10 cm myóm v 36. týždni

libela
25. mar 2015

Ahoj ženičky, včera mi v 36 tt objavili (pravdepodobne) myóm ktorý je dosť veľký a k tomu mám ešte pridružené problémy ako prilepená placenta k maternici a aj malý má pravdepodobne zdravotný problém, o ktorom radšej nechcem hovoriť. Zajtra idem do Martina k Mudr. Grochalovi a budem múdrejšia. Len sa chcem opýtať či má s tým niektorá skúsenosti, či v takom prípade odoberajú maternicu alebo aký je postup. Som z toho neskutočne vystrašená a bojím sa aj o malého aj o seba, keďže mám doma ešte 2 malé deti....... ☹ Musím ešte povedať, že dosť dlho pociťujem bolesti v panve, krížovej oblasti a aj zo spodu, na ktoré som sa sťažovala, ale moja doktorka to pripisovala tehotenstvu...

pilinka1
25. mar 2015

@libela myóm nemusí byť až taký problém v tehotenstve s tým nebudú určite nič robiť a ak by bol cisársky tak pri tom tiež nie. to by sa riešilo až neskôr, pokiaľ je len jeden, môže sa dať vybrať len myom, ale záleží, kde je uložený.väčší problém podľa mňa je tá prilepená placenta- ale to zase záleží od stupňa, popýtaj sa na to radšej svojho gynekológa. a 36 tt je už dosť veľké bábo na to, aby to dobre dopadlo aj keby sa muselo narodiť hneď 🙂

libela
autor
25. mar 2015

@pilinka1 neviem, neviem....ale strach a myseľ robia svoje. Pred očami sa mi zjavujú tie najhoršie scenáre aké len môže byť.. Odkiaľ vieš, že myóm môže vybrať neskôr? Mám dosť veľké bolesti a obávam sa toho, že či moja maternica nepôjde do "koša" aj s myómom. Máš s tým nejakú skúsenosť? Ale vďaka za podporu...

radopp
25. mar 2015

@libela Nič nepokazíš keď začneš jesť viac zeleniny a ovocia.

pilinka1
25. mar 2015

@libela no štandardne sa v tehotenstve nerobí nič čo nie je nevyhnutne nutné a to isté platí aj počas cisárskeho rezu, pretože maternica je viac prekrvená a hrozili by väčšie komplikácie. tiež po pôrode sa môže aj myóm trochu stiahnuť a potom to bude "ľahšie" zoperovateľné. ale či a aký zákrok bude potrebný závisí od veľa faktorov, najlepšie sa spýtať gynekológa 🙂 ale ako som povedala ak hovoríš o prilepenej placente a myslíš tým prirastenú placentu, to v krajných prípadoch môže skončiť aj vybratím maternice ☹

libela
autor
25. mar 2015

@pilinka1 myslím tým prirastenú placentu, ale lekári sa už rozhodli pre cisársky kde jedným faktorom je tá placenta a druhá myóm na krčku maternice. teda normálne by som asi neporodila.....zajtra budem múdrejšia. držte palce..

libela
autor
25. mar 2015

@radopp viac ovocia a zeleniny? to mi ako pomôže??

pilinka1
25. mar 2015

@libela tak áno, cisársky bude v tomto prípade určite bezpečnejší. budem držať palce 🙂

radopp
25. mar 2015

@libela Liečba jedlom.

libela
autor
25. mar 2015

@pilinka1 Ďakujem..

libela
autor
25. mar 2015

@radopp Hej, tak teraz mi pomôže už len čokoláda na ukľudnenie.....

radopp
26. mar 2015

@libela strata času ti niečo písať

libela
autor
26. mar 2015

@radopp Ale prečo? Veď ja som to nemyslela zle... Je dokázané, že cukor ukľudňuje.... Nebola v tom žiadna irónia.. Nemám v takom stave náladu na iróniu.

trgypadl
26. mar 2015

@libela myom na krcku maternice?

pilinka1
26. mar 2015

@libela nerieš ho, kade chodí len rýpe...ako si dopadla?

godyna
26. mar 2015

Ahoj . Ja som mala tento problém. Co si sa dnes dozvedela? Ak chces napis ip mozno ta povzbudim mojim príbehom

klaudise
26. mar 2015

@libela k myomu sa neviem vyjadriť, ale k placente áno. Mňa napr. udivuje, že ti lekár zistil, že je prirastená k maternici, ja som to mala tiež a dokonca mi pôrodník robil sono v deň pôrodu a nevidel to. Rodila som prirodzene a tú placentu mi nakoniec vyberal manuálne bez narkózy, takže viem ťa ubezpečiť, že to nie je dôvod vziať celú maternicu, či indikovať sekciu.

pilinka1
26. mar 2015

@klaudise ono pri tej prirastenej placente dosť záleží od toho, ako hlboko je prirastená..ak je "len"silnejšie prirastená, dá sa to vyriešiť manuálnym vybratím placenty alebo kyretážou..ale ak placenta prerastie hlbšie do steny maternice, môže to narobiť komplikácie

libela
autor
26. mar 2015

@pilinka1 tak dnes som bola v Martine pri Mudr. Grochalovi na ultrazvuk kvôli srdiečku malého, ale vyzerá to byť v pohode, ale samozrejme všetko sa dozvieme až pri pôrode. Určite mi odporúčal pôrod v BA na Kramároch, kde by v prípade zlých výsledkov malého zoperovali... Trošičku som kľudnejšia.... A čo sa mňa týka a placenty a útvaru na krčku, idem s tým zas zajtra k lekárom, ale určite mi odporúčali cisársky rez.. Tak neviem ešte ako sa to skončí... Zajtra budem vedieť viac, dúfam, že sa mi podarí ti večer napísať, ako to dopadlo...

libela
autor
26. mar 2015

@klaudise no lekár mi to nepotvrdil určite,ale je to vysoko pravdepodobné. Ale som kľudnejšia lebo budem rodiť cisarákom, lebo okrem toho mi našli ten útvar na krčku. Ale ako som napísala, zajtra idem na ďalšie vyšetrenia a budem vedieť viac..

libela
autor
26. mar 2015

@godyna Ako tiež prirastená placenta a útvar na krčku??? A ak ti to neprekáža, napíš príbeh tu, aby si podporila aj iné mamičky, ktorú by mali podobný problém...., samozrejme, že to nikomu neprajem ...

pilinka1
26. mar 2015

@libela ano, na kramároch je to pre bábätko najistejšie, pomoc na dosah, ak by bolo nebodaj treba. Tak budem držať palce 🙂

libela
autor
26. mar 2015

@pilinka1 ďakujem 🙂 a ešte sa opýtam nevieš ako je to na Kramároch? Myslím izby, prístup a tak podobne??

nikusssik
26. mar 2015

@radopp tebe dobre pere :D
@pilinka1 kamaratka rodila prirodzene s velkym myomom a vybrali jej ho az po porode asi 3 mesiace.

libela
autor
26. mar 2015

@nikusssik tak toho prirodzeného pôrodu sa obávam, hoc mám za sebou už dva .... ale aj tak by som radšej prijala cisársky... bojím sa komplikícii..

levice13
26. mar 2015

@libela tiez som mala pri 2. tehotenstve placentu prerastenu s maternicou, podla slov doktora "vyzeralo to ako vrastena mrkva v zemi". Tiez som ratala s moznostou zobudit sa bez maternice, nastastie mi sa ju doktorom podarilo zachranit. Mam sice netradicnu jazvu po cisaraku, zvislu, konci nad pupkom, ale podstatne, ze vsetko dobre dopadlo a sme zdrave. Urcite treba ist rodit do nemocky, kde to "vedia" robit. Kramare Ti odporucili velmi dobre, tiez som tam rodila. Taketo pripady rodi prednosta a este min jeden gynekolog. Rataj s tym, ze si Ta tam mozu nechat lezat hned a taketo cisaraky zvyknu robit v 37-38tt. Drzim palce.

libela
autor
26. mar 2015

@levice13 teraz som v 36/2 tak ešte uvidíme ako to celé dopadne. Ďakujem 🙂

levice13
26. mar 2015

@libela ja som uz vtedy bola v nemocke, bola som tam 3 tyzdne pred porodom. Lekari sa v takychto pripadoch boja krvacania pripadne kontrakcii, kedy by akekolvek krvacanie mohlo byt nebezpecne. Ak by si mala otazky na Kramare, kludne sa pytaj, mam to este cerstvo v pamati.

libela
autor
26. mar 2015

@levice13 Ďakujem, uvidím ako zajtra dopadnem a ak by som niečo chcela vedieť, určite sa ozvem 🙂

eli74
26. mar 2015

@libela Mala som 16 cm myom, rodila som cisarskym na konci 38 tt - odtiekla pl voda. Myom vybrali alebo odstranili laparoskopicky v BB. Potom som este mala deti.

radopp
26. mar 2015

@libela Myómy vznikajú z nejakého dôvodu, nie je to normálna vec. Ak máš v tele škodliviny, tak môžu vzniknúť. V ovocí a zelenine sú prírodné lieky, je ich niekoľko desiatok tisíc druhov. Rôzne rastliny majú rôzne druhy liekov a rôzne účinné množstvá. Treba vedieť ktoré rastliny kedy pomôžu. Liečba jedlom je prakticky jediný účinný a bezpečný spôsob liečby. Dajú sa použiť aj syntetické lieky, ale tie majú nežiadúce vedľajšie účinky. Ako povedal Virapen, niektoré majú nežiadúcu účinok smrť. Potom sa to zvalí na chorobu. Dúfam že ma tu nenazvú čarodejníkom, bilinkárom alebo šarlatánom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre