trikrat otocenu okolo krku a oni blazni ju nutili tlacit a ta snura ju drzala a este boli nervozny, co to nejde.. mali sa predtym uistit, ci je vsetko v poriadku, mohli ju zadusit.. povedala, ze uz nechce rodit, ale ze inak to bolo v pohode 🙂 rodila bez epi a bez muza, lebo nemal nejake stery spravene...

daniela84
12. apr 2008

jaj no pekne to su mi ale doktori, oni este dobreze teba nezabiju a pritom maju vediet ze co a ako, ale podstatne je ze je vsetko ok a aj ona aj malinka je v poriadku. Ja sa bojim, ale sevcovicova bola prvy raz zlata dufam ze bude aj dneska a ze vsetko bude ok

dididi30
12. apr 2008

dani to vazne?? a su oni normalni, naco potom strkaju ruky dobre ze nie do... 😠 ale sak vselico je mozne, hlavne ze je vsetko ok.....ja som tiez prve rodila bez epi a sama a veru muz mi chybal, teraz pride muz a nemusim mat ziadne stery ani nic aj epi si dam,zadara ak bude vsetko ok 🙂

dididi30
12. apr 2008

danka ale ona spon vedela,ze mala mala okolo krku tu snuru, mne ani po porode neplakala a vobec nemali zaujem ma oboznamit preco ,ze ci bola napita plodovej vody ci mala snurku okolo krku, len ze vsetko je ok, no dakujem pekne.......no ale mozno je to tak lepsie,ze som nevedela, neviem 😒

sandrika
autor
12. apr 2008

baby tak ja mám riadnu noc za sebou fuh o 1,00 h , som sazobudila na silné kontrakcie ktoré sa opakovali podobu hodín , pravidelne každé minúty, potomsomvstala zbaliť sa a vysterilizovať odsávačku s tým, že ideme rodiť, noako som sa prechádzala kontrakcie ustúpili akurát mi naďalej strašne tvrdlo bruško a hrozne ma bolelo medzi nohami,nokeď somvysterilizovala a bolelo ma len zospodu šla som si opäť ľahnúť , zopakovali sa ďaľšie kontrakcie, ale oveľa silnejšie ,ako tie predtým,už somchcela ísť k PC napísať vám , že idem rodiť,keď som zrazu zaspala, teraz mám len mierne bolesti v podbrušku aj v krížoch. Takže ja som mala riednych poslov tuto noc a toma včera aj ráno prehnalo čoje vraj tiežpred pôrodom.

danka86
12. apr 2008

no su to naozaj odbornici..
Dani, tesim sa s tebou, ze to takto stihate a zvladate..
Sandrika, a nemala by si ist k lekarovi alebo tak.. nech ta aspon prezru?

sandrika
autor
12. apr 2008

keĎ do tejnemocky pôjdem už ma nepustia domov otosa zase postará mama 😒

danka86
12. apr 2008

no tak radsej si tam polez a budes mat istotu, co sa deje..

daniela84
12. apr 2008

No sandri aj ja by som asi radsej sla, sak uz t nejak vydrzis tam. Aby bol malinky v poriadku, a tebe sa tiez nieco nestalo. A mozno porodis do rana a ani nebudes vediet ako.
Dani aj ja som rada, ze uz to budeme mat za sebou a ze sa budem zobudzat vo svojom

dididi30
12. apr 2008

sandri caf, ak mas stale kontrakcie tak utekaj do nemocky ak nie tak oddychuj 😉

mywiel
12. apr 2008

Moja svagrina tiez nevedela porodit lebo maly mal snuru okolo krku tak isla na sekciu kedze maly nesiel dolu, nechapem preco nerobia utz aby sa uistili, ich to len tak potom napadlo ze to bude asi ono a ze urobime cisarsky! Vraj preto ze babo je velke a zle to vidiet, ale predstavte si, ze mi ukazovala foto z posledneho utz co bolo asi 2 a pol mesiaca pred porodom a tam je krasne vidiet ze uz ma maly snuru okolo krku takze ostal tak 2 a pol mesiaca so snurou okolo, tak preco to pred porodom neskontroluju?!! 😠

daniela84
12. apr 2008

A kde ste vsetky zmizli, asiupatujete co, sak sobota ja viem aj ja uz cakam kym mi doperie pracka, sandrika a ty ako?

lucka0122
12. apr 2008

ahiojte sandri chod radsej nech ste v poriadku......a ako sa dnes mate?ja som teraz dovarila dozehlila....a oddychujem...

jastericka
12. apr 2008

ahojte žienky, tak my sme domka, chvalabohu, včera na pôrodnici už bola malinká ukľudnená a monitor mi natočili OK, takže primár povedal, že sa nič nedeje, že mám ísť domov a keď sa mi nebude niečo zdať, samozrejme prísť.
Júúúúj, ale sme sa vyľakali....ale hlavné je, že je to OK.

mne doktor povedal, že už v tomto štádiu sa nedá zistiť z ultrazvuku či má bábo omotanú pupočnú šnúru okolo krku, veď včera ma na to upozornil, keď som mala zlé pásy, že to môže byť to, preto je bábo nervózne, ale že on to nezistí....že len monitorovať srdiečko treba

mne už svieti 40t, ale v skutočnosti som 39t+0 😉

sandrika
autor
12. apr 2008

ja mám stále kontrakcie no sú dosť nepravidelné uvidím ako sa to bude vyvíjať, ale myslím, že najneskôr v pondelok budem maminkou...bolesti sú ale fakt strašné

sonatorik
12. apr 2008

ahojte, tak už som pridala aj zopár fotiem....
Daniela 84... rodila som v starej porodnici....prostredie je fakt otrasne...ved ta nemocnica ma aspon 40 rokov... ale personal bol hrozne milý... hlavne mlade sestričky na novorodeneckom ale vlastne vsetky boli super až na jednu kravu staru....

sandrika
autor
12. apr 2008

Sona malá je nádherná ja užsom z tých kontrakciíí taká vyčerpaná 😒

lucka0122
12. apr 2008

ahojte tak uz kocik je doma kuk na album .sandri ako?

dididi30
12. apr 2008

ludi peknucky je ten kocik aj brusko mas pekne, trosku sa mi podoba na moje 😀 tak uz mozes ist rodit 😉

lucka0122
12. apr 2008

didi dakujem uz mam vsetko uz mozem ist rodit ale este dake dva tyznde....nie/

dididi30
12. apr 2008

no asi tak nejako , zatial si to uzi a oddychuj potom nebude cas 😉

sandrika
autor
12. apr 2008

ahoj Luci už doobre ,ale prešlotolen pred 20mincelý deň som mala bolesti v podbrušku a hrozné tlaky dole

dididi30
12. apr 2008

sandri ja ked som mala take bolesti uz isla mala von, ja nechapem, to musite mat hrozne, niektore baby to prezivaju uz 2 tyzdne aj viac, ja som to mala 20 minut a stacilo.... 😔

marse
12. apr 2008

ahojte babulky, ja mam dnes tiez cely den bolesti v podbrusku a citim take tlaky ze dovi, mala neskutocne tlaci dole, az tak ze ma to aj pri chodeni velmi boli a postavit sa z postele alebo zo stolicky u mna trva aj 10 minut. 😔

lucka0122
12. apr 2008

sandri dnes som si uz zaniesla veci do sasovej a pondelok rovno od doktora idem tam.....tak vydrzkajte este nech vas vidim....

sandrika
autor
12. apr 2008

no dúfam zase sa mivracajú bolesti ,ale len slabé a do pobruška...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre