Váha dieťaťa v 32. týždni

exotka444
29. apr 2021

Ahojte s 31+2 tt a lekár mi dnes povedal že mala je menšia ako by mala byť. Váži 1344g. Poslal ma na sono do nemocnice. Koľko vážili vaše bábätka v podobnom týždni ?

123andy123
29. apr 2021

v 31+5tt mala 1730g

e1i
29. apr 2021

@exotka444 nasa sa narodila v 29+0 a mala 1370g, odhad podla sona v ten den bol 1400, takze je mozne ze ma nejaky problem napr s prietokmi alebo pod, preto ta poslal do nemocnice. Kamoskina je v 34tt a mala 1350 ona mala preeklampsiu. V rovnaky den narodena ako moja len teda vo vyssom tyzdni a aj tak menšia.

mima1
29. apr 2021

@exotka444 tej vahe by som vobec neverila. Moja dr ma pri oboch upozornovala ze maju malo obaja ze su mensi. Potom boli zas vacsi potom zas nie. Vkuse to menila. Pridruhom mala odhad na poslednej poradni ktoru som tam bola ze okolo 3kg nieco a nakoniec ako 1syn skoro 4kila a aj brusisko som mala jak 🐳🐘

exotka444
autor
29. apr 2021

@e1i práveže prietoky pozeral vravel že fajn akurát jednu cievu nezameral lebo mala je moc hlboko v panve. Že aj plodovej mám dosť tak ja fakt neviem. Síce aj prvá sa narodila s nižšou váhou tak dúfam že to je genetikou

mogaa
29. apr 2021

@exotka444 vôbec sa s tým nestresuj, naša na narodila v 37týždni a mala 2340gramov. kolegyňa sa smiala lebo mala predčasniatka dvojičky a tie toľko vážili dokopy🙂a sú ok, všetko dohnali😉a tie váhy sú skôr orientačné, nie sú veľmi presné

e1i
29. apr 2021

@exotka444 v podstate je cca o 2 týždne mensia co este nemusi byt chyba, mozno blbo vyratany datum. Uvidis co ti povedia v nemocnici. Ak by to pretrvavalo je mozne ze sa narodi skôr. Ani ja som nemala ziadny problem len sa mi odlucila placenta, zacala som krvacat a krcok 13mm.ta kamoskina mala bola vraj mensia aj na poradni predtym a jej dr to neriesil. Tak chvalabohu ze všetko dobre dopadlo

julie19
29. apr 2021

Moze byt aj odchylka v merani... čím vyšší tyzden tým horsie sa to mera🤷‍♀️... mne náměstka doktorka v 32tt nieco okolo 1400 a hned má vyplasila ze je to malo... potom v 38 ze teda zrejme dáme tie 3kg pri narodeni ... v 39 som přišla do porodnice rodit a tam na mna doktorka na sone ze to kto má meral ze jej to vychadza ze bude mat nieco cez 4kg 🙈😱 skoro som tam odpadla ze za tyzden nemohla dat kilo hore... este mi tam premeriavali panvu ako prvorodicke ze či vobec prejde a nakoniec ked sa mala narodila tak mala 3490g ... takže zhruba o pol kila sa sekla moja doktorka aj oni v porodnici 🤷‍♀️

ewelinka21
29. apr 2021

Moze byt odchylka v merani. Niektori lekari sa zvyknu riadne seknut. Moje Dr. ma cele tehotenstvo presviedcala, ze aky je maly velky, ze je aspon 3 tyzdne popredu, az som sa bala akeho slona porodim :D ked som chodila na poradne do nemocnice kde som rodila, tak tam na poslednom UZV vysla predpokladana vaha uplne mala, naopak podla tohto UZV zaostaval... a nakoniec porodna vaha bola presne akurat :D netreba hned panikarit

miskamicha
8. nov 2021

@exotka444 ahoj. Mozem sa opytat ako babatko napredovalo? Mam ten isty problem 🙂

exotka444
autor
14. nov 2021

@miskamicha priberalo menej ale dôležité bolo že pribrala. Ku koncu to dobehla už priberala pol kila týždenne a narodila sa mala 3100g cize úplne ideálne miery 🙂

miskamicha
14. nov 2021

@exotka444 fuuu tak to je super,blahozelam 🙂 dufsm ze aj u mna to tak bude a aspon sa k terminu vysplhame na 2500g😊😊 a jedla si nieco špecialne?😁 vdaka za odpoveď!

exotka444
autor
15. nov 2021

@miskamicha nie nič špeciálne som nejedla 🙂 kedy máš termín ?

miskamicha
15. nov 2021

@exotka444 1.1.😵 a podla USG z 12.tyzdna 27.12. Zajtra kontrola po tyzdni. A mala si mwnsie ci vacsie brusko?

nattyferko
11. okt 2023

@exotka444 dnes som šla v poradni som tiež 32 týždňov tehotná.....vaha plodu mam 1583 podla vas bábätko ma dobrú vahu

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre