Dýchanie pri pôrode kurz verzus aniball

17. dec 2022

Ahojte, na predpôrodnom kurze nás učili dýchať nádych nosom do brucha a výdych uvoľniť čím pomôžeme bábätku von. Kúpila som si na cvičenie aj Aniball a som z toho jeleň ,lebo tam píšu s výdychom nerobiť nič a s nádychom sa snažiť balónik dostať vonku. Ako ste dýchali? A dá sa vôbec pri tých pôrodných bolestiach myslieť na dýchanie?

dadka128
17. dec 2022

Je ti to úplne zbyotcné , pri tych bolestiach budeš vôbec vďačná že môžeš dýchať..

Ale nechápem ako to mysleli s nádychom dostať balónik von ??? Sak sa najprv musíš nadýchnuť a tlačiť a potom vypustiť vzduch teda aspon tak som to ja mala, a dieťa som porodila na 2x

cimage
17. dec 2022

My sme sa na kurze ucili nadych na 4 a vydych 8, je to na uvolnenie. Dolezite je mat sanku uvolnenu. Pri samotnom tlaceni je jedno ako dychas, hlavne, ze dychas. A podla mojej poslednej skusenosti viem, ze tlacit nasilu dieta netreba. Telo ho stahmi same vytlaci von a je mensia sanca poraneni ako ked rodicka tlaci nasilu a tym vlastne napina svaly. Aniballom som necvicila. Robila som si masaz hradze a bylinkove naparky.

lucia15
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
martinka13
17. dec 2022

Pri pôrode ak budeš počúvať svoje telo, všetko pôjde hladko. Kontrakcie Ti povedia ako a kedy máš tlačiť. S dýchaním Ti pomôže pôrodná asistentka. Aspoň u mňa to tak bolo pri oboch. Chodila som aj na predporodnu prípravu. Za mňa zbytočnosť. Co sa týka aniballu to som nepoužívala, ale mne bolo úplne jedno, že ma nastrihnu, hlavne nech už je vonku 😀. Deti boli pomerne veľké

tiika
17. dec 2022

Bola som na predporodnom kurze a cvičila s aniballom. To dýchanie bolo i pre mna zmätočne, že sa tam dýcha inak. A napokon pri samotnom pôrode som počúvala asistentku a doktorku, ktoré na mna naliehali, aby som dýchala zas úplne inak (ani kurz, ani aniball) a na silu tlačila. Cele zle. Ak sa ti bude dať, lekárka bude normálna, alebo si to s nou stihnes vyjasniť, tak by som sa riadila kurzom a netlačíla a pocuvala svoje telo, tlaky, je to taká silná vlna, no nič nepríjemne. Avšak, keď sa do toho začali montovať iné osoby a inak dýchaš, tu vlnu ani neprecítis, iba spoznas jej príchod.

kiki68
17. dec 2022

Zbytocne, ten aniball je skor na to, ze prides na to ako pracuju tie svaly dole a kde to citit a ako. Dobre na psychiku, lebo vies ze co sa asi ide diat. Mne to pomohlo prave pri tlaceni v tom. .3 som vedela, ze kedy fakt zabrat a dostat ho konecne von. Dychanie je taky pud sebazachovy v tom celom, myslim ze Ti to bude jedno, budes chciet prezit. Lebo tam o ine nejde, len o prezitie Teba a toho dietata. A budes to riesit instinktom. Tie kurzy su podla mna take , ze ideme sa hrst na nieco, co vyzera uplne inak. Hlavne kazdy porod je iny

ildiko36
17. dec 2022

Ja som cvicila s anibom,podla mna zbytocne vychodene peniaze za kurzy, ked ta anibal nauci na vsetko..2x som s tym rodila a za mna zasluží nobelovu cenu kto to vymyslel..skoda ze to zeny kupuju a necvičia do konca, ani nevedia o co prichadzaju

nevenka
17. dec 2022

@ildiko36 tak ja neviem, ja som porodila 3 deti bez toho a uprimne, tlacenie bolo to najmenej, parkrat potlacis a je von. To predtym, ako predychavat kontrakcie pri otvarani, to je podla mna to najzasadnejsie. Ked sa tam zaseknes v bolesti, tak amen tma. Tak uvidime pri stvrtom, uz o mesiac sa to dozviem.
Pri prvom nastrihnuta, sita, lebo...medved...dri dalsich 2 bez Aniballu, nenastrihnuta, ani ma nesili, porod klasicky v pololahu, ako je na SK zvykom 🤷‍♀️.
Toto je asi veeeelmi individualne teda.

ildiko36
17. dec 2022

@nevenka je to individualne ale ja som mala velkych chlapcov a som rodila po 17r tak ma brali ako prvorodicku,keby som nebola cvicila maly by ma dotrhal mal 4,5kg..druhy syn mal 4kg na 38tt a sa zasekol, a mal pupocnik okolo krku, ked mal hlavičku vonku, po pri hlavicke dal do mňa lekar ruku az po pästi a maleho daak vypáčil a za pleco ho vytiahol.Povedal keby som nebola necvicila som dotrhana

autor
17. dec 2022

Ďakujem vám za vaše skúsenosti. Aj som si myslela,že rozmýšľať nad dýchaním asi veľmi pri tých bolestiach nebudem. No aspoň v tej prvej dobe pôrodnej by som chcela tie kontrakcie predýchať. S aniballom som ešte len začala ,no je fakt ,že keď mi bol ten tlak vnútri nepríjemný ,tak dýchanie veľmi pomohlo. Tak dúfam ,že to pri kontrakciach zvládnem a nejako ich predýcham. Myslím ,že to tlačenie na konci už bude bez toho,aby som nejako vnímala ,čo robím,hlavne ,že pôjde dieťa vonku.

@ildiko36 Prosím ťa a koľko si s aniballom nacvičila,že si to pri tých váhach chlapcov ,tak dobre zvládla? Mne lekári tiež vravia ,že to vyzerá na veľké dieťa.

ildiko36
18. dec 2022

Pri prvom synovi 36cm som nacvičila a mal hlavičku 37cm,ale ked tolko nenacvičim tak by ma dotrhal, citila som ten tlak ale porod bol ako cvicenie s anibalom 1cm navyše. pri druhom synovi uz len 31cm ale tiež som ho porodila bez nastrihu.Pri pôrode od hormonov este pri pošve sval sa uvolný do 10cm. Ale ozajstný pocit ktora sa podoba tlaku pri pôrode zažiješ až keď bude balon ca 28cm nafukuty

autor
19. dec 2022

@ildiko36 Ďakujem. Skúšam s aniballom cvičiť denne ,ale zasekla som sa na 24cm a neviem sa ďalej vôbec pohnúť už pár dní. A podľa ultrazvuku to bude veľké dieťa ,tak dúfam,že sa dostanem aj na vyššie čísla. Ale aspoň mi to pomáha zistiť,v ktorej polohe ten tlak cítim menej a ako to predýchať.

kiki68
19. dec 2022

@ildiko36 toto iste povedali mne, ze keby nemam nacvicene, tak som dotrhana. Takto ma iba skrabol malinko rukou, totiz isiel tou rukou pri hlave. A este bol nejak zle natoceny. Za mna ten aniball je super vec. Ja som teda mala epino konkretne, ale je to rovnaka vec

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre