7 tt tehotenstva a mierne krvavý výtok, čo mám robiť?

vojtasova
20. júl 2019

Dievčatá, urgentne potrebujem ukludnit. 😭😭 Dnes večer, cely deň so. A bez námahy len chodím.. Mama pocit ze už aj to je problém, nedvíha ťažké veci dávam si naozaj pozor. Som 1x tehotná, akurát som, sa zľakla mierne hnedy vytok+po chvíľke aj mierne krvávy co robiť u nás je odpust najbližšie k lekárke v utorok. 😭😭

apip42
22. júl 2019

@vojtasova vidis ani nerebalo utekat na pohotovost,, drzim palce nech je to len maly hematom ci prasknuta cievka😉🍀🍀

vojtasova
autor
22. júl 2019

@zuzumajko povedala ze bábätko žije a je v poriadku. Pre istotu mi nasadila, lieky ktoré som spomínala 👆..

apip42
22. júl 2019

@vojtasova tak to bude ok😉👍🏻

zuzumajko
22. júl 2019

@vojtasova no supis 😊 teraz by si mala mat kludovy rezim, pit vela vody a nestresovat sa 🙂 drzim palce

zuzumajko
22. júl 2019

@vojtasova och a idealne, pi vodu s vytlacenym citronom. Takyto vitamin c pomaha aby sa ti zacelili cievky z ktorych krvacas 🙂 iny neber. Staci toto

ankare
22. júl 2019

@vojtasova super, tešíme sa! 😊

vojtasova
autor
22. júl 2019

Dievčatá ahojte, idem si opäť pre radu, snažím sa dodrzovat režim ako viem.
💜 Ale zase som opäť mala síce malo krvávy hnedy vytok. Lieky užívam ako mam, bojím, sa ze o bábätko prídem. 😭
Uz si zvykám, celkom, na to.
Co robiť, ako neprísť o bábätko.. Ako ležať, ďakujem. A blbé komentáre si nechajte. 😪

habibim
22. júl 2019

@vojtasova lež ako ti je najlepšie.. Snaž sa uvoľniť a nemyslieť na to zle.. Možno si myslíš, že sa mi to hovorí ľahko, ale ja som si tiež prešla potratom a o to ťažšie mi bolo, že ja nemôžem otehotnieť prirodzene takže som bola po IVF.. Ale vyprdla som sa na čas aj na koníka aj na listovanie a hľadanie po googli, myslela som pozitívne, čítala knižky pozerala telku hackovala a myslela len na to malé.. Pri poslednom pokuse-vklade a vyšlo to... Držím palce

sonicka96
22. júl 2019

@vojtasova ja byť tebou,idem na pohotovosť a poviem im že opakovane máš krvavý výtok,nech si ťa tam nechajú na pár dní pozorovania... Vždy lepšia pohotovosť a byť pod dohľadom ako doma a v strese

lullaby126
22. júl 2019

@vojtasova rob co ti povedali lekari, nic viac nezmozes a dufaj ze vsetko bude dobre 🙂 toto je zaciatok prve tyzdne su takmer vzdy plne strachu, stane sa co sa ma stat, ja som na zaciatku tiez spinila a teraz tu fucim s velkym bruchom 🙂 ked ma tvoje babo zostat s tebou aj zostane, ak nie zial takto skoro ho tam neudrzi ani najlepsi liek na svete, mysli pozitivne ale zaroven bud realista drzim ti palce a aj babatku 🙂

zuzumajko
22. júl 2019

@vojtasova ok, ak ti povedali ze to je cievka v maternici, povedz partnerovi nech ti kupi ascorutin. Uziva sa 3x1 alebl 3x2. Ja som ho uzivala 3x2 a to preto, lebo som FAKT krvacala (aj kusky, nielen krv). Mne to robil krcok a myom v maternici. Takze ty lez. Nech ti kupi ascorutin, davaj si duphaston a lez! Naozaj len cikat chodievaj

vojtasova
autor
22. júl 2019

@zuzumajko mam aj duphaston, aj ascorutin a mam uzivat ráno a večer obe naraz. 2x1.

zuzumajko
22. júl 2019

@vojtasova oki, tak to je dobre. To znamena, ze babo asi ohrozene neni. Co ti povedala lekarka? Spinis z maternice?

angi07
22. júl 2019

@vojtasova mala som to iste az do 9 tt. lezala som iba na wc a papat som sa postavila. niektore dni boli lepsie niektore horsie.mala som tie iste lieky ako ty
ked po 3 dnoch som zase zacala spinit tak som volala doki. povedal ze kym nie je krv jasna cervena nech lezim a beriem lieky.predpisal aj magnerot to si kup to ti uvolnuje svalstvo pri roztahovani maternice.kym teda nie je krv iba hnede spinenie nic ine ti neostava ako brat lieky a lezat lezat lezat. ja som teraz v 14 tt. drzim palce🙏

vojtasova
autor
22. júl 2019

Bože mam tak strach, povedala mi len ze dáme. Lieky na udržanie plodu lebo keď som dnes bola videla ze mam taky hnedasty vytok. Dala mi ascorutin,a duohaston 2x1,a.. Videla som aj mi ukazovala že sa ako keby odlucilo s placenty. Neviem co sa deje som s toho nešťastná. 😭😭😭

vojtasova
autor
22. júl 2019

Chcem sa etse takto opýtať, Do keď budem mimo ohrozenia potratu v kt. Týždni...

zuzumajko
22. júl 2019

@vojtasova ked ukoncis 13 tyzden a ani to nie je uplne bez rizika dalej 😕 ty hlavne lez. Nic nerob!!!

sonicka96
22. júl 2019

@vojtasova utekaj do Trstenej!

angi07
22. júl 2019

@vojtasova no na 100 % asi to nebude ale sa hovori ze na konci 12 -13 tt sa vyrazne znizi riziko potratu

vojtasova
autor
22. júl 2019

@sonicka96 doktorka ma do nemocnice, neposlala. Hádam vie co robí, od trstenej som okolo 10 doobeda prišla.

vojtasova
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
apip42
22. júl 2019

@vojtasova ja som aj napriek liekom takto spinila/krvacala od 5 do 8tt a to som brala ascorutin aj duphaston, potom to prestalo a opat v 12tt asi 3 dni znova😔 takze nic ine ti nezostava len cakat co bude, ako ti tu viacere piseme, nic ine sa spravit neda, bohuzial.. inak s tym krvacanim necakaj, ze to prejde zo dna na den, urcity cas trva kym sa krv vyplavi, kym je tmava, hneda je to stara krv horsie vy bolo keby bola svetla cerstva..

vojtasova
autor
22. júl 2019

@apip42 povedala mi aj ze mam maternicu veľmi vzadu, čo to znamená premna, ťažší pôrod, alebo nechaoem. Ako to myslela. 🤦‍♀️A nechcela som, sa pýtať aby som si nepripadala blba, neviete??

apip42
22. júl 2019

@vojtasova aj ja mam vzadu maternicu, neznamena to v podstate nic take (mozno vacsi problem s otehotnenim) ale vraj tak ma maternicu kazda druha zena😉

zuzanockamt
22. júl 2019

@vojtasova máš maternicu otočenú v retroverzii?...nič to neznamená...má ju tak 5-10% žien ... počas tehotenstva sa dostane do takej istej polohy ako každá iná maternica

zuzumajko
22. júl 2019

@vojtasova je nas tu takych dost s maternicou vzadu 😉 neboj. Hlavne lez, maj pri sebe niekde stolicku s vodou na cely den, jedlo aspon na pol dna a nevyliezal z polohy lezmo 🙂 ja som takto musela lezat 2 mesiace. Viem ze tk neni sranda

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre