Výtok po použití wc v 33. týždni

ivanusko
2. mar 2018

Ahojte baby mam jednu otazocku.....som v 33tt teh a pri kazdom vytreti sa po wc (mala) mam vacsie mnozstvo takeho akoby bielko vytoku len je takej zltkastej farby.....a trosku tuhsi moze to byt hlienova zatka??? Mam obavy,alebo poradte ako ta zatka vyzera plus ako sa prejavuje nemam ziadnu skusenost... dakujem

bosoriak
2. mar 2018

Nemyslim. Ak mas podozrenie, zbehni na pohotovost, ci ti neodteka plodova voda, vedia spravit test na pockanie. Zatka je taka tuha hlienova zvycajne s krvou. Ak aj odchadza, to este moze pokojne znamenat niekolko tyzdnov pokope 🙂

Ale ak sa fakt obavas, jedine lekar ti odpovie.

kubkovamama
2. mar 2018

Zátka môže odchádzať postupne..nie len tuhý kus tesne pred pôrodom. V poslednom tehu som tiež ako ty-cca od 30tt pomaly sa to rozpustalo a ku koncu tehu vlastne nejakej "zátky" nebolo a k pôrodu som prišla na 7cm. Telo sa pripravuje. Každá sme iná a isto sa nemáš čoho báť. A hlavne sa treba pýtať a pýtať-svojho gyn. Potom budeš v klude

pininka
2. mar 2018

Nie,to je len hlien co chrani krcok, pred koncom tehu som ho aj ja mala kopec

ludka140281
2. mar 2018

Hlienova je lepkavy sliz,akoby taký sopel hustý a môže biť biely,hnedastyaj žltkastý...sú aj foto,ked si dáš do google..

ivanusko
autor
2. mar 2018

Dakujem baby trosku ste ma ukludnili😃

asia83
2. mar 2018

@ivanusko Podľa mňa to nie je zátka, ale skôr zväčšené množstvo baktérií (hustý výtok+žltkastá farba) v pošve. Pokiaľ bude svrbenie a pálenie, treba ísť k doktorke.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre