7 tt tehotenstva a mierne krvavý výtok, čo mám robiť?

vojtasova
20. júl 2019

Dievčatá, urgentne potrebujem ukludnit. 😭😭 Dnes večer, cely deň so. A bez námahy len chodím.. Mama pocit ze už aj to je problém, nedvíha ťažké veci dávam si naozaj pozor. Som 1x tehotná, akurát som, sa zľakla mierne hnedy vytok+po chvíľke aj mierne krvávy co robiť u nás je odpust najbližšie k lekárke v utorok. 😭😭

hettinka
20. júl 2019

Treba ist má pohotovosť, nečakaj na lekárku.

lucka12399
20. júl 2019

@vojtasova urcite chod na pohotovost ... do utorka moze byt neskoro

lilu2008
20. júl 2019

@vojtasova ja som mala tiež hnedý výtok. Lekár mi dal dufaston a ešte niečo. Hlavne oddychuj a vyloz si nohy. Možno aj panvu s nohami aby si mala vyssie. Ja som to tiež urobila a lekár má vtedy za to pochválil. Keby bolo horšie, chod na pohotovosť a povedz ze si tehotná. Tam ta musia hneď vysetrit

vojtasova
autor
20. júl 2019

Ďakujem, žienky moc ste mi pomohli budem oddychovať.. Skúsim aj zvýšiť panvu.. Do vyššej, polohy.
Hádam bude dobre. 😭😭

ajuga
20. júl 2019

@vojtasova to vazne krvacas a ides si vylozit nohy? Vazne? 🙄 Utekaj na pohotovost, nech to zastavia co najskor... Ja som len s miernym spinenim bezala na pohotovost, nie to s krvacanim... Ach...

jonnie
20. júl 2019

@vojtasova Urcite na pohotovosť..

nikusiak9
20. júl 2019

Nech ta muz zoberie na ppohotovost

joja1996
20. júl 2019

@vojtasova chod pre istotu na pohotovost, mozes mat hematom, pripadne hroziaci potrat, nechcem ta strasit, treba nasadit liecbu, dufaston, ascoruttin

zuzumajko
20. júl 2019

@vojtasova POHOTOVOST! Na co cakas, prosim ta? Sup sup

apip42
20. júl 2019

V tomto tyzdni je to 50 na 50,, ci pojdes na pohotovost ci nie je uz vopred dane ci plod prezije alebo nie. Ja som mala nieco podobne a toto mi povedala moja lekarka, nakoniec to bol hematom. Lez, oddychuj, daj si zvysenu davku vit.c alebo ascorutin ak mas doma

nini1010
20. júl 2019

Nestresujte ju,mudre ste jak radia...jasne ze by bolo najlepsie ist na pohotovost,ale v tomto tyzdni je to o prirode,da sa to len velmi velmi tazko ovplyvnit.lieky ti daju ale ak je to uz rozbehnute tak je to medzi nebom a zemou.obzvlast ak uz krvaca.

zuzumajko
20. júl 2019

Baby, ja som spinila a krvacala kvoli krcku a hematomu v maternici a musela som len lezat 2 mesiace. Takze sorry, nestresujem. Presne v 7-8tt mi to zacalo.

habibim
20. júl 2019

Ja som bola v 5+4tt keď sme mali odpust a keď som prišla domov začala som krvácať čerstvú červenú krv hustu, hostia nehostia sestra ma hneď brala na pohotovosť, urobili utz a nechali si ma tam 3dni..dali mi injekciw na zastavenie, nakoľko utz ukázalo, že sa nejedná asi o potrat keďže bol vak krásne okrúhly a bol vysoko... Keď sa jedná o potrat tak plodov vak zijde nižšie k východu maternice a je nepravidelný.. Po 2hod.som prestala krvácať a užívala som lieky ešte asi týždeň...kontrolny utz ukázal o dva dni na to už aj plodik ale ešte nebolo možné zachytiť akciu srdiečka, to mi potom až Dr.v 7+1tt potvrdila... Ale tým, že som šla na pohotovosť a urobili utz a dali lieky, som sa ukludnila... Stres niekedy urobí najviac sarapatu... Momentálne má ten môj stres krásnych 2a pol mesiaca a spi vedľa mna.. Chod na ohotovost, do utorka ti je to ďaleko.. Držím palce

joannita
20. júl 2019

Treba byt len v klude a lezat. Na pohotovosti ti nijako nepomozu a povedia ti to iste. S tymto som ja bola na pohotovosti asi 10x ale uplne zbytocne......teraz by som uz veru nesla, jedine ze by som sa chcela uistit a ukludnit ci bije srdiecko. V tomto tyzdni je to len na prirode, nenarobis nic len lez. Ale naozaj lez.

ddenisa123
20. júl 2019

@vojtasova ja som krvacala so 3 mesiaca potom to preslo ale brala som duphaston a potom progesteron, ale kazdu chvilu som bola u gynekologa, lebo som sa bála tak radsej ist zbytočne ako podceniť. Teraz mam mesačnu dcerku 🙂

ankare
20. júl 2019

Ja som začala v 7.tt spinit a krvácať, nedopadlo to dobre. 😪
Ja verím, že to nie je Tvoj prípad, ale mala by si zajst na pohotovosť. Držím palce!

luci1012
20. júl 2019

To ako fakt jej radíte niektoré, že má ostať doma s vyloženými nohami? 😲 Ako píšete, v tomto týždni je to 50 na 50, ale ak ostane doma, bude mať pocit že neurobila, čo mala. Byť na tvojom mieste, už som v nemocnici.. nech ťa pozrú, určite si ťa nechajú na pozorovanie... Radšej ID, ako potom si biť hlavu o stenu, že mala so. Ísť..

apip42
21. júl 2019

@luci1012 ano lebo kazdy lekar ti povie, ze ked je to potrat tak je to potrat a ziadne lieky ci injekcie tomu nezabrania, bohuzial.. ked je plod silny, prezije aj napriek krvacaniu.. vsak nikto jej nezakazuje neist, predpokladam, ze si spravi podla vlastneho uvazenia,, len tu piseme skusenosti a nazory s ktorymi sme sa od lekarov stretli podaktore..

zuzumajko
21. júl 2019

@apip42 to je sice pravda, ale to krvacanie moze mat uplne iny dovod a babo moze byt aj v poriadku. V nemocnici jej mozu rovno povedat ci velkodt gestac.vaku zodpoveda tyzdnu a daku prognozu. V zivote by som si ja neodpustila neist. A za dalsie, lekari su uz dost necitlivi, nemusime byt aj my 🙂

habibim
21. júl 2019

@apip42 ale ten názor ste dostali od doktora, a ona tu názory dostáva od vás... Tak nech ide na pohotovosť a tam jej už doktor povie, či sa jedná o potrat alebo ci to môžu zastaviť lebo možno len praskla cievka ako napr.mne a zastavili krvácanie... Lepšie nech to počuje od doktora a nie doma čaká s vyloženými nohami do utorka...

veonika303
21. júl 2019

Ja som tiež mala hnedy vytok a potom prišlo krvácanie bohužiaľ bol to potrat 😥od 7 týždňa sa bábätko vôbec nevyvijalo a srdiečko nebilo a to som už bola v 10týždni a bola som v klude a len ležala radšej na pohotovosť ale príroda to zariadi aj sták po svojom

joja1996
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
luci1012
21. júl 2019

@apip42 tiež hovorím z vlastnej skúsenosti, mám za sebou 2 potraty. Vždy keď som šla do nemocnice, aspon som dúfala, že mi pomôžu. Magnézia v infúzii, zvýšený duphaston, a ten kľud v nemocnici doma nezazijes. Žiaľ nepomohlo to. No nevycitala som si, že čo b y bolo keby som sla do nemocnice... Apropo, ja som sa s nechapavostou lekárov nestretla, za toto vyzdvihujem nemocnicu v Starej Ľubovni

apip42
21. júl 2019

@habibim krvacanie opticky zastavia, ze si kludna ale ked je to raz potrat tak ti nepomoze nic, bohuzial.. ci pojdes a lekar ta ukludni, ze je to ok, ci nie.. mozno krvacanie zastavia na den/dva ale pri potrate je to stratene tak ci tak..
@luci1012 vsak prave o to ide, ze bohuzial nepomohli😔 preto to tu aj piseme, ze v pripade potratu sa zial pomoc neda, takze si vycitat nema co.. pojde v pondelok k lekarovi a da jej tu istu odpoved.. duphaston a ani magnezium tomu nezabrania.. ja som krvacala 3 tyzdne v kuse, brala som duphaston a ascorutin a babatko sa udrzalo lebo to tak malo byt ale krvacaniu to nezabranilo nijako (myslim ta liecba). Lekari spociatku ani nevedeli preco vlastne krvacam a to som nebola u jedneho ale pozerali ma 3 rozni lekari s rovanakym konecnym zaverom, ze je to v rukach toho hore🙏🏻

habibim
21. júl 2019

@apip42 áno je to stratené ri potrate ak už začne nemôžu to zastaviť, ale sedieť doma alebo ležat s vyloženými nohami a čakať co bude do utorka tiež nie je riešenie a už vôbec to nepomáha zene.. Práve naopak, viacej nad tým rozmýšľa a stresuje sa.. Ja osobne som ležala v nemocnici 3dni a ženy ostatné ma tam ukludni ali, aj keď neslo o potrat ale len o prasknutu cievku a pomohlo mi to viac ako by som doma ležala a s tou cievkou by sa nič nedialo a potiahla by aj zdravý plod kebyže sa krvácanie z nej nezastavilo... Takže čakať do utorka s vyloženými nohami je podľa mňa nezmysel...

apip42
21. júl 2019

@habibim tak to zalezi aj od povahy cloveka, mna neukludnili ani traja lekari z toho jeden spickovy fakt odbornik a nie zeny co by somnou lezali v nemocnici🤷🏼‍♀️

habibim
21. júl 2019

@apip42 to mi je ľúto, ale zato nemusí ona sedieť doma a v nevedomí, alebo ,, vedomí od žien tu" že nemusí nikde ísť len nech vylozi nohy a čaká... Co keď je to naozaj cievka ktorá praskla a vtedy to krvácanie naozaj treba zastaviť lebo plod je zdravy a ak sa to neurobí potiahne voľná tekutina aj plod so sebou.. Nemoze vedieť ani to a ani co by bolo keby išla... Ale najlepšie je keď to bude pocut od Dr. A ak jej doktor povie, že už je to len v rukách ,, Toho hore", tak, ako sa hovorí - pomôž si sám, aj Boh ti pomôže, možno jej da silu cez to preniesť sa... Ale naozaj by som nepodcenovala nič a radšej šla 100x bytocne než raz neskoro... Ja osobne som po 3ivf a až 4ty vklad mi vyšiel a mala som aj potrat medzitým... Takže ja nič nepodceňujem a idem... To ze pôjde na pohotovosť jej nijako neublizi

apip42
21. júl 2019

@habibim vsak ja jej na tu pohotovost nezakazujem ist🤷🏼‍♀️pisem len svoju osobnu skusenost a skusenost pomaly kazdej druhej zeny, ktora ma na zaciatku tehotenstva tento problem..

vojtasova
autor
22. júl 2019

Dnes akurát teraz idem od lekárky, dala mi duohaston a ascorutin.
Ďakujem všetkým, čo sa mi snažili pomôcť, ale aj niektorým ktorý mi vniesli ešte väčšie obavy ako som mala...
Hádam to dopadne dobre. 🎈🎀

zuzumajko
22. júl 2019

@vojtasova videla lekarka gestacny vacok a babo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre