Tŕpnutie rúk a bolesť v nich v poslednom trimestri

wieruss
21. sep 2011

Ahojte, chcela by som sa poradit ake mate skusenosti s trpnutim ruk v poslednom trimestri. Cez den je to znesitelne, trpnu prsty len do polovice, ale v noci ked sa nehybem tak mi strpnu ruky a potom zacnu strasne boliet. Uplne neznesitelna bolest, akoby mi mali explodovat vsetky kosticky, klby v rukach a vystreluje to az k laktom... ☹ Pomoze mi jedine to, ze vstanem z postele a prejdem sa po byte pricom cvicim ruky, ale to sa proste neda 5-10 krat za noc takto chodit, uz som z toho zufala...

wiki87
8. mar 2016

Mne ruky tŕpli od šiesteho mesiaca tehotenstva , môže za to karpálny tunel. S ukladaním vody v tele- i v zápästí ide ruka v ruke i tlak na nervy prstov a ich znecitlivovanie. Pomáhali mi na to cviky: http://www.skolachrbta.sk/ruky-myscaron-a-klaac...
Na tej stránke sú uvedené nižšie. Po pôrode mi to prešlo po 6-tich týždňoch...

rainee
8. mar 2016

Mne to zacalo pri 2.tehu a bohuzial stale nepreslo, mala ma 8m. Dg.karpalny tunel, mam za sebou zatial emg vysetrenie, B-vit.injekcie, cakaju ma 2mes.rehabilitacii, na noc nosim ortezu a ked nic z toho nepomoze idem na operaciu 😝

radynadzlato
30. jún 2019

@wieruss mne pomaha po prebudeni pustit si na ruky horucu vodu a drzat kym sa to uvolni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre