Udrela som si bruško. Mohlo to uškodiť bábätku?

dendika
30. dec 2008

ahojte, chcem sa Vas opytat, dnes som sa buchla do bruška...nie velmi silno, ani slabo....nebola to vyslovene bolest, moja sestra obliekala dcéru a vyletela jej ruka, pričom ja som stála vedla nej...som v 32 tt, bojim sa či sa nemohlo niečo stat, myslim že to nebolo silne, ani ma to neboli (bolo to v dolnej časti bruška), len som nesvoja....nestalo sa niečo podobne niektorej z vas?

marylynn
14. jan 2018

@tatinka Áno, mám veľmi podobné skúsenosti. Vlastne moje úplne prvé prihlásenie sem skončilo tak, že pol roka som sem ani nepachla, lebo som vychytala tiež takéto múdre a "citlivé" rady. Hej, ja som chodila k lekárovi každé dva týždne, plus pár krát kvôli spineniu aj medzitým. Plus som konzultovala mailom :D
Čo ti poviem, najdlhších 9 mesiacov v mojom živote :D
Inak haluz koľko z nas si musí pichať ten fraxiparine v dnešnej dobe...

tatinka
14. jan 2018

@marylynnno ja som brala anopirin uz roky, v tehu bolo aj krvacanie neviem uz presne ci v 6 alebo v 7 tt , vraj z anopirinu,vysadili mi ho a po dvoch tyzdnoch bez liecby nasadla hematologicka fraxik na cele tehu,jasne ze musim chodit na kontroly vsak ako aj ty si isto chodila na hematologiu...mne pred rokmi vraveli ze mutacie co mam su dedicne,na zaklade toho sa museli dat vysetrit aj moji rodicia a brat, niektore z nich ma mama,nieco tusim aj otcovi nasli,zvlastne ale ze mamina nemala problen ani s otehotnenim ani s donosenim mna a brata...aj planujete do buducna surodenca pre vasho drobceka?ozaj kedy si citila prve pohyby?predpokladam ze ako prvorodicka to ucitim asi az okolo 20tt ....

branopoles
27. aug 2018

Zdravym vas dievčata volam sa aďa chcem vas poprosit mam strach o dieta som tehotna 14 tiždn a uz dvadni mavam bolesty pod brusku aj križe ma bolia astale sami chce na vc nutkanie neviem ale robim si starosty a dnes to zacalo viac ,, akokebi ma tlačilo po čurani mali niekto takto ?

tricky123
28. aug 2018

@branopoles ahoj ak sa bojis o babetko ke dobre ak zabehnes k lekarovi ako sa hovori rafsej stokrat zbytocne ako raz a neskoro ale osobne si myslim ze to je tym ze sa to roztahuje maternica a a preto mas tie bolesti a nutkanie na wc je v tehu normalne ja som behala tisickrat za den na wc len kvoli dvom kvapam 🙂

zuzzuzi909
28. aug 2018

@branopoles ak sa bojis tak na co cakas? zbehni ku doktorovi a ten ti bude najlepsie povedat ci je vsetko v poriadku. ale myslim si ze to nieje nic nezvycajne, toto zaziva asi skoro kazda tehotna zena 🙂

lucia3296
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamica8138
18. feb 2021

Ahojte, dnes sme isli autom, ponahlali sme sa a tak som malu nadojcila v autosedacke. Bolo to par minut. Hrana autosedacky ma tak hlbsie tlacila rovno pod rebrami. Som teraz 19 tt. Neboli ma nic. Mohlo sa nieco stat drobcovi v brusku, ci som si skor len potlacila creva?

marylynn
19. feb 2021

@mamica8138 bábo má okolo seba plodovu vodu, ktorá ho chráni, neboj 🙂

mamica8138
19. feb 2021

@marylynn vdaka za ukludnenie 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre