Užila som dve tabletky magnézia

ceresnicka125
31. mar 2018

Dobrý deň, dlhodobo beriem Magnézium 835mg od Swiss.. Nikdy sa mi nestalo, že by som si dala dve tabletky až teraz.. Nakoľko je to výživový doplnok, tak nechcem stresovať, ale i tak sa chcem opýtať či nemá niekto podobnú skúsenosť. Za odpovede dakujem

mon8060
31. mar 2018

V kolkom si tt?..a máš nejaký zdravotný problém že berieš zvýšenú dávku?

silvapokorna
31. mar 2018

@ceresnicka125 záleží koľko za deň a ako často užívaš. myslím, že dve tabletky miesto jednej nie je problém. ak je toho viac, tak sa sleduj a prípadne sa poraď s lekárom. stačí zavolať na pohotovosť a spýtať sa, ale myslím, že to bude v poriadku. ďalšiu dávku si daj radšej neskôr alebo vynechaj.

ceresnicka125
autor
31. mar 2018

@silvapokorna beriem jednu za deň, ale úplne som zabudla na to, že už som si dala.

ceresnicka125
autor
31. mar 2018

@mon8060 34tt aktuálne.. Ja beriem magnezium dlhodobo, lebo som mala nedostatok. V tehu sa to zlepšilo, ale nevysadili sme ho.

kaja73
31. mar 2018

@ceresnicka125 jedna sa o oxid horecnaty ,ten sa vstrebava len v cca 4%--tazke realne z 1600mg ma telo len 80mg..je to skor poddavkvanie ako predavkovaie /na den treba okolo 300-400Mg/..aj pri tejto akoze mega davke. Lepsie vstrebatelnost ma laktat ci citrat horcika..oxid je tak do kosa-zial.

mon8060
31. mar 2018

@ceresnicka125 no z jednej ďalšej tabletky sa nič nestane ale priprav sa na to že už o chvíľu ti ho vysadi dr..

zara0201
31. mar 2018

@ceresnicka125 Nestane sa nic. Nezabudni vsak magnezium 4 tyzdne pred porodom vysadit.

kredog
2. apr 2018

@zara0201 môžem vedieť prečo? ja som ho brala až do pôrodu, kvôli tlaku.

zara0201
2. apr 2018

@kredog Brzdi kontrakcie.

mon8060
2. apr 2018

@kredog magnézium spomaľuje činnosť maternice.. hovorí sa že pri užívaní je potom maternica lenivá a má mať už kontrakcnu činnosť

liv1
2. apr 2018

@kredog na to je doktor aby povedal kedy vysadiť. Ak je to kvôli kontrakciam vysádza sa cca v 36tt, ak kvôli iným problémom (tlak, tetania, depresie, úzkosti, srdce atd.) tak to možno až do konca tehu. Je to VŽDY po dohovore s dr.
@zara0201

zara0201
2. apr 2018

@liv1 Prepac zabudla som ze pravdepodobne mas patent na rozum.
Neviem naco vobec existuju fora ked VZDY sa treba riadit len radou doktora.

domculik
2. apr 2018

@zara0201 si robis prdel ? jasne ze ked ide o nejaku dolezitu zdravotnu otazku tak sa clovek asi bude drzat rad doktora a nie nejakeho fora ?!

zara0201
2. apr 2018

@domculik Jasne ze si robim srandu. Nebolo to zrejme? "Prdel" si rob zo svojich deti. Boze tie vulgarizmy vopchate vsade.

alobalka
2. apr 2018

@ceresnicka125 na obale píšu že ide o 500mg čistého magnezia. Pravda je aj že ako oxid sa horšie vstrebava. Nemalo by sa nič stat, môžeš byť malatnejsia. Pre porovnanie v 1tbl magnesium lactici (modrá krabicka) je len 51mg čistého horcika a tehotnym dávajú aj 6-8tbl denne, v odovodnenych prípadoch. Pripadne by som si hodila smectu, čo zníži jeho vstrebane množstvo: ) napríklad. ..

domculik
2. apr 2018

@zara0201 Samozrejme, ze to nebolo z tvojho textu zrejme a medzi riadkami zatial citat neviem, ak tam niekde bol nejaky taky umysel 🙂 S tou "prdelou" ma to ale vazne mrzi, odpust, ak som tvojmu citlivemu citatelskemu ocku sposobila nejaku traumu 🙂.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre